Noorte hobikardisari “Talendid rajale” on järjest populaarsem

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Laste hobikardisari “Talendid rajale” on tänavu olnud varasemast tüki maad populaarsem: Laitse RallyPark’is toimunud hooaja avaetapil osales koguni 70 noort võidusõitjat.

hobikardisari

“Talendid rajale” hobikardisari on noorte seas muutumas järjest popimaks, hea meel on tõdeda, et rajale läheb noormeeste kõrval ka rohkelt neide – kui nii jätkub, on Eesti autosportlastele loota kõva järelkasvu.

Oma rolli mängib hobikardisarja populaarsuse kasvus osati ka pärgviirus: kuna reisipiirangud ei lase vanematel ja lastel suvel vabalt kaugetele maadele puhkama minna, otsivad noored tegevust kodumail ning kardisõit ongi kahtlemata üks võimalikke tõmbenumbreid: parasjagu adrenaliini, vägev võistlusmoment ja pidev eneseareng.

Kardisõit paneb füüsise ja vaimu kõvasti proovile

Kardisõit võib ju tunduda lihtne, kuid asi on kaugel sellest. 
Kes kordki sõitnud kardikeskuses hobikardiga, see teab, et pelgalt 8-minutilisest sõidu jooksul saavad tugevalt häiritud nii sõitja keskendumisvõime kui füüsiline vastupidavus.

Olgem ausad, hobikardi kiirused on siiski sedavõrd tagasihoidlikud, et võistluskart sobiks nendega võrdlusse sama hästi nagu tippratsu ponide keskele, aga just võistluskart võiks olla see väljund, mida tublimad hobitajad tulevikus sihtida võiksid – ja eks “Talendid rajale” selleks ju ellu kutsutud ongi, et anda ala vägevusest aimu. 

Eestis on noori võistluskardisõitjaid, kellel on asja ka maailma mõõtkavas võistlustele: “Tihtipeale räägitakse võidusõidust kui sisutust rooli keeramisest ja pedaalide vajutamisest – pole võimalik rohkem valesti arvata,” selgitas spordiala eripärasid üks viimste aegade parimaid võistluskardisõitjaid Sten Dorian Priimägi.

“Kardisõit on ääretult füüsiline, vajab teravat täpsust ning mentaalset vastupidavust, et iga kurv, kiirendus ning ring läbida maksimaalsel võimalikul moel,” lisas ta.

Kogetakse kuni kolme G suuruseid külgkiirendusi – võrdluseks kujutage ette, et su peal seisab kolm korda sind ennast. KZ2-klassi kart suudab kiirendada 100 km/h u 2 sekundiga!

“Talendid Rajale” avaetapp lõi osalejate rekordi

Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu poolt juba 2013. aastal loodud laste hobikardisarja “Talendid Rajale” 8. hooaja avaetapp LaitseRallyPark’s tõi kohale seninägematul hulgal tehnikahuvilisi noori.

“Talendid Rajale” on mõeldud 2007. aastal ja hiljem sündinud lastele, kes saavad hobikartidega üksteiselt võtta mõõtu ja spordialaga rohkem tuttavaks. Avaetapil käis rajal koguni 70 noort võidusõitjat.

Meeleoluka võistluspäeva käigus tutvustati noortele lisaks ka kõiksugu muud põnevat tehnikat. Kogenud kardi- ja vormelisõitja, mitmekordne Eesti meister Sten Dorian Piirimägi demonstreeris F4-klassi vormelautot. Pargis oleval paarisrajal tegid krosskardid näidissõite.

Ott Tänak saatis tervitusi

Sarja patrooniks olev Ott Tänak võistlusel kahjuks viibida ei saanud, kuna käimas on ettevalmistused eeloleval nädalavahetusel toimuvaks RedGrey Team Lõuna-Eesti ralliks.

“Mul on hea meel, et juba esimesel etapil oli kohal nii palju noori huvilisi. Hobikart on lihtsaim viis alustamiseks ning eile said 70 noort oma esimese ja vägagi väärt kogemuse sellest, mismoodi üks autospordi võistlus välja võib näha,” ütles valitsev autoralli maailmameister Tänak.

Talendid Rajale esimese etapi pika võistluspäeva lõpetas esimesena Kaur Koreinik, teiseks tuli Kregor Tamme ning kolmas oli Jürgen Laansoo. Kuni 10-aastaste arvestuse parim oli Mattias Ojapõld, teine Ramon Vlasenko ning kolmas Joosep Siniorg. Mattias Ojapõllu nimele jäi ka päeva kiireim ringiaeg.

6-etapilise sarja järgmine osavõistlus sõidetakse Unibet kardikeskuses Laagris 13. septembril. Täpsem info talendidrajale.ee

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.