Ilusate ilmadega õues olla on fun. Jalgratturid, tsiklistid, rannavolletajad, suplejad – neil kõigil on enamasti endaga kaasas nutitelefon. Selle lõhkumiseks on õues sada kreatiivset või vähemloomingulist võimalust. Jagamegi nõu, kuidas oma nutitelefoni vigastuste eest kaitsta.

Kõige enam kipuvad telefonid kaduma või erinevaid kahjustusi saama suvisel puhkuseperioodil, mil inimesed tavapärasest enam ringi liiguvad ning veemõnusid naudivad. Selleks, et ebameeldivaid üllatusi vältida ja telefonita istuda, võiks sõlmida näiteks Seadmekindlustuse.

1. KASUTA SILIKOONÜMBRIST

Seadme kukkumisest ja muljumisest tekkivate vigastuste eest saab seadet väliselt kaitsta kaitseklaasi ja ümbrisega, mis on soovitatavalt silikoonist.

Kaitseklaas ei kaitse siiski ekraani pideva ja pikaldase surve eest ning laigud ja triibud võivad ka sel juhul tekkida. Pigem kaitseb kaitseklaas terava põrutuse või löögi eest.

Väliselt võivad (silikoon)ümbris ja kaitseklaas vigastuse küll ära hoida, kuid kukkumisest tulenev põrutus võib mõjutada väga õrnasid sisekomponente.

Silikoonümbris on plastikümbrisest parem, kuna pehme silikoon hajutab kukkumisest tekkivad põrutust paremini ning on suurem tõenäosus seadme terveks jäämisel õnnetusjuhtumi puhul.

2. ÄRA VÕTA TELEFONI KAASA

Lisaks välisele kaitsmisele on mõistlik mõelda läbi, kas telefoni on tarvis alati vannituppa kaasa võtta, kus juhtub samuti uskumatult palju õnnetusi, või mitte.

Samuti on mõistlik telefoni laadides asetada see turvalisse kohta, kus pole ohtu juhtme taha komistada või seadmel vibreerides maha kukkuda.

3. HOIA LAPSED OHUTUS KAUGUSES

Tihti antakse nutiseadmeid ka väikelastele, et neist rahu saada. Tited aga ei tunneta, kui habras telefon tegelikult on.

Seetõttu pole midagi imestada, kui kasvamas on ka nende ekraanikahjustuste hulk, mis on tekitatud väikelaste poolt, kes topivad nutitelefoni suhu, pillavad selle kärust maha või muljuvad ja löövad vastu plastmassist mänguasju.

On ka juhtumeid, kus kliendi teada pole telefon põrutada saanud, kuid hiljem selgub, et seadet on kasutanud laps, kes telefoni käest libisemisest pole julgenud rääkida.

4. VAATA KUHU SA ISTUD

Telefonid kukuvad ja saavad muljutud eelkõige hooletusest. Tihti ei pöörata väikestele löökidele piisavalt tähelepanu, kuna seade on pärast näiliselt töökorras.

Löögi järel võivad tekkida mikrovigastused, mis mõnel juhul hakkavad mõjutama seadme kasutamist ja normaalselt funktsioneerimist alles pool aastat hiljem.

Muljutud ekraanide puhul on iseloomulikeks vigastusteks värvilised laigud või triibud ekraanil, värelev või must pilt ning surnud pikslid. Telefone on katki muljutud nii asju täis käekotis, peolauas kukkunud klaasi või taldrikuga kui ka kallistades.

5. ÄRA KUKUTA NUTITELEFONI

Markantsemad kukkumise näited on, kui telefon unustatakse auto katusele ja alustatakse sõitu. Harvad pole ka juhud, kui telefon kukub maha just voodist või komistatakse laadimisjuhtme taha.

Allikas:Telia, Tele2. Pilt: Pixabay

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.