Sellekevadine nutitelefonide TOP 10 on ühe brändi nägu. Kas see on ka sinu taskus?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uuringufirma BRC Market Experts andmetel osteti aprillis Eestis nutitelefone 8,4 miljoni euro eest. Nutitelefonide TOP 10 on üha rohkem ühe brändi nägu. Aga näha on, et telfade areng on peatunud: võrdluses 2018. aasta aprilliga on müük kõvasti langenud.

Uuringufirma BRC Market Experts andmetel osteti aprillis Eestis üle 21 tuhande nutitelefoni, kokku 8,4 miljoni euro väärtuses. Möödunud aastaga võrreldes langes nutitelefonide müük 11 protsenti.

Nutitelefonid, mis Eesti ostjate taskusse jõuavad, on järjest kallimad, järjest Androidimad ja püsivad ka järjest kauem taskus: kuna telovaldkonnas pole mõnda aega revolutsioonilisi uudiseid olnud, ei torma inimesed oma olemasolevaid nuhvleid vahetama.

Väidetavalt on ka toodete kvaliteet parem ning tarkvarauuendused sujuvad tõrgeteta ning paari aasta vanune telefon on pärast värskendusi jälle täitsa tegija.

Apple’i aeg aga, tundub, hakkab ümber saama. Oleme toimetuses siiani olnud õunaklubis, aga nüüd hakkab hoog otsa saama: ikka leidub keegi järjekordne, kes ohkab, et hea oli, aga otsa sai ja järgmiseks võtab ta… Samsa.

No muidugi Samsa, mille siis veel: aprilli müügitabeli esikümnest viis kohta on Samsungi kallismudelite käes. Kui vahepeal hakkaski tunduma, et Huawei võiks korealasele kandadele astuda, siis tänu Trumpi tõmblustele on ilmselt mõistlik ostumõttest loobuda enne kui jama majas.

Kuigi väike lootus on, et päris nii hulluks asjad ei lähe kui vahepeal räägitud: Delfi Forte kirjutab, et Huawei loodab Ameerika õiglasele kohtusüsteemile. Uus ellujäämislootus.

Sellekevadine TOP 10

BRC andmetel oli aprillis enim müüdud telefon Samsung Galaxy A7 64GB. Sellele järgnesid Galaxy J4+, Huawei P20 Lite, Galaxy A50 ja Nokia 105. Elisas oli enim müüdud telefon jätkuvalt Galaxy J4+, millele järgnes Huawei P20 Lite, Galaxy A7, Huawei P Smart ja Galaxy A50.

Möödunud aastaga võrreldes on BRC andmetel tõusutrendis jätkuvalt nutitelefoni keskmine hind, mis tõusis aprillis 41 euro võrra, kokku 391 euroni. Nuputelefonide müük langes aprillis BRC andmetel kokku 21%.

Aprillikuu TOP 10 nutitelefonid

Samsung Galaxy A7 64GB
Samsung Galaxy J4 Plus 32GB
Huawei P20 Lite 64 GB
Samsung Galaxy A50 128GB
Nokia 105 (2017) Dual
Samsung Galaxy A40 64GB
Apple iPhone XR 64GB
Honor 9 Lite 32GB
Samsung Galaxy S9 64GB
Apple iPhone 7 32GB

Loe uuesti VoWifi kohta, kas sul see on telefonis olemas?

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.