Teisipäev, 27. veebruar 2024
Nutitelefon on põhimõtteliselt elu. Selle kaotamine on suur šokk. Asja teeb hullemaks teadmine, et keegi võõras on ligi saanud sinu isikuandmetele, kontaktidele, piltidele. Koostasime Tele2 spetsialistide abiga nimekirja äppidest, mis aitavad nutiseadme asukohta määrata.

Kui nutitelefon jalutama läheb, on mure suur ent õnneks on mõni võimalus oma seade ka üles leida või selle sisu kasutajale juurdepääsmatuks muuta. Nuhvlid ise ja kasutatavad rakendused on järjest targemad ja aitavad hooletu kasutaja seadmeid turvata.

Android Device Manager

ADM on arvatavasti parim valik telefoniotsingu rakenduste hulgast Androidi telefonidele. See on täiesti tasuta, enamikus uutes telefonides juba olemas ja seda on lihtne aktiveerida.

Avage lihtsalt telefoni seaded, leidke Google, klõpsake esmalt valikul „Security“ („Turvalisus“) ja seejärel „Services“ („Teenused“) ning veenduge, et suvand „Remotely Locate This Device“ („Leia see seade kaugelt“) oleks lubatud. Ja ongi kõik!

Edaspidi saate Google’i veebirakenduste abil oma telefoni üles leida, selle lukustada, helisema panna ja muudki ette võtta. Arvestage, et rakendus töötab ainult siis, kui GPS on sees.

Rakendus peaks tegelikult kõigis Androidi telefonides sisse olema lülitatud ja seetõttu sobib see kadunud telefoni leidmiseks kõige paremini. Rakenduse leiab Google Playst.

Find My iPhone

Find My iPhone võimaldab määrata iOSi seadmete asukohta. Selleks tuleb telefonis sisse lülitada Find My iPhone’i funktsioon. Avage telefonist Settings -> iCloud -> Find My iPhone ning seadme asukoha määramine on võimalik igal ajahetkel logides sisse oma iCloud kontole.

Rakendusega saab ka Apple’i seadme kaugelt lukustada, kustutada oma isikliku informatsiooni ja käivitada alarmi.

Family Locator

Family Locator võimaldab luua perekonnast ja sõpradest grupi ning seejärel saate nutitelefoniga nende asukohal silma peal hoida. Kui keegi grupist peaks nutitelefoni kaotama, siis saab rakenduse abil telefoni üles leida.

Äpp võimaldab reguleerida, kes saab määrata teie või teie telefoni asukohta. Kuna tegemist on pigem inimeste, mitte seadmete leidjaga, siis puuduvad äpist näiteks telefoni lukustamise ja andmetest tühjendamise funktsioonid.

Siiski on see hea ja lihtne abimees lapsevanematele. Rakendus on tasuta ning erinevaid versioone on saadaval nii Androidi kui ka iOSi telefonidele. Äpi keskmine hinne on 4,4 ja seda on alla laetud rohkem kui 500 000 korda.

Cerberus

Cerberus pole pelgalt telefoni positsioneerimiseks. See aitab telefoni leida, kaitsta oma andmeid ja isegi vargad identifitseerida.

Rakenduses on mitmekesine funktsioonide komplekt, mis hõlmab telefoni lukustamist ja lähtestamist, alarmide käimapanemist, ekraanil varastele teadete kuvamist. Äpil on olemas isegi juurdepääs esikaamerale, nii et saate varast pildistada.

Cerberuse saab oma telefonis ka ära peita, et vargad selle olemasolu ei kahtlustaks. Rakendus võimaldab telefoni kaugelt siseneda ja mikrofoniga heli salvestada. Rakendus on alla laetav tasuta Androidi telefonidele. Raha eest saab osta lisafunktsioone.

Prey Anti-Theft

Prey Anti-Theft aitab kaduma läinud telefoni üles leida ja sel on olemas põhifunktsioonid, nagu telefoni leidmine, seadme lukustamine ja alarmi käivitamine. Samuti on võimalik teha pilte, et näha, kus seade asub ja koguda võrguteavet, et teada saada, kus seade on paiknenud. Äpp on tasuta nii Androidi kui ka iOSi telefonidele.

MIDA TEHA, KUI NUTITELEFON KAOB?

Kui telefon on kadunud või varastatud
– teavitage sellest politseid
– teavitage kohe oma mobiilioperaatorit, kes sulgeb vajadusel SIM-kaardi
– muutke sotsiaalmeedia jt. rakenduste kontode paroolid

Statistika põhjal kaob telefone kõige rohkem kevadel ja suvel. Suured väliüritused annavad pikanäpumeestele kõvasti hoogu: eelseisval nädalavahetusel on Pärnus näiteks Weekend Festival, kus tasuks oma nutiseadmetel kindlasti silm peal hoida.

Allikas: Tele2. Pilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN