Reede, 1. märts 2024
Accelerista hea meediapartner, veebiajakiri Arvutimaailm teeb ülevaate selle nädala kuumematest uudistest vidinamaailmas, millega kursis võiks olla. Lugude pealkirjad juhatavad lingiga otse artiklini. Mõnusat lugemist!
Kümme väga isiklikku detaili, mida Facebook ja Google sinust teavad

Facebook ja Google teavad sinust palju rohkem, kui sinu naine (või mees, või ema). Ja sa oled seda infot võhifõõra äriettevõttega vabatahtlikult jaganud. Veelgi enam, see ei tee enamusi inimestest üldsegi mitte murelikuks.

Targad linnad on teistsugused kui kunagistes tulevikuennustustes

Eelmisel ja üle-eelmisel sajandil pandi tulevikulinnade ennustustega totaalselt puusse. Keegi ei ennustanud mingeid tarku võrke ja nutikaid majasid, ikka lendavad autod, kilomeetritekõrgused pilvelõhkujad ja nende vahel rippuvad kiirteed. Meie aga sõidame aastal 2017 ikka kõik maad mööda ja ise roolis istudes, isejuhtivad autod on endiselt lähituleviku unistus.

Aastane test: Samsung Galaxy S7

Peale väikest pausi on meie aastases testis jälle üks telefon. Kuna Note 7 aku põles maha, siis testime Samsungi teist lipulaeva – Galaxy S7-t. Lisavarustust on ka, mida selle juures testida.

LG uued üliõhukesed telerid “liimitakse” seinale

Tapeeditootjad veel pabistama ei pea – teleritootjad suudavad üsna krõbeda hinnaga katta vaid mõne ruutmeetri seinast. Kuid ohtlik trend on alanud. LG uued nutitelerid asetatakse magnetklambritega otse seinale, sest need on vaid mõni sentimeeter paksud.

LG Arvutimaailm

Istuta ise puid ja kasvata maju: 3D modelleerimistarkvara toob Hollywoodi koju kätte

AM testis tarkvara, millega tehti ka „Avatari“ imelised loodusmaastikud. Kui kõvasti vaeva näha, saab ise ka sellega hakkama. Mõni aeg tagasi võis aga see tavakasutajale olla veel võimatu. Paraku maksab profiversioon ikka tuhandeid eurosid, kuid tasuta saab omale maailmu luua prooviversiooniga õige mitu päeva.

Mobiilivideo – see on imelihtne, aeg on katsetada

Mobiilid on asunud ka videokaameraid ohustama, sest teevad korralikku pilti ja lisaks tavalise videokaamera funktsioonidele pakuvad ka selliseid efekte, mida muidu peaks mõnes kallis järeltöötlusprogrammis lisama.

VIDEO: nutikas koerakuut? Jah, ka see on nüüd idufirmadel valmis tehtud

Esimene maailm muretseb, et koeral oleks villa, muusikakeskus, mahagonipuust voodi ja stressivaba madrats. Idufirmad on kõike seda nõus hea hinna eet rõõmuga pakkuma.

VIDEO: Noblessneri valukotta tuleb virtuaalreaalsuse elamuskeskus

Kui Patarei juurest möda randa edasi minna, leiab päris-meremuuseumi. Veel natuke edasi ja 2019. aastal tuleb mere äärde Noblesserisse VR-keskus. Virtuaalprillidega saab natuke meremuueumilikus interjööris irduda selest maailmast ja lennata kuhugi päris kaugele.

Allikas: Arvutimaailm, meedia: LG

KOMMENTEERI SIIN