blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Vanemad MacBook Pro sülearvutid said ka Ühendriikides lennukeelu

Ühendriikide Föderaalne Lennundusadministratsioon FAA on pannud keelu vanadele Apple MacBook Pro – sülearvutitele, neid ei tohi enam lennule kaasa võtta. Keeld kehtestati pärast Apple’i  teadet, et teatud rüperaalide akudega kaasneb tulekahjuoht.

Akuviga vaevab MacBook Pro sülearvuteid, mis on toodetud aastatel 2015-2017. Apple on algatanud nende mudelite tagasikutsumiskampaania. Vigased akud vahetatakse tasuta. Kui aku on vahetatud, võib MacBook’i taas lennukisse võtta.

Ühendriikides on tuleohtlike akudega MacBook Pro arvuteid hinnanguliselt 432 000, Kanadas 26 000. Seda, kui palju neid Euroopas on müüdud, ei ole teada.

Euroopa Liidu lennuagentuur andis hoiatuse “mäkkide” tuleohtlikkusest juba varem tänavu suvel. Agentuur tuletas lennufirmadele meelde, et neil tuleb järgida 2017. aastal kehtestatud reeglit, mis nõuab et seadmed, mis on tootja vea tõttu tagasi kutsutud ja kus on liitiumioonaku, peavad lennu ajal olema välja lülitatud.

Lennunduse ohutusele oli esimene äratuskell aastal 2016, kui maailma vapustasid Samsung Note 7 nuhvlite akupõlengud. Sealt alates tuletati lendudel meelde, et selle telefoniga lennukisse siseneda ei tohi ning anti soovitus väikesed elektroonikaseadmed lennu ajal hoida välja lülitatuna.

Allikas: FAA

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com