BMW 325 Cup sai Baltimaades kohalike meistrivõistluste staatuse

Pinterest LinkedIn Tumblr +
BaTCC ringrajasarja korraldajad jõudsid kokkuleppele Eesti, Läti ja Leedu kohalike autospordiliitudega, et lisaks Balti meistri väljaselgitamisele saab BMW 325 Cup kõigis kolmes riigis ka kohalike meistrivõistluste staatuse.

See tähendab, et iga osaleja võib võistelda ka riikide meistritiitlite eest. See otsus aitab veelgi juurde tuua osavõtjaid ning 2021 hooaja avaetapiks võib stardijoonele oodata juba üle 20 auto.

BaTCC direktor Andis Meilands:

„BMW 325 Cupi idee mõlkus mul mõtteis juba mitu aastat, kuni 2019. aasta kevadel mõistsin, et just nüüd on õige aeg see käima tõmmata. Pean tunnistama, et klassi kiiresti kasvav menu on suur, kuid äärmiselt meeldiv üllatus.

Tahan tänada neid kuut vaprat meest, kes hooaja algul Kaunases uue klassi debüüdil osalesid. Minu arvates on edu põhitegurid autode võrdsus ning võistlusautode sarnasus tänavasõiduversioonidele. Reeglitega ettenähtud ühesugused vedrustused, rehvid ja pidurid muudavad konkurentsi rajal veelgi tihedamaks.

Balti riikides ja Venemaal on juba valmis või ehitamisel üle 30 auto. See tähendab, et meie sarjas saavad esindatud olema mitmed riigid ning võitlema hakatakse mitte ainult BaTCC esikoha, vaid ka riikide meistritiitlite pärast. See suurepärane uudis tõstab klassi mainet veelgi ja aitab kindlustada selle püsimajäämist. Kohtumiseni rajal uuel hooajal!”

Povilas Bonkevičius, Leedu tiimi KTK Racing juht:

„Hooaeg 2020 tõestas, et BMW 325 Cup on võistlusklass võidusõitjatele, mitte inseneridele. Mehaanilised detailid on reeglitega rangelt piiratud ning andmesalvestite kasutuselevõtt aastal 2021 tagab, et mootoreid ei saa omatahtsi täiustada.

Tihti juhtub, et niinimetatud ühemargiklassides edu saavutamine muutub aja jooksul järjest kulukamaks. Kuid korraldajad on kehtestanud mõned reeglid, mis annavad kõigile võrdsed võimalused võidu sõita sõltumata eelarve suurusest – loevad vaid sõiduoskused.

Mis puutub Leedu meistrivõistluste staatusse, siis see on tõesti suurepärane uudis ja ma olen kindel, et see saab tuleval aastal olema väga ihaldusväärne tiitel. 2020 hooajal käis rajal kuus Leedu sõitjat, kuid ma usun, et võime järgmisel aastal näha rajal 10–15 Leedu autot. Sellist ühemargiklassi oleme me juba ammu oodanud ja lõpuks on see olemas – nüüd alles läheb võidusõit lahti!”

Mikk Maaten, Eestis tegutseva Kraumann Racingu tiimi juht, meeskond toob tuleval aastal rajale kaks autot: „BMW 325 Cup saab olema ainus klass Eesti meistrivõistlustel. Ma loodan, et hooaeg 2021 puhub meil taas elu sisse autode ringrajasõidule ja saame rajal näha ka palju eestlastest sõitjaid.”

2021. aasta BMW 325 Cupi hooaja kohta on veel mõned uudised. Kõik sõitjad võistlevad üldarvestuses, kus selgitatakse BaTCC ja riikide meistrid, kuid eraldi kategooriad on kavas ka uustulnukatele (esimest või teist hooaega võidusõidulitsentsiga), naistele ja vähemalt 45-aastastele sõitjatele.

2021. aasta BaTCC-sarja kalender klassile BMW 325 Cup:

1. Kaunas, 24–25 aprill

2. DeWalt GP, Riia, 14–16 mai

3. Riia, 24. juuli

4. Pärnu Summer Race, 21–22 august

5. Motul GP, Riia, 25–26 september

Klass BMW 325 Cup tegi oma debüüdi BaTCC-sarjas hooajal 2020. Kasutada võib 2,5-liitrise mootoriga BMW mudeleid E90 ja E92. Kohustuslik on kasutada reeglitega etteantud ühesuguseid vedrustusi, õhufiltreid, pidurikettaid ja -klotse ning rehve Nankang AR-1. 2020. aastal osales selles klassis 14 võidusõitjat, neist 8 Lätist ja 6 Leedust.

2020. hooaja tulemused leiab siit.

Foto: BaTCC

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.