Kui palju teenivad F1 piloodid Instagramiga?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Instagram, Youtube, TikTok ja kõiksugused muud platvormid toovad populaarset sisu loovatele inimestele sisse kena kopika, olles paljudele isegi põhitööks. Kuidas on aga lood niigi kõrgepalgaliste F1 pilootidega, kellele sponsoreeritud Instagramipostitus on vaid lisatulu? Leib tuleb vormelist, kuid kas Instagramiga saab vorsti ka peale osta?

Altpoolt leiab tabeli 15 potentsiaalselt kõrgeimat tulu teenivatest vormelipilootidest. Andmed on kogutud 29.10.2020 ning arvutused teeb Influencermarketinghub.com saidi kalkulaator, mis võtab eelkõige arvesse jälgijate hulka ning seda, palju inimesi postitused moel või teisel (meeldimised, kommentaarid, jagamised) kaasa haaravad.

15. positsioonilt leiame näiteks Sergio Perez’i, kellel on Instagramis üle 1 miljoni jälgija. Iga sponsoreeritud postitus toob talle hinnanguliselt sisse 2800 eurot. Pole üldse paha, kuid esikohaga võrreldes on arenguruumi veel küllaga.

Esikoht pole loomulikult üllatav – Lewis Hamilton on hetkel liider nii F1 arvestuses (282 punkti) kui ka IG tabelis. Tema rohkem kui 20 miljonit jälgijat kindlustavad sponsorpostitusele korraliku publiku, mis peaks Hamiltoni rahakotti tooma umbes 57 000 eurot postituse kohta.

Tabelist ei leia näiteks Sebastian Vettelit, sest tal pole IG kontot. Kas jõuline “seisukohavõtt” või hoopis maha magatud võimalus?

Koht Sõitja Instagram Jälgijaid Eeldatav tulu (€)
1 Lewis Hamilton @lewishamilton 20,4 mln 57 840
2 Charles Leclerc @charles_leclerc 3,7 mln 10 659
3 Daniel Ricciardo @danielricciardo 3,7 mln 10 590
4 Max Verstappen @maxverstappen1 3,6 mln 10 407
5 Lando Norris @landonorris 2,2 mln 6308
6 Kimi Räikkönen @kimimatiasraikkonen 2,1 mln 5940
7 Carlos Sainz @carlossainz55 1,8 mln 5345
8 Valtteri Bottas @valtteribottas 1,7 mln 5040
9 George Russell @georgerussell63 930 tuh 3951
10 Romain Grosjean @grosjeanromain 907 tuh 3850
11 Alexander Albon @alex_albon 870 tuh 3700
12 Pierre Gasly @pierregasly 1,2 mln 3639
13 Esteban Ocon @estebanocon 696 tuh 2956
14 Nico Hulkenberg @hulkhulkenberg 1 mln 2895
15 Sergio Perez @schecoperez 1 mln 2840

 

Foto: Getty Images

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.