WRC etapp toimub Eestis septembri alguses, Rally DirtFish jääb ära

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Unistus täitubki: 4.-6. septembrini toimub Lõuna-Eestis WRC-etapp. Rally DirtFish’i suvine võistlus jääb aga ära: korraldajad annavad teada, et teevad ruumi MM-etapile Eestis. 

2. juulil täitus Eesti rallirahva suur unistus: kinnitust sai WRC-etapi toimumine Lõuna-Eestis. Ühtlasi sai meist 33 riik, kellele on WRC etapi korraldamine usaldatud. 4.-6. septembrini sõidetakse MM-i etappi kokku 232-l kilomeetril. WRC-d on korraldatud alates 1973. aastast.

Riik eraldab WRC etapi korraldamiseks 2,5 mln eurot

Ralli võistluskeskus saab olema Tartus, Raadil, Eesti Rahva Muuseumi tagusel suurel alal. Seal toimuvad ava-ja lõputseremoonia ning paigutatakse masinapark. 

Vabvariigi Valitsus otsustas, et riiklikult toetatakse WRC etapi korraldamist 2,5 miljoni euroga. Valitsus eraldas Rally Estonia korraldamise jaoks reservist 1,5 miljonit eurot, varasemalt on riigieelarvest WRC promotsiooniralli toetuseks määratud 980 000 eurot. Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aavas sõnul on kogu ürituse maksumus 3,5 mln eurot.

Seda, kui palju lubatakse rallile pealtvaatajaid, peakorraldaja täna öelda ei oska. ERR-le antud intervjuus tõdes Aava, et kuigi praegu teadaolevalt septembris suuremaid piiranguid kogunemistele pole, ollakse valmis WRC-d korraldama ka null pealtvaatajaga.

Rally DirtFish’i tänavu ei toimu

Üks teeb teisele teed: Rally DirtFish’i korraldajad on otsustanud esialgu augusti algusesse planeeritud ralli ära jätta, et teha ruumi esmakordselt Eestis toimuvale autoralli MM-etapile, milleks saab Rally Estonia.

Kui aasta alguses sai selgeks, et käesoleval hooajal Eestis ühtegi tipprallit suure tõenäosusega ei toimu, asus kohalik initsiatiivgrupp koostöös DirtFish’iga otsima alternatiivi, et see tühimik täita.

Sündis Rally DirtFish, mis pidanuks Otepää lähistel toimuma 7.-8. augustil, ja kus osalemisest andsid teada ka valitsevad maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja. Neid saab siiski näha tänavu kodusel Viru Rallil.

DirtFish’i tegevjuht Justin Simpson ütles, et Rally DirtFish’i idee sündis soovist jätkata tipprallide korraldamise traditsiooni Eestis.

“Tänu meie koostööle Ott Tänakuga ja sidemetele Eesti Autospordi Liidus, soovisime olla igakülgselt abiks, et selline ralli teoks saaks. Nüüd, kus rallispordi absoluutne tippsari tuleb Ott Tänaku kodumaale, soovime omalt poolt olla toeks ja abiks nii nõu kui ka jõuga ning seetõttu on Rally DirtFish’i ärajätmine põhjendatud otsus, et suunata kõik ressursid MM-etapi organiseerimisele,“ rääkis Justin Simpson.

Simpson kinnitas, et Rally DirtFish’i konseptsioon ei kao ja kinnitas, et Rally DirtFish’i korraldamisest saadud positiivse kogemuse pinnalt on hea edasi liikuda, et tulevikus korraldada oma ralli. 

Valitsev autoralli maailmameister Ott Tänak tunnustab Seattle’is paikneva rallikooli panust ürituse korraldusse ja eestvedamisse.

Tänak ütles: „Rally DirtFish’i toimumine Eestis olnuks kohalikule autospordi kogukonnale ja siinsetele fännidele väga positiivne, kuid nüüd on kaalul palju enamat ja me peame keskenduma WRC etapile.

Tänak loodab ühtlasi, et DirtFish saab Rally Estoniale olla suureks abiks, et üheskoos korraldada meeldejääv ja asjalik kõrgetasemeline üritus.

Autoralli MM-sarja korraldajad avalikustasid ühtlasi tänavuse võistluskalendri:  Eesti MM-rallile järgnevad Türgi (24.-27. september), Saksamaa (15.-18. oktoober), Sardiinia (29. oktoober-1. november) ning Jaapani (19.-22. november) etapid. WRC jätkab läbirääkimisi Belgia etapi korraldamiseks. 

WRC-etapp Eestis

Loe rohkem siit

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.