Värske video vahendusel on võimalik vaadata, millise tulevikuvisiooni nimel töötab Audruring Pärnus. Eesmärgiks on ei rohkem ega vähem kui autoentusiasti paradiis.

Audruringi (mis veel hiljuti kandis nime Auto24ring) haldava A2 Racing MTÜ juhataja Andres Halli sõnul keskendub video eelkõige raja ümbruse arenguvisioonile. Peale uue boksiala ning mõne lisanduva tugilõigu stardisirge kõrval pole raja enda osas veel suuri muudatusi plaanis.

Kõnealused lisalõigud on juba projekteeritud ning saanud ka ehitusloa. Lisaks on projekteeritud ka tehnopargi esimene hoone, mis asjade sujumise korral peaks valmima juba 2021.

Pärast video avalikustamist kerkis huvi ka korterite vastu, mida raja äärde planeeritakse. Rõdudelt avaneks vaade otse raja kiireimale, Velti kurvile järgnevale sirgele. Korterite planeerimine peaks algama juba lähipäevil.

Eluruume plaanitakse nii luksuslikumaid kui ka lihtsamaid, 50-60 m² kortereid. Väiksemate korterite jaoks on juba soetatud kõrvalasuv kinnistu.

Plaani juurde käivad garaažid esimesel korrusel ning korter teisel. Kortermajade juurest pääseks otse Pärnu jõe äärde.

Kuigi suurte plaanide teostamine võtab kindlasti kaua aega, võime järeldada vaid üht: hoolimata rohkem kui 80 aasta vanuse raja äärde kolinute hädakisast müra osas, jääb Skandinaavia parimaks tituleeritud rada oma ülesannet täitma. Ehk mõjub ka plaanitav tehnopark lisanduva mürabarjäärina ja rahustab vaikusesoovijaid?

Meedia: Priit Rannik, Audruring

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.