Eestis tulid müügile visiitkaardi suurused ülikiired kaasaskantavad SSD-kõvakettad. Pikale sõidule või reisima minnes ei ole elu kunagi varem nii lihtne olnud, sest tavapärasest pea viis korda kiirema andmevahetuse võimalusega Samsungi kettale saab hõlpsalt kõik oma fotod ja filmid tallele panna.

Samsung Electronics tõi Eestis müügile uued ja senisest kiiremad kaasaskantavad kõvakettad andmesidekiirusega kuni 540 MB/s, mis tähendab võrreldes tavaliste kõvaketastega kuni 4,9 korda kiiremat andmevahetust. T5 nime kandev kõvaketaste seeria kasutab 64-kihilist V-NAND tehnoloogiat, mis lubab kasutajatel mugavalt ja kiirelt oma andmetele igal pool ligi pääseda.

[toggle title=”KÕVAKETTA TEHNILISED ANDMED” load=”hide”]T5
Värv
Must, Sinine
Mahutavus
1TB/2TB (Deep Black), 250MB/500MB (Alluring Blue)
Ühenduvus
USB 3.1 (Gen 2, 10 Gbps) mõlemasuunaline
Mõõdud
74 x 57,3 x 10,5 mm
Kaal
51 grammi
Andmesidekiirus
Kuni 540 MB/s
UASP Mode
Krüpteering
AES 256-bit
Sertifikaadid
CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB
RoHS sobivus
RoHS2[/toggle]

Uus T5 on oma mõõtudelt isegi väiksem kui keskmine visiitkaart. Välise kõvaketta mõõdud on 74 x 57,3 x 10,5 millimeetrit ning see kaalub vaid 51 grammi, mahtudes seega suurepäraselt pihku, taskusse või väiksesse käekotti.

Kõvakettal on alumiiniumist korpus ning see on müügil mustas (Deep Black) ja sinises (Alluring Blue) värvitoonis. Kõvakettad on saadaval nii 250GB, 500GB, 1TB kui ka 2TB suuruses.

Kuna fotode ja videote mahud muutuvad iga päevaga aina suuremaks, sest uusimad läbimurded monitoride ja ekraanide vallas lubavad inimestel tänapäeval nautida juba üsna laia valikut 4K-resolutsioonis meelelahutust, on ilmne, et välised mäluseadmed peavad olema võimelised kogu informatsiooni ühele andmekandjale ära mahutama.

Samsungi T5 kõvaketaste 1TB ja 2TB mudelid katavad hõlpsasti suurema osa inimeste vajadused ning ülikiire andmesidevahetus teeb fotode ja videote liigutamise nauditavaks protsessiks.

Nagu SSD-ketastel ikka, pole ka uuel T5 seerial ühtki mehaaniliselt liikuvat osa. T5 ketastel on ka löögivastane sisemine raam, mis kaitseb seadet juhuslike kukkumiste eest kuni 2 meetri kõrguselt.

Seade ühildub mobiilirakenduse kaudu ka Androidi telefonide ja tahvelarvutitega, et andmesidevahetust kõikides isiklikes seadmetes veelgi mugavamaks muuta. T5 kõvakettal USB 3.1 ühilduvus ning seadmega tulevad kaasa nii tavaline USB kui ka USB-C kaabel.

Auto infolustiga ühendamiseks on ketas natuke liiga kiire ja USB ühendus tõenäoliselt liiga aeglane. 4K filmide vaatamist puhkepauside ajal võimaldavad seni ka vaid üksikud sõidukitele disainitud eksklusiivsed infolustid.

Küll aga teeb hullult kiire SSD lihtsamaks reisimise – pisike visiitkaardisuurune ketas ei võta liigselt ruumi, samas saab sinna ära mahutada kõik oma reisifotod ja -videod. Ka lemmikfilmide ja -muusika kaasaskandmine on mugav.

Hinnavõrdlus annab kõige “lahjema”, 250GB ülikiire T5 hinnaks 149 eurot. “Kangem” kraam ehk 1-terane SSD T5 USB 3.1 maksab 449 eurot.

Leia lähim Samsung T5 ostukoht siit

Allikas ja meedia: Samsung

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.