Ajakirja Arvutimaailm paremad palad: Amazon Go muretu pood ja Zlick netimaksed Eestis

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Accelerista hea meediapartner, veebiajakiri Arvutimaailm teeb ülevaate selle nädala kuumematest uudistest vidinamaailmas, millega kursis võiks olla. Lugude pealkirjad juhatavad lingiga otse artiklini. Mõnusat lugemist!
Eestis on levinuimad pahavarad Kometaur ja Cryptowall

Pahavarad on läinud tõeliselt pahaks: enam ei mängita jõululugusid ekraanil ega tehta niisama lollusi, vaid ikka kõige hullemat: krüpteeritakse sinu tähtsamad failid ja küsitakse võtme eest lunaraha. Räkit nagu 90ndatel, ainult et küber. Õnneks leidub ka tööriistu, mis lihtsamaid väljapressimisi vältida aitavad.

Tele2 tõi Eestisse ühe klikiga Zlick netimaksed

Kui päris poes saab viipekaardiga odavamate ostude eest makstes lihtsalt viibelda, siis Zlick on sama asi e-poes: kuni kahe euro eest shopates peab vaid klikkima. Rohkem küsimusi ei esitata.

VIDEO: Amazon paneb veoautod andmeid vedama!

See on koht, kus auto- ja IT-huvilised leiavad ühise teema, millest rääkida. Nimelt on andmeid tekkinud suurtel ettevõtetel nii palju, et neid ei saa enam üle Interneti transportida – see võtaks aega aastakümneid. Ka kirjatuvile ei riputa enam külge sadu terabaite infot.

Appi tuleb vana hea kaugsõiduveok, mille konteinerisse mahub andmeid mitte tonnide, vaid petabaitide kaupa. Andmepumpamine mööda fiiberoptilist lohvi kestab päevi, kui mitte nädalaid. Sel ajal on veokas ettevõtte hoovis andmelaadimist ootamas.

Bitwalking 2 kuud hiljem: raha tuleb, aga sellega pole midagi teha

Arvutimaailm liigub palju ja kui liikumise eest pakutakse niisama raha (läbi mobiiliäpi), miks mitte see siis vastu võtta. Paraku pole teenitud dollaritega esialgu veel midagi peale hakata. Loodame, et peagi Bitwalkingu e-poed avanevad. Seni aga saab rõõmu tunda lihtsalt käimisest, samal ajal taksomeeter tiksub.

Amazon Go – see on Amazoni ulmeline nägemus “päris” poest

Amazon kui maailma suurim e-pood on otsustanud ka „päris“ poendusele kinda heita ja avab järgmisel aastal USA-s esimese „kividest ja mördist“ kaupluse, milles pole kassasid ega isegi iseteeninduspunkte.

Uus pood töötab nagu kommunisti unistus: astud sisse, laod koti head-paremat täis ja jalutad välja. Keegi midagi ei küsi, keegi kinni ei pea. Hiljem avastad, et kapitalistid on pangaarvelt võtnunud just sellesama summa, mille eest asju kotti toppisid. Tulevikupoed ilmselt ongi kõik sellised.

Fitbit ostis Pebble´i ja paneb selle kinni

Pebble oli hea nutikell e-tindist ekraaniga: näitab värvilist pilti ja voolu ei võta. Nüüd neid kelli enam juurde ei tehta. Natuke kahju, aga loodetavasti uus omanik Fitbit kasutab kogu Pebble´i inseneritarkuse enda uutes kellades ära.

Allikas: ajakiri Arvutimaailm. Meedia: Amazon Go

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.