Tervisesportlase rõõm: Samsung esitles just neile mõeldud nutividinaid

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Berliinis toimuval IFA 2017 tehnikamessil saab näha nutividinaid, mis lähitulevikus me elu soovitavalt lihtsamaks teevad. Tervisesportlased peaksid pakatama õnnest, sest Samsung näitas ära uue veekindla nutikella, GPS-iga aktiivsusmonitori ning täiendatud juhtmevabad kõrvaklapid.

Samsung Gear Sport on mitmekülgne tervisesportlastele mõeldud nutikell, Gear Fit 2 Pro on aasta tagasi turule tulnud Gear Fit 2 aktiivsusmonitori täiustatud GPS-iga variant ning Gear IconX (2018) näol on tegu juhtmevabade kõrvaklappide uuema põlvkonnaga. Need nutiseadmed on mõeldud toetama tervisesportlaste harrastusõhinat.

Aktiivne eluviis ning selle juurde käivad nutitooted ei ole enam ammu mõeldud vaid proffidele. Aktiivsusmonitor on tänapäeval iga teadliku harrastaja randmel ning vimplemisevabal ajal aitab see olla kursis oma päevase aktiivsusega, jälgida pulssi või lugeda kokku toidust saadavat energiat. Samsung on üsna pikka aega keskendunudki n-ö tavalise inimese vajaduste tabamisele.

Samsungi uued Geari tooted aitavad kasutajatel oma elu oluliselt mugavamaks teha – alates detailsest aktiivsuse (sh une ja toitumise) jälgimisest ning lõpetades lisamotivatsiooni pakkumisega erinevate teavituste kaudu. Toodetes peituvad uudsed nutilahendused muudavad aktiivse elustiili harrastamise märksa lihtsamaks, nii Samsungi insenerid loodavad.

GEAR SPORT

Gear Sport on Samsungi uus stiilne ning praktiline ümara kujuga nutikell. Kuigi nimi viitab spordile, on nutikella rihm sarnaselt oma eelkäijale Gear S3-le vahetatav, et seda oleks soliidne kanda ka väljaspool treeningsaali.

Uute funktsioonidena saab Gear Sporti abil kontrollida näiteks Samsungi IoT seadmeid või kasutada seda puldina PowerPoint esitluste lehitsejana.

Sisu poolest on seadmel 1,2-tolline ümar Super AMOLED 360×360 resolutsiooniga ekraan, mis on omakorda kaetud Corning Gorilla Glass 3-ga. Nutikell kasutab Tizen operatsioonisüsteemi ning kaalub ilma rihmata 50 grammi. Seadmel on 4 gigabaiti sisemälu, 300 mAh aku ning see toetab juhtmevaba laadimist.

GEAR FIT2 PRO

Gear Fit2 Pro on Samsungi aktiivsusmonitori Gear Fit2 edasiarendus. Ühe peamise uuendusena on täiustatud seadme GPS-i, mille abil tegevusi jälgitakse.

Ühtlasi on uuel aktiivsusmonitoril täiustatud pulsimõõtja ning veekindlus (1), mis teeb sellest ahvatleva abimehe ujujatele. Koostöös ujumistarvete tootjaga Speedo on välja arendatud ka mitmeid nutifunktsioone just ujumishuvilistele. Näiteks saab seadmega jälgida läbitud ringide arvu, kiirust ning ujumisliigutuste rütmi.

Seadmel on 1,5-tolline kumer Super AMOLED 216×432 resolutsiooniga ekraan, mis on vastupidavuse tagamiseks kaetud Corning Gorilla Glass 3-ga. Gear Fit2 Pro kasutab Tizen operatsioonisüsteemi ning on varustatud 4-gigabaidise sisemäluga ja 200 mAh akuga.

GEAR IconX 2018

Lisaks nutikellale ja aktiivsusmonitorile tutvustas Samsung Berliinis ka oma juhtmevabade kõrvaklappide Gear IconX uut põlvkonda. Kõrvaklappidele on lisatud ühendus Samsungi loodud virtuaalse assistendiga Bixby (2), et kasutajad saaksid hõlpsasti häälkasklustega kontrollida näiteks telefonist tulevat muusikat või muid funktsioone.

Uuenenud on klappide disain ning värvivalik. Uue põlvkonna klappe on kolmes erinevas värvilahenduses – must, hall ja roosa ning need on varasemast kergemad ning mugavamalt kõrva sobituvad.

IconX klapid tuvastavad nüüd automaatselt kasutaja liikumist, võimaldades klappe kasutada aktiivsuse jälgimiseks ning vaid ühe sõrmekoputusega annab virtuaalne “treener” käimasoleva treeningu kohta ülevaate.

Klappide täiustatud aku võimaldab kuulata kuni 5 tundi voogedastust või 7 tundi muusikat, kuna klappides peituv 4-gigabaidine sisemälu lubab muusikat hoida otse kõrvaklappides (3) ning seetõttu ei pea sportides muusika kuulamiseks enam telefoni kaasas kandma.

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.