Neljapäev, 28. märts 2024
Matten Pedak testis OnePlus 7T nutitelefoni ja leiab, et suure selge ekraaniga ja kiire seade võiks hästi sobida neile, kes armastavad telefonis mängida.

OnePlus 7T puhul on tegu huvitava ja mõnusa telefoniga, kuigi see on väga sarnane eelkäijale OnePlus 7-le. Minu kui mänguri ja Youtube’i austaja jaoks on OnePlus 7T esimene suur pluss tema kiirus – AnTuTu Benchmarkis sai telefon suurepärase tulemuse – 476 300 ja natuke isegi peale! Edetabeli viies koht sel hetkel, ettepoole jäi veel kaks OnePlus nutitelefoni.

Suur ekraan, kolm kaamerat

OnePlus 7T-d saab kahes mälumahutavuse variandis: OnePlus 7T on 128 GB ja OnePlus 7T Pro on 256 GB, mina katsetasin 128 GB mudelit.

Kahjuks ei saa lisada SD-kaarti, aga tänapäeval seda vist enam ei kasutata ka nii palju, sest telefonis, Instagramis ja „pilves” on ruumi küllalt.

Väga sõbralik on silmadele OnePluside puhul tavaks saanud suur ekraan – see on lausa massiivsed 6,55 tolli ja 3D Corning Gorilla Glass tugevdusega, mis hoiab klaasi purunemise-mõranemise eest.

Seadme ekraan töötab 90 Hz sagedusel ehk värskendab 90 kaadrit sekundis ning see meeldib tõenäoliselt kõigile, eriti mänguhuvilistele.

Ekraani resolutsioon pole kõige kõrgem, aga 1080 P on tegelikult täiesti piisav. Ekraani alla peidetud sõrmejäljelugeja töötas minul igatahes laitmatult ning avas telefoni tõesti kiiresti.

Suur ekraan tähendab muidugi ka, et telefoni enda mõõtmed on suhteliselt suured (161×75 mm), aga sellegagi harjub ruttu.


Kaameraid on OnePlus 7T-l taga kolm: tavakaamera, ülilainurk-kaamera ja zoom-kaamera, mis suumib kaugemale kui Iphone 11 seeria oma.

Võimas suum ja aegluup-video

Kallimatele telefonidele omaselt on OnePlus 7T-l erinevatel resolutsioonidel – 1080 P 240 FPS või 720 P 480 FPS –. aegluup-video tegemise võimalus. Pildistamise maksimaane resolutsioon on 2160 P. Aegluup-video ja öövõte ei ole lainurkkaameraga võimalik.

Numbritest veel rääkides jagunevad megapikslid nii: esikaameral 16 MP, tavakaameral 48, ülilaianurk-kaameral 16 ja zoomi omal 12 megapikslit, mis on enam kui piisav.

Kaamera suumib paremini kui teised sama klassi telefonid ja minu meelest on OlePlus 7T juba kaamera tõttu oma hinda väärt.



Muljetavaldav laadimiskiirus

OnePlus 7T aku on küll väga vastupidav, 3800 mAh, aga kõige ägedam oli Warp Charge kiirlaadija, mis täitis poole tunniga 3/4 akust. Kui ma nii palju videosid ei vaataks ja mänge ei mängiks, peaks aku kaks päeva kenasti vastu.

Kõlareid võiks timmida

Telefoni kõlarid on valjud ja head, aga esmalt tundusid väga metalse häälega. Ent veidi rakendustes surfamist ja sain sättida need ümber küll veidi vaiksema, aga selge ja hea heli peale.

Kiire ning suure levialaga Bluetooth 5.0 annab võimaluse ühendada korraga telefoni külge kaks seadet, näiteks enda AirPodsid ja sõbra JBL-i klapid ning saab kuulata muusikat nii, et teisi ümberringi ei sega.

Android 10 operatsioonisüsteemil põhinev OxygenOS teeb seadme kasutamise veel mugavamaks, näiteks võimaldab küljel olevate füüsiliste nuppude ümberseadistamise ekraanile ehk saad kogu oma telefoni juhtida ainult läbi ekraani.

Väikesed miinused

OnePlus 7T-l on kaks miinust, mida võib-olla kõik kasutajad ei pane tähelegi, kuid minu jaoks mängivad need olulist rolli. Esiteks ei ole seade vee- ja tolmukindel.

Olgem ausad, see seab teatavad piirangud telefoni kasutamisele, kuigi OnePlusi enda hinnangul asi nii lootusetu ei ole: neil puudub sõltumatu veekindluse IP-reiting, aga samas on nad rakendanud meetmeid, et telefon ikka veidi vett peaks.

Siit videost saab aimu nende enda testimistest:


Teiseks pole telefonil juhtmevaba laadimist. Paljud inimesed ei tunnegi puudust juhtmevabalaadimise puudumisest, aga samas on need laadimisalused olemas juba enamikes uuemates autodes ning ülimalt mugavad.

Loodetavasti järgmistes OnePlusi telefonides need pisivead parandatakse. OnePlus 7T 128 GB telefoni hind on Eestis edasimüüjast sõltuvalt umbes 550 eurot. Pole kõige odavam, aga võrreldavad konkurendid on märksa kallimad.

Loe rohkem siit

Pildid: Matten Pedak

KOMMENTEERI SIIN