See lugu on kõige kasulikum neile, kel taskus Samsungi moodne nutitelefon. Suunamudija ja juutuuber Juhani Särglep jagab neli nippi, kuidas sellega vingeid videoid teha. Nõuanded kuluvad ära tegelikult kõigile, kes kasutavad nutiseadet pildistamiseks, filmimiseks ja monteerimiseks.

Juutuuber, suunamudija ja videograaf Juhani Särglep teenib elatist ringi reisides ja oma seiklustest vingeid videoid tehes. Suur osa neist valmib üksnes mobiiltelefoni kasutades.

Hiljuti legendaarselt Burning Man festivalilt naasnud, kuid enne seda veel ka New Yorgis käinud Särglep tootis festivalilt ja suurlinnast hunniku pilte ja videomaterjali, mille salvestamiseks ja monteerimiseks kasutas üksnes oma taskus olevat nutitelefoni.

Oma reisidest või seiklustest meeldejäävat videot või pilti toota pole sotsiaalmeediastaari sõnul tegelikult üldse nii keeruline.

Eriti, kuna tänapäeva telefonid tagavad enamasti väga hea kvaliteedi. „Samas pean ütlema, et olen oma Galaxy Note10+ telefoni kasutanud nüüdseks kuu aega ja see on viinud asja täiesti uuele tasemele,“ märkis Särglep.

Juhani toob välja neli aspekti, mis on temale nutitelefoniga sisu tootmise puhul eriti olulised ja mis aitab veelgi kõrgemal tasemel oma seiklusi jäädvustada:

Kasuta erinevaid läätsi ja lainurka

Kitsastes tingimustes jäädvustamiseks on väga hea valik lainurkkaamera või isegi ülilainurkkaamera. Juhani tip on suurendada lainurkkaamera pilti natuke ka sisse, et see jääks vähem moonutatud.

Ülimalt kasulik valik on ka sujuv stabilisaator, mis aitab teha praktiliselt seisvat pilti liikumise pealt. Stabilisaator on peal suuremal osal kallima otsa nulfadest.

Monteeri otse nutitelefonis

Samsung Note10ga kaasas olev S-Pen teeb monteerimise lihtsaks: selle abil on lihtne otse nulfas oma klippe lühemaks lõigata, muusikat lisada või pilte töödelda.

See tähendab, et sa ei pea oma materjali hakkama kuidagi erinevate seadete vahel liigutama. Monteerimiseks kasutab Juhani telefonis olemas olevat programmi või Adobe Rush rakendust.

Pilte töötleb sotsiaalmeediamees Adobe Lightroom rakendusega. Aga väga hästi sobib ka SnapSeed, millest käib ka algajama piltniku jõud üle.

Kahe SIM-kaardi võimalus

Ohtra reisimise puhul on kahe SIM-kaardi kasutamise võimalus ülimalt mugav. Saab kasutada kas kohaliku riigi SIM-kaarti andmesideks või lisada selle asemel hoopis mälukaardi.

Nii saan oma telefoni kasutada 100% vlogimiseks või reisivideote filmimiseks, sest hiljem saab mälukaardi kogu filmitud materjali mugavalt  rohkemaks järeltöötluseks arvutisse tõsta.

Suur aku maht ning ülikiire laadimine

Hea ja alati laetud aku peab olema iga professionaali arsenalis. Samsung Note10-e lubab liikumises olles akut laadida ülimalt kiiresti ja see peab pikalt vastu isegi ohtra filmimise puhul.

Lisaks on Särglep eriti positiivselt üllatunud Wireless Powershare funktsioonist, mis teeb võimalikuks laadida ka kõiki teisi seadmeid juhtmevabalt, asetades need lihtsalt telefoni tagaküljele.

Vaata siit, mis imet saab teha kui sul on nutitelefon

Artiklile lisatud videod ja pildid on üles võetud Samsung Galaxy Note 10+ nulfaga.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.