Neljapäev, 29. veebruar 2024
Peugeot 9X8 on silmapaistva inseneritöö ning esteetilise ja tehnilise revolutsiooni tulemus, mis asub juba selle aasta suvel kestvussõidu ringradu vallutama.

Peugeot osaleb mootorispordis eelkõige selleks, et tulevikuideid testida. Ühtlasi on see ka fantastiline innovatsioonikiirendi. Mootorisport avastab ja uurib uusi valdkondi, mis viivad meid aina originaalsemate ja loomingulisemate lähenemisteni.

9X8 Hypercari loomisel pani Peugeot mängu kõik brändile omased tunnused: kiskjalik hoiak, voolujoonelisus ja sportlikkus ning iseloomulik kolme küünisega tunnusvalgustus.

Peugeot 9x8

„Peugeot 9X8 tehnoloogia on täielikult Peugeot Sport meeskonna looming. Tahtsime anda sõidukile ainulaadse karakteri ilma soorituses järele andmata ning säilitades samal ajal voolujoonelise kere, mis vastandub eelmise põlvkonna kestvussõiduautode välimusele,“ kommenteeris Matthias Hossann, Peugeot Design meeskonna juht.

Iga autodisaineri unistus

Võidusõiduauto loomine on iga autodisaineri suurim unistus, kuid enamasti pööratakse tähelepanu sooritusele – margi stiili ja identiteeti võib märgata vaid pisidetailides. Peugeot 9X8 Hypercari loomisel tegid aga insenerid ja disainerid tihedat koostööd, et sünniks võistlusvõimeline sõiduk, mille juures oleks kooskõlas nii stiil kui tehnoloogia. „Arutelude intensiivsus oli seninägematu,“ ütles Hossann. „Suhtlesime tihedalt Peugeot Sport meeskonnaga ja töötasime nendega käsikäes.“

„Selleks, et tulevase võidusõiduauto põhijoonteni jõuda, algatasime kõigepealt disainerite seas võistluse. Projekt tekitas ulatuslikku vaimustust ja tänu sellele saime hulgaliselt ettepanekuid. Tekkis lootus ühel päeval näha meie loomingut kõige legendaarsemal ringrajal vastamisi maailma tuntuimate brändidega.“

Peugeot’ asjatundlikkusest ja stiilist annab tunnistust 9X8 juhikoht, mille aluseks on brändile iseloomulik ergonoomiline ja intuitiivne i-Cockpiti kontseptsioon. Nagu ka seeriamudelite puhul, on sisekujundusele ja keredisainile pööratud samaväärne tähelepanu.

„Peugeot 9X8 disainistuudio seintel seisis kolm võtmesõna: väljapaistev, tõhus, emotsionaalne,“ ütles Hossann. „Nii võttis kogu tiim kontseptsiooni omaks ja seda sõltumata inimeste rollidest erinevatel arendusjärkudel.“

Tagatiib maha, elekter sisse

Tagatiib ilmus esimest korda kestvussõitu Le Mansis 1967. aastal ning kujunes õige pea kestvussõidu standardiks. Alates 1971. aastast – seega viiekümne aasta jooksul – pole võitnud ükski tagatiivata auto. Peugeot 9X8 kõige jalustrabavam detail aga ongi just tagatiiva puudumine. See muudab auto ainulaadseks.

Peugeot 9x8

Peugeot on Le Mansis võitnud kahe erineva põlvkonna autoga: V10 bensiinimootoriga 905 võitis 1992. ja 1993. aastal; 908 oli V12 HD-i FAP jõuallikaga ja võitis 2009. aastal. Peugeot 9X8-s kasutatav tehnoloogia märgib taaskord uue ajastu algust.

Peugeot 9X8 sündis koos uue Hypercari reeglistikuga (LMH), mida nõuavad Le Mansi 24-tunni sõidu organiseerija Automobile Club de l’Ouest ja rahvusvaheline autospordi liit FIA.

„Kestvussõidu aluseks olevad reeglid võimaldavad meil demonstreerida Peugeot’ asjatundlikkust elektriliste jõuallikate valdkonnas,“ selgitas projekti tehniline direktor Olivier Jansonnie. „9X8-ga alustab Peugeot hübriidsete võidusõiduautode uut peatükki. Sooritus muutub üha elektrilisemaks ja tõhusamaks, andmata samas järele konkurentsivõimes.“

Peugeot 9X8 kesta all on nelikveoline hübriidajam, millel on teatud sarnasused mitme Peugeot’ mudeliga, nende seas Peugeot 3008 ja 508 hübriidverisooniga. 508 PSE (Peugeot Sport Engineered) hübriidauto pardal on mitmeid 9X8-s leiduvaid tehnoloogilisi lahendusi.

Peugeot 9X8 jõuajam koosneb tagasillas asuvast 2,6-liitrisest kahe turbokompressoriga V6 sisepõlemismootorist võimsusega 500 kW (680 hj) ning esisillas asuvast elektriajamist, mis täidab ka generaatorkäiviti aset (200 kW/270 hj).

Peugeot 9x8

Fotod: Peugeot

KOMMENTEERI SIIN