Esmaspäev, 5. detsember 2022
Möödunud nädalavahetusel toimus Riias Bikernieki rajal FIA Intercontinental Drifting Cup, kus Eestit esindas eelmise hooaja meister Oliver Randalu.

Kuna Oliver sõidab sel hooajal Drift Masters Euroopa meistrivõistluste sarja, siis oli antud võistlus hea võimalus saada käsi soojaks ja kogemust tugevate sõitjate vastu sõites juurde.

“Bikernieki rada on väga nõudlik ning esimeste treeningutega oli sõit veel ebakindel, kuid iga ringiga sai sõidujoont ja läbimist parandatud,” kommenteeris Oliver.

Kvalifikatsioonides oli kokku 28 sõitjat. Top 32 tandemsõitudes sai Oliver esimeseks vastaseks Itaalia sõitja Massimo Checchin’i, kelle suutis alistada tugevas vihmasajus märjal rajal.

Top 16 vastaseks oli kindla käega tugev Iiri sõitja Jack Shanahan, kellele Bikernieki rada oli juba tuttav. Esimesel tandemsõidul tegi Oliver esimeses kurvis väikese vea ning teisel hinnataval ringil kadus viimases kurvis pidamine, mistõttu lõppes sõit ja võistluspäev sel korral betoonseinas.

FIA Intercontinental Drifting Cup

Võistluste kokkuvõttes saavutas Oliver 15. koha.

“Arvestades võistluste ja sõitjate taset, oleme tulemusega rahul. Alati tahaks paremini, aga kindlasti mängib väga suurt rolli kogemus. Asume usinalt betooni tekitatud kahjusid parandama ja oleme taas rajal 9-11.07.2021 Austrias,” lisas Oliver.

Eestis toimub esimene driftivõistlus 02-03.07.2021 Laitse Rallypargis.

Fotod: Elin Peets

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.