Neljapäev, 29. veebruar 2024
Vahel on tore autouudiste vahele piiluda ka arvutite ja vidinate maailmas toimuvat. Seekord käisin Pariisis vaatamas, mis salapärane uudis oli välja käia Philipsil.

Kogu üritusele eelnev oli kiivalt saladuskatte all hoitud – öeldi vaid, et sel kuupäeval lendate Pariisi ja edasine on suur üllatus. Isegi ürituse toimumispaik oli kuni kohale jõudmiseni saladus – olge see kellaaeg valmis, buss tuleb järele, küll näete…

Hämaruse varjus kärutati ajakirjanikud läbi Pariisi ummikute lõpuks Stade de France’ile, Prantsusmaa suurimale jalgpallistaadionile, mis ehitati 1998. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste tarbeks. Umbes 80 000 inimest mahutav areen ei ole kindlasti tavapärane meediaürituse toimumispaik…

Ja kui esimesse koridori jõudsime, võis aimata, et tulemas on mingit sorti gamer’ite maiuspala – meeleolu loomine algas esimesest sammust. Udu, helendavad jooned, valgusmäng… Ürituse põhialal ootasid hetke populaarsemate mängude tegelased ja nüüdseks oli tõenäoliselt ka kõige kehvema järeldusvõimega ajakirjanikele selge, et tegu ei saa olema mõne uue pardli esitlusega.

Evnia esitlus

Meid toodi siia hoopis selleks, et olla tunnistajaks Evnia sünnile – see on Philipsi uus mängutoodete bränd, mis “lubab tuua uue mängimise ajastu” ja “taasleiutada reeglid”. Tavapärane turundusjutt, aga mida see kõik reaalselt endast kujutab?

Esiteks, nimi. Evnia tuleneb Kreeka keelest ja põhineb sõnadel “eu” ehk “hea” ja “nous” ehk “mõistus”. Sõna “evnia” tähendab muuhulgas huvi teisi toetada ja kaitsta, aga ka õnne. Ja kaubamärgina seisab Evnia selle eest, et igaüks võib olla mängur.

Arvutimängud pole ju ammu enam kindlalt määratletava inimgrupi lõbu – stereotüüp, et mängivad vaid teismelised poisid, ei päde enam ammu. Mängudest ei “kasvata välja” – lapsena mängimist alustanud on suureks saanud ja oma pered loonud ning mängud on tihti osa pere ühistest tegevustest, kus mingit sorti “mängujaam” võtab elutoas sisse keskse koha. Praeguseks on maailmas 3,2 miljardit mängurit (2022 Global Games Market Report).

Evnia

Evnia esmaesitlust tulid läbi viima nii MMD (Philipsile kuuluv monitoride tootja) ja Philipsi esindajad kui ka mängumaailma kuulsused. Oli väga kummastav kuulda, kuidas esitlejad end oma mängunimedega tutvustasid – ja samas on see arusaadav, sest stream‘ereid ja populaarsemaid e-sportlasi tuntaksegi rohkem oma mängusisese nime järgi. Seega oligi kohal näiteks Evnia esindusnägu, Keenia esimene professionaalne nais-e-sportlane QueenArrow (Sylvia Gathoni), õhtujuhiks aga Veracity (Jasmine Kanuga).

Õhtu jooksul esitleti esmast tootevalikut – kolme seeriat monitore, hiiri, klaviatuure ja kõrvaklappe. Kui 3000 seeria tootevalik on “universaalsõdur”, mis sobib täitma kõiki koduse meediajaama ülesandeid, siis 5000 ja 7000-8000 seeria on juba tõsisemale mängurile.

Evnia seeriad

Evnia seab rõhu kolmele alustalale – võimekus, disain ja kasutusmugavus. Võimekuse osas on arusaadav, et konkurentidega tempos püsimiseks peavad tehnilised näitajad olema tipptasemel. Mugavusele aitab kaasa Evnia oma tarkvara, mis võimaldab väga mugavalt siduda nende tooted, pääseda ligi kõikidele võimalustele ja mis põhiline – kanda pilve vahendusel oma koduse mängujaama seadeid üle ka näiteks sõbrale külla minnes.

Mis aga Evnia puhul kõige rohkem silma hakkab, on loomulikult disain. Evnia läheneb mänguritoodete disainile harjumuspärasest teise nurga alt. Kui näiteks mõelda mänguklaviatuuride, hiirte ja monitoride disainile, siis mis on esimesed mõtted? Ikka punamust, onju? Või must, aga kohandatava RGB-valgusega.

Evnia disain

Evnia puhul on rõhku pandud disainile, mis sobiks igasuguse sisekujundusega – pigem heledad, hallid või valged toonid, sekka Ambiglow’d ja kohandatavat valgusmängu. Toodete puhul kasutatakse ka taaskasutatud materjalidest tehtud komposiite.

Evnia

Loomulikult ei jäänud esitlus vaid kuivaks presentatsiooniks, vaid õhtu lõpetuseks sai käe külge panna ka kõigi seeriate toodetele ja proovida erinevaid uusimaid mänge võidusõidust tulistamiseni.

Evnia testimisala

Esimeste mõtete loomiseks oli tegu loomulikult väga lühiajalise testiga – kuid häirima midagi ei hakanud. Hiired on mõnusa raskusega ja tundlikkus mugavalt muudetav, klaviatuurid (millel kasutatakse Evnia oma lüliteid) konkreetsed – ja vähemat ei saakski selliste lubadustega kaubamärk endale lubada. Küsimus tekib vaid värvivaliku osas – kui kaua vidinad puhtad püsivad ning kui lihtne neid puhastada on?

Evnia

Täpsemalt saan teada siis, kui tooted pikemasse testi jõuavad. Kas suured lubadused “taasleiutada reeglid” ja “tuua uus mängimise ajastu” võivad paika pidada, või on Evnia järjekordne unustamisväärne suure tootja lisakaubamärk?

Esimene müügile jõudev toode on saadaval juba detsembrist – see on 4K, 165 Hz 34-tolline monitor 34M2C7600MV. Arvestades, et selle hind on umbes 2000 €, näitab see tippseeria hinnataseme kätte. Siiski, algtaseme monitoride hinnad peaks jääma umbes 500 € juurde. Kolm järgmist monitori tulevad müügile jaanuari keskel 2023, sealhulgas 5500-seeria 27-tolline hinnaga 579 €.

Evnia 34M2C7600MV
Evnia 34M2C7600MV

Fotod: Evnia/Philips, autor

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN