blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Uus mõiste “robotkolleeg”: SEB-s on kahe aasta jooksul töötanud 23 robotit

SEB juurutab eesti keelde uut sõna: “robotkolleeg”. Alates 2017. aastast on pangatööd teinud 23 robotkolleegi, kellest/millest 5 on tänaseks väljateenitud puhkusele saadetud, sest töö sai tehtud. Kogu kontsernis töötab üle 150 robotkolleegi.

Erinevalt inimestest nad ei maga ega söö, ei suitseta ega lobise. Robotkolleegid teevad tööd 24/7 ja täidavad enamasti rutiinseid igapäevaseid ülesandeid, näiteks andmete registreerimise ja haldamise valdkonnas.

Robotite näol on tegemist konkreetsete, selgelt piiritletud ülesannete täitmiseks loodud programmidega, mis teevad igapäevast ja –öist tööd virtuaalses keskkonnas pangaserverites.

Hetkel aitavad robotikolleegid Baltimaade SEB-s ära teha umbes 5–6 inimese töö. Kontsernis kokku “töötab” üle 150 roboti.

SEB-s alustati robotkolleegide ’tööle võtmisega’ 2016. aastal. Operatsioonide valdkonnas valiti välja inimestele kohati liiga rutiinsed ja monotoonsed ülesanded, millega robotid võiks sama hästi või paremini hakkama saada.

Robotite tööle rakendamisega ei kaotatud töökohti vaid töötajatel jäi aega pühenduda sisulisele, arusaamist ja tõlgendamist vajavale tööle, mida robotid (veel) teha ei oska, aga mis muudab inimeste jaoks töö sisukamaks ja huvitavamaks ning loob ettevõttele lisaväärtust.

Nii nagu robotniidukid või robottolmuimejad, nii võimaldavad ka pangarobotid säästa inimeste ja äri aega, olles muu hulgas valmis töötama kellaajast ja nädalapäevast sõltumata.

Selleks, et rutiinseid töid robotiseerida, on SEB-s loodud kindel protseduur, millesse on kaasatud nii üksused ja inimesed, kes soovivad, et robotid neil tööd teha aitaksid, kui ka arendajad, kes aitavad inimeste soovi ellu viia.

Robotiseerimine eeldabmingi töölõigu detailselt analüüsi, et arendajad saaksid robotiseerimisele kuuluva töö sisust ja protsessist täielikult aru.

Ja isegi, kui selle käigus ilmneb, et konkreetset töölõiku ei ole mõtet või ei saa robotiseerida, siis tuleb analüüsi käigus tihti välja see, et ometi on seda võimalik lihtsamaks, tõhusamaks ja kiiremaks muuta töötaja enda jaoks.

Allikas: SEB. Kaanepilt: Unsplash/Brett Jordan

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com