Sotsiaalmeedia keskkonnad Facebook ja Instagram muutuvad järjest mängulisemaks, pakkudes uusi lahendusi põnevamaks suhtlemiseks ja hõlpsamaks ostlemiseks. Ettevõtete jaoks avanevad täiesti uued võimalused leida kliente, kes toodetest ja teenustest tõeliselt huvitatud on.

Eelmisel nädalal jõudis meieni teade, et Facebook hakkab peagi pakkuma üksikutele südametele mõeldud tutvumiskeskkonda, kuid see pole ainus uuendus.

Suve alguses peaks Facebooki vestlusrakendus Messenger saama endale liitreaalsuse võimekuse, mis on ettevõtetele mõeldud lahendus.

Uue lahenduse eesmärk on muuta inimeste klienditeeninduskogemust sotsiaalmeedias. Facebook pakub edaspidi võimalust Messengeri kaudu ettevõttega suheldes saada koheselt liitreaalsuse abil aimu tootest ja selle sobivusest.

Näiteks kosmeetika e-pood Sephora võimaldab liitreaalsuse abil tooteid sisuliselt testida, hõlbustades ostuotsuse tegemist. Miks mitte enne katsetada, millises toonis huulepulk sobib kõige paremini?

Samuti on suvel oodata rakendust, mis laseb Facebooki kasutajatel luua 3D pilte. Kuidas need uuendused reaalsuses tööle hakkavad ja millal Eestis kasutusele võetakse, selgub loodetavasti juba lähikuudel.

INSTAGRAMI GRUPIVIDEOD

Facebooki sõsaräpp Instagram toob oma keskkonda grupivideod. Facebooki sõnul on muutus ajendatud eelkõige live-videote populaarsusest ning kasutajad soovivad teha videovestlusi ka väiksemate gruppide vahel.

Ühtlasi saab grupivestluse võimekuse WhatsApp rakendus, kus on tulevikus samuti võimalik teha väikese grupiga videokõnesid.

Kuna inimesed teevad üha enam oste internetist, on Instagram otsustanud siin kliendid ja pakkujad viia sotsiaalmeedia abil üksteisele lähemale.

Nimelt on välja arendatud krediitkaardi lisamise võimalus Instagramis, et saaksid reklaamides nähtud meelepärase kraami äpist lahkumata kohe ära osta.

Allikas: Tele2. Pilt: Pixabay

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.