Maanteeamet kaasajastab teooriaeksami riistvara: augustist oktoobrini vahetatakse järk-järgult senised arvutid nuhvlite vastu välja. Tahvelarvutid on vaid üks uuendus, testjärgus on ka mobiilne eksamiklass.

Maanteeamet võtab teooriaeksamite läbiviimiseks arvutite asemel kasutusele tahvelarvutid. Uuendamisega on juba algust tehtud: seadmete vahetus algas augustis ning lõpeb oktoobris.

Toimetatud: Edaspidi tehakse teooriaeksamit Samsung Galaxy Tab A6 tahvelarvutitel. Maanteeameti hanke võitis Telia. Kokku soetati eksamiklassidesse 155 tahvelarvutit.

“Inspiratsiooni selleks saime teistest riikidest, kus antud lahendus toimib hästi,” lausus eksamiosakonna peaspetsialist Priit Tamra. “Ja esimene katse näitas, et see on mugav lahendus ka eksami sooritajatele.”

Vajadus kaasaegsema lahenduse järgi tekkis olemasoleva tehnika aegumise tõttu. Lisaks on teooriaeksami lahendamine tahvelarvutitel intuitiivsem.

“Aeg-ajalt on olnud probleemiks, et inimesed on erinevate arvutialaste oskustega ning seetõttu pole neil võib-olla kõige mugavam teooriaeksamit lahendada ja arvutihiirt käsitseda,” selgitas Tamra. „Nüüd piisab vaid sõrmevajutusest ekraanil, et saada soovitud tulemus.”

Tänu uutele seadmetele suureneb teoorieksami läbiviimiseks mõeldud kohtade arv osas büroodes. Näiteks Tallinna teenindusbüroos saab eksamit anda korraga 30 inimeste, siiani vaid 18.

See tähendab, et teooriaeksamile pääseb lühema tähtajaga, paraneb teenuse kättesaadavus ning autojuhiks pürgijad saavad oma aega ja õppeprotsessi paremini planeerida.

Sügisest alustab Maanteeamet mobiilse teooriaeksami klassi katsetamisega (mõeldud eelkõige Kaitseväele ja õppeasutuste õpperühmadele), mis võimaldab eksamineerijal kohapeal eksamit vastu võtta. Kahaneb ka kulu eksami tellinud kliendile.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.