Esmaspäev, 27. märts 2023
Sel suvel albumi “Ellipsis” välja andnud Biffy Clyro esineb 27. oktoobril Tallinnas, Saku Suurhallis. See on tänavu bändi ainus kontsert kogu Baltikumis. Acceleristal on rõõm saata 2×2 sõpra Biffy Clyro kontserdile, selleks tuleb vaid osaleda meie fännimängus!

Šotimaalt pärit rokkbänd Biffy Clyro on Eestis juba kaks korda käinud ja Rock Cafe paksult rahvast täis toonud. Tänavu otsustati kolida Saku Suurhalli, kuhu peaksid kõik olemasolevad ja tulevased fännid üheskoos ära mahtuma.

Meie piletimängus osalemiseks tuleb FB-s Biffy Clyro loo kommentaaridesse “täägida” (tag) üks sõber, kellega koos kontserdile minna soovid ning hoolitseda selle eest, et Sa ise ja Su sõber oleksite Accelerista Facebooki fännilehe sõbrad. Vaid sõprust ja natuke õnne ongi vaja – loosirattase läheb 2×2 piletit ja õnnelikud kontserdile pääsejad teeme teatavaks 25. oktoobril, oma FB lehel! 

Me omalt poolt lubame, et jagame teiega palju põnevaid lugusid, ilusaid pilte ja vahvaid emotsioone! Lugejamänge tuleb veelgi, aga üks tõeline Accelerista fänn oskab lugu pidada maitsekast rokkmuusikast ja šoti meeste Biffy Clyro seda juba käristada oskab!

Accelerista FB lehele saad siit
Kontserdi kohta loe lisa siit
Bändi ametlikule lehele pääsed siit

Biffy Clyrot on nimetatud ka alternatiivroki sensatsiooniks. Bänd, kuhu kuuluvad solist ja kitarrist Simon Neil, bassist James Johnston ja viimase kaksikvend, trummar Ben Johnston, alustas tegevust üheksakümnendate keskel.

Biffy Clyro on tuntud varieeruva kõla ja rütmilisuse poolest. Alustades vaikselt, lausa sosistava kitarrisaundiga, võib lugu lõppeda massiivse heliseina ja trummimüraga. Samas on alati kuulda selget meloodiat. Seetõttu on iga nende live-kontsert kõigi jaoks oodatud elamus. Pühendumus ja kirg paistab silma publikutele nii klubides kui ka staadionitel.

Oma karjääri jooksul on Biffy Clyro välja andnud seitse albumit. Kolm albumit – „Puzzle“, „Only Revolutions“ ning „Opposites“ – on jõudnud UK müügiedetabeli esiviisikusse. Kuigi esimesed kolm albumit ei pälvinud laialdast tähelepanu, lennutas neljas album „Puzzle“ (2007) bändi muusikasõprade huviorbiiti.

Kaks aastat hiljem, 2009. aasta novembris, andis BC välja albumi „Only Revolutions“, mis saavutas kuldplaadi staatuse. Kõige uuem album „Opposites“ ilmus 28. jaanuaril 2013 ja jõudis UK plaadimüügi edetabeli tippu.

2011. aastal oli Biffy Clyro Briti muusikaauhindadel nominent ning võitis NME auhindade jagamisel parima Briti bändi tiitli. Oma karjääri jooksul on Biffy Clyro olnud soojendusartistiks sellistele staaridele nagu näiteks Muse, The Who, Red Hot Chili Peppers jaThe Rolling Stones. Viimase albumi edu tegi neist peaesineja Reading’u ja Leeds’i festivalidel.

Bändi solist Simon Neil on öelnud: „Tundub, et inimesed, kes meid kuulevad, armuvad meie muusikasse. Ja see on oluline. Meie peamine eesmärk on siiski olla iseenda lemmikbänd ja sellega oleme seni hakkama saanud.“

Allikas: Biffy Clyro, Accelerista, Rock Cafe

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.