Laupäev, 20. aprill 2024
Eik võttis karbist välja ION-Sei elektrilise hambaharja, mis lubab puhtamaid ja valgemaid hambaid. Millised on Eesti noorema gene art-hop artisti kikud ulmeharja pooleteisekuulise kasutamise järel? Ja kas Eik annab harjale ka ostusoovituse?

ION-Sei tuleb koos laadimisaluse ja kahe harjapeaga. Hambaharja tehnoloogia on välja töötatud Jaapanis ja see on disainitud Saksamaal. Lubaduse kohaselt peaks hari koos UV-kiirgusega eemaldama suust rohkem kahjulikke baktereid ning hambad peaksid püsima kauem puhtana.

Karbist välja

Harja lahtipakkimine ja kokkupanek olid imelihtsad, vidin on iseenesest äärmiselt minimalistliku ja loogilise disainiga, mistõttu polnud kordagi tarvis otseselt kasutusjuhendisse kiigata.

Korjasin karbist järgemööda välja harja kere, 2 otsikut (üks pehme ja teine kõvem, oma tundlike hammaste tõttu võtsin kasutusele neist esimese) ning laadimistarvikud.

Harja laadimiseks tuleb kasutada kaheosalist komplekti: vannitoa pistikusse läheb klassikaline A-tüüpi USB-kaabel, mille otsa ühendub pisike ruudukujuline laadimisalus, kus ION-Sei harja pesemiskordade vahel hoida.

Aku täituvust kirjeldavad kolm Leed-tulukest harjavarre alaosas: kui kõik neist säravad, on patarei täis laetud. Täislaetud Ni-MH patareiga hari peaks vastu pidama kuni 80 minutit.

Kuidas kasutada?

ION-Sei hambaharja kasutamine pole karvavõrdki keeruline, kõik on tehtud tänapäeva inimesele sobivalt puust ja punaseks.

Kui soovid asuda oma suud puhastama, vajutad lihtsalt ON/OFF-nupule, sci-fi-sinine UV-valgus lööb harja tipus särama, ning sinu ülesandeks on kaheminutiline pesemissessioon läbi viia.

Ehk siis: sa liigutad töötavat harja pisikese kalde all ja killukese õrnemalt ning aeglasemalt kui tavalise harjaga pestes (ION-Sei mootor on piisavalt võimas, et teha käe eest kogu jõulisem osa ära) suus edasi-tagasi nagu hügienistid õpetavad.

Kuidas see käes püsib?

ION-Sei kasutamine on väga mugav! Hari on puhta ja futuristliku disainiga, voolujooneline ja kerge. Näeb kena välja ja täidab oma praktilisi ülesandeid, tehes seejuures igapäevased hammasteharjamised grammi võrra mugavamaks ja täpsemaks protsessiks.

Pausidega pesu

Kuna ma alguses kasutusjuhendit ei lugenud, siis ma ka ei teadnud, et hari on programmeeritud nii, et seda saab suus ühe pesusessiooni ajal ümber tõsta.

Seadmel on automaatne “pauside süsteem”: kuna alati soovitatakse suud metoodiliselt pesta ning jaotada see neljaks veerandiks (ülemine parem, ülemine vasak, alumine vasak ja alumine parem), siis jääb ION-Sei mootor pestes iga 30 sekundi tagant hetkeks seisma, et omanik saaks sektorit vahetada.

Selliseid pause teeb masin ühe kasutuskorra jooksul täpselt 3 tükki, kuni peatub neljanda tsükli lõppedes täielikult: möödunud on 2 minutit ning suu peaks olema põhjalikult läbi harjatud.

Kui ON/OFF-nuppu korduvalt vajutada, saab muuta harja vibreerimise tugevust: vastavalt kasutaja eelistusele võib võimsust kolme palli skaalal valida.

Valikus on kas õrn, keskmine või tugev, neljandal vajutamisel lülitub hari välja ja alustab taaskäivitamisel otsast nelja sektori pesutsükliga.

Kui patarei seisukorda kirjeldavad kolm tulukest varre alaosas, siis täpselt nupu alla on paigutatud veel kolm LED-i, mis näitavad võimsusastet.

Harja puhastamine

Sarnaselt harilikule hambaharjale loputan ma selle harjaseid pärast iga pesukorda jooksva vee all ning pean otsikut vähemalt iga kolme kuu tagant vahetama.

Kord nädalas eemaldan ma otsiku ja puhastan pehme lapiga selle sisemust ning titaaniumdioksiidist pulka, mille otsa see käib.

Lisaks käin märja lapiga üle ka laadimisaluse pinnad, pärast pesemist eemaldan hambaharja otsiku ja asetan selle kuivama selleks ettenähtud kohale alusel.

Laadimine ja aku kestvus

Aku täislaadimine võtab maksimaalselt 10 tundi, ent seejärel peab see vastu kuni terve nädala. Reisile seni pole ION-Sei’d kaasa võtnud, kuna kardan niivõrd kvaliteetset eset ära kaotada, niisiis olen seda siiamaani ainult kodusel otstarbel kasutanud.

Võrdluses teiste elektriharjadega

Olen hambaid pesnud Philipsi, Oral-B ja Foreo Issa elektriliste hambaharjadega. ION-Sei on neist kindlasti etem, seda  tänu võimalusele võimsust ja otsikute pehmust vahetada, mida eelnevatel harjadel pole olnud.

Ehkki esimese paari kasutuspäeva jooksul ei mõistnud ma täpselt kolme vibreerimistugevuse süsteemi, niisiis suutsin kõige tugevamal tasemel pestes paar iget verele tõmmata, sain kasutusjuhendit lapates lõpuks asjale pihta ja nüüd on ütlemata mugav pesta.

Soovitan alati lugeda kasjutusjuhendit ja järgida instruktsioone, seda isegi kõige ilmselgematena näivate esemete kasutamisel!

Kõlavad lubadused, kas neist ka tolku?

ION-Sei uudne tehnoloogia lubab puhtamaid ja heledamaid hambaid. Otsest värvierinevust või hammaste pikemalt puhtana püsimist pole ma täheldanud, ent seevastu saab vähese vaevaga lahti kogu katust ja toidujäänustest, mille eemaldamiseks peaksin tavalise harjaga hulga rohkem vaeva nägema.

Ju siis aitab UV-valgus, mida hari suhu kiirgab, ühes vibreerimisega, mis on võrdväärne 31 000 tõmbega minutis, suuhügieenile hästi kaasa. Mugavam on kohe kindlasti.

Kas soovitan ja kas ise ostaksin?

Kindlasti soovitaksin ION-Sei elektrihambaharja oma igapäevarutiinina vannitoas kasutusele võtta. Selle hind erineb kaupluste lõikes mõnevõrra, Eestis on üks soodsamaid leida siit, maksab 109 eurot.

Kui õhtuti väsinuna ise kätt kuigi palju liigutada ei jaksa ning tavalise harjaga pesemise käigus võib mõni nurgake suus siiski mustaks jääda, on äärmiselt meeldiv, kui masin sinu eest töö põhjalikult ning ülitäpselt 2 minutiga ära teeb.

Vaese tudengina ma harja ise ostma vist ei hakkaks, kuna igasugu lisavidinad on üleliia luksuskaupadeks kvalifitseeruvad ostud, mida saaks kokkuhoidlikumalt toidupoest soetatud tavaharjadega asendada, ometi on säärane hambahari nii keskkonnale kui hammaste tervisele hulga kasulikum.

Fotod: Eik Erik Sikk

KOMMENTEERI SIIN