Neljapäev, 28. märts 2024
Ukselt-uksele kullerteenust pakkuv ZITICITY, mis võimaldab kohalikele ettevõtetele sama päeva tarneid, kaasas nelja riigi riskikapitalifondidest 2,2 miljonit eurot.

Leedus asutatud ja ka Tallinnas ukselt-uksele kullerteenusega aktiivselt turuosa kasvatav iduettevõte ZITICITY kaasas seemnekapitali investeerimisvoorus 2,2 miljonit eurot. Rahastus aitab ettevõttel Euroopas laieneda.

Tallinnas on “zitterid” kaupu kullerdanud alates juunist ning teenus on leidnud tänuliku vastuvõtu kuna on kiire ja mugav – keskmiselt veidi rohkem kui poole tunniga jõuab kaup e-poest kliendini.

Peamine investor on Soome riskikapitalifond NordicNinja VC, mida toetasid JBIC, Honda, Omron ja Panasonic. Investeerimisvoorus osaleti koos Eesti riskikapitalifondiga Superangel, Soome fondiga Superhero Capital VC ja Leedu fondiga Practica Capitali. 

2017. aastal asutatud linnalogistika platvorm ZITICITY pakub mõistliku hinnaga sama päeva tarneid. Kohalikele ettevõtetele loob see võimaluse konkureerida Amazoni ja teiste rahvusvaheliste hiidudega.

E-poed ja restoranid saavad ZITICITY platvormil kullerteenust reaalajas optimeerida ning saadetisi jaotada ilma et peaksid kasutama traditsiooniliste logistikaettevõtete jaotuskeskusi. Ära jäävad toiduveo- ja kullerteenustele kuluvad kõrged vahendustasud.

Ettevõte on läbi viinud ukselt-uksele teenuse raadiuse uuringu, millest selgus, et 60% kõigist tarnetest toimub kuni viie kilomeetri raadiuses kauba pealelaadimiskohast kliendi määratud sihtpunktini. 

Nii lühikesed vahemaad annavad kulleritele võimaluse kasutada mis tahes transpordivahendit, näiteks rollerit, autot, jalgratast või elektritõukeratast.

Paari aastaga on ZITICITY saanud lisaks Baltimaadele populaarseks ka Prantsusmaal. Teenust kasutab rohkem kui 2700 ettevõtet, sh Telia, Tele2, Pizza Hut, Douglas, Euroapteek jt. 

Linnasiseste kaubaveo partiide koostamise loogika on võimaldanud Tallinnas saavutada keskmiseks tarneajaks 37 minutit ja kullerid suudavad tarnida 4–6 saadetist tunnis.

See hoiab hinnad ettevõtjate jaoks taskukohasena ning kullerid võivad tunnis teenida 15 protsenti rohkem kui konkureerivatel platvormidel.

Ettevõtte igakuine kasv on olnud keskmiselt 22%, müügitulu kasvas järsult 44% COVID-19 nakkuse vältimisest tulenenud sotsiaalse distantseerumise ajal.

Optimistliku prognoosi kohaselt suureneb kaubaveosektor järsult ning 2021. aastal kasutab netikaubandust ligi 2,1 miljardit inimest.

Veebikaubanduse kasvule aitas kaasa üleilmne pandeemia, mis kiiresti sundis tarbijaid olukorraga kohanema ja suur osa neist muutis oma harjumusi alatiseks. 

Allikas: Ziticity pressiruum

KOMMENTEERI SIIN