30. aprillil esitleb Toyota Birminghami tarbesõidukite näitusel mitmeotstarbelist mahturit. Uustulnuka nimi on Proace City ja see on Peugeot Partneri ja Citroen Berlingo sõsaratega lähedalt sugulane.

Toyota on otsustanud mudelivalikut täiendada mitmeotstarbelise mahturiga. Balti riikides tulevad müügile nii Proace City väikekaubik kui sõiduauto mugavusi pakkuv ruumikas Proace City Verso.

Mudeli ametlik esmaesitlus Euroopas toimub juba 30. aprillil Ühendkuningriigis, Birminghami tarbesõidukite näitusel.

Varasemalt on Toyotal tarbesõidukite reas tegusid teinud Proace kaubik ja selle mugav väikebussiversioon ning võimekas Hilux kastikas. Kuni 5-kohalist mahtuniversaali või kompaktset kaubikut pole tootevalikus seni olnud. Nüüd saab tühimik täidetud.

Toyota Proace City ja City Verso on sarnaselt Proace’i bussile sündinud koostöös prantslaste PSA Grupiga ja vastab Jaapani autotootja kõrgendatud kvaliteedinõuetele.

Nii nagu Proace, läbib ka uus mahtur tootjapoolse eraldi kontrolli enne kui see teele lubatakse. Toyota suurim viga nagu teada, on see, et see on igavene. Ei ole see ka tarbesõidukite puhul teisiti. Selle vea garandiks on erikohtlemine lisakontrollis.

Igale maitsele õiges suuruses mahtur

Toyota Proace City peaks rõõmustama ettevõtjaid, kellel on pidevalt vaja midagi vedada: kaubik on saadaval pikkusega 4,4 või 4,7 meetrit, vastavalt, kui suuri asju vedada vaja on.

Mõlemat versiooni pakutakse kolme esiistmega kaubikuna ning pikema kere korral saab kaubikut valida ka meeskonnabussina.

Väikebussiversioon PC Verso on saadaval viie või seitsme istmega (viimast varianti pakutakse ainult pikema kere korral).

Tänu oma mõõtmetele ja kujundusele paistab Proace City silma esmaklassilise kandevõimega: kaubaruumi on kuni 3,3 m3 (lühem versioon) või kuni 4,3 m3 (Smart Cargo lisavõimalustega pikem versioon).

Esile tõstmist väärib ka see, et need Toyota kaubikud on omas klassis ühed vähestest, kuhu mahub kaks euroalust.

Smart Cargo lisavõimalused tagavad oma klassi suurima kaubaruumi pikkuse – lühema versiooni korral 3,1 m ja pikema versiooni korral 3,4 m.

Tonn kaupa ja suur haagis

Ka Proace City kandevõime on oma klassi parim, ulatudes mõlemal versioonil ühe tonnini. Kui koorem on aga veelgi suuremate mõõtmetega või raskem, võib kaubikuga vedada ka kuni 1,5-tonnist piduritega haagist.

Kaubiku puhul on valida, kas võtta külgedele avanevate asümmeetriliste tagaustega või hoopiski ülespoole avaneva tagaluugiga versioon – sõltub jällegi, milleks autot kasutatakse.

Jõuallikate valikus on nii bensiini- kui diiselmootorid, mille võimsus jääb vahemikku 75–130 DIN hj. Mootorid on paaris kas 5- või 6-käigulise käsikastiga või ka PSA uue 8-käigulise automaatkastiga. 

Mugav ja mitmekülgne sõitjateruum

Toyota mahturi reisijateruum on disainitud täitma erinevaid ootusi. Kaubik on saadaval kahe eraldi esiistme või kolmekohalise istmereaga ning viimasel variandil on olemas ka Smart Cargo lisavõimalused.

Nende hulka kuuluvad kokkuklapitav aknaalune iste ja luuk vaheseinapaneelis, mis suurendavad kaubaruumi mahtu 0,4 m3 ja kaubaruumi suurimat pikkust 1,3 m, mugav töölaud, mis tekib keskmise istme seljatoe alla laskmisel, ja istme alla peidetud käepärane lisapanipaik.

Meeskonnabussi versioonil saab vajaduse korral teise istmerea alla klappida ja vaheseinapaneeli ettepoole nihutada, et jääks rohkem kaubaruumi. Eriti pikki esemeid on lihtne vedada tänu vaheseinapaneelis paiknevale luugile.

Sõitjateruumi panipaigaküllus on tuttav juba PSA sõsaratelt. Versole saab soovi korral panoraamkatuse, mida täiendada lennukitest tuttavate hoiulaegastega. Kasutame ise ja soovitame teistele ka!

Eriti mugav on kitsastes oludes auto pakiruumile ligi pääseda väikese eraldiavaneva tagaakna kaudu. See on mõnus ka koeraomanikele, kes saavad suure koera mõneks hetkeks muretult autosse jätta, tehes talle akna praokile.

Aga ka tele- ja filmioperaatorite jaoks on eraldi avanev aknake asendamatu näiteks sõiduvõtete tegemisel. On veel funktsioone, mida selle akna kaudu teha – näiteks asetada asjad sealtkaudu käest otse pakiruumi kattest tekkinud ülemisele “korrusele”.

Sõiduautoversioonis Verso – mahturi istmelahendused on pea piiramatud. Valida saab kolme eraldi istme ja 60 : 40-jaotusega kokkuklapitava kolmekohalise istmerea vahel.

Pikemal versioonil saab lisada kolmanda istmerea, mis on piisavalt suur ja mida saab nihutada edasi-tagasi, nii et ka täiskasvanutel on seal mugav sõita.

Kui teises reas on kolm eraldi istet, on neil kõigil Isofixi kinnitused lapseistme jaoks – veel üks oma klassis välja paistev erijoon. Esiistmete seljatugede külge saab kinnitada klapplauad, mis võimaldavad bussikese vajadusel piknikupaigaks või mobiilseks kontoriks ümber kujundada.

Turvaline ja tark kaasteeline

Toyota Proace City on turvaline ja tark kaasteeline. Olemas on rida tipptasemel aktiivohutusfunktsioone ja kolm ohutuspaketti, mille võimekus teeb silmad ette mõnelegi noobelautole.

Verso standardpaketis on kokkupõrke ennetussüsteem, liiklusmärkide jälgimise süsteem, sõidurajal püsimise abisüsteem, püsikiiruse hoidik ja kohvipausimärguande funktsioon, mis soovitab juhil teha peatuse, kui ta on pikka aega järjest sõitnud.

Teise taseme ohutuspaketis on autol automaatsed kaugtuled, lengerdamise hoiatussüsteem ja liiklusmärkide parendatud lugeja ning kolmanda taseme paketis lisaks ka kohanev kiirushoidik ja pimeala monitor.

Kõrgema varustustasemega kaubikutel kuulub baasvarustusse esimese taseme ohutuspakett Toyota Safety Sense.

Kõigil mahturitel on otse loomulikult peal ka hädaabikutse süsteem eCall, mis võtab liiklusõnnetuse korral automaatselt ühendust päästeteenistusega.

Kaheksa tolli puudutamist

Helisüsteemi jaoks on Toyota kompaktkaubikutel kaheksatolline puutetundlik ekraan, navigatsioonisüsteem ja nutitelefoni ühenduvust tagavad funktsioonid, sh MirrorLink, Apple CarPlay (sh assistent Siri) ja Android Auto (sh Google’i assistent), ning lisaks Bluetooth- ja USB/AUX-liides.

Proace Cityle saab lisavarustuse nimistust võtta ka esiklaasinäidiku, millel on käepäraselt kuvatud põhiline sõiduteave, näiteks navigatsioonijuhised, kiirusepiirangud ja ohutusfunktsioonid.

Manööverdamist lihtsustab tahavaatekaamera, mis annab auto taha jäävast alast dünaamilise 180-kraadise vaate ja pealtvaate ning veelgi laiemat vaatenurka hõlmava (rohkem kui 180 kraadi) staatilise vaate.

Pimeala monitor teavitab helisüsteemi ekraanile kuvatava märguandega juhti teistest liiklejatest, kes jäävad sõiduki pimealasse.

Smart Active Vision

Kaubikutele mõeldud pakett Smart Active Vision pakub ridamisi kõrgetasemelisi juhiabisüsteeme. Sellesse kuuluvad kaks spetsiaalset kaamerat ja lakke kinnitatud viietolline ekraan, mis annab juhile selge ning reaalajas muutuva ülevaate sõiduki taga ja külgedel toimuvast, kuna ta ise ei näe läbi sõiduki metallseinte.

Kui kaubik liigub või on peatunud, kuvatakse pikamaa-tahavaade, ent tagurdamisel saab ümber lülituda lühimaa-tahavaatele. Samuti saab selle vaate asemel kuvada hoopis ülevaate kaasreisijapoolse külje pimealast.

Kaubiku koorma raskusest annab ettekujutuse nutikas kaalunäidik – veel üks erijoon, millega kaubik oma klassis välja paistab: see annab märku, kui on saavutatud 90% maksimaalsest kaalust, ja kuvab maksimaalse kaalu ületamisel näidikupaneelil vastava hoiatuse.

Toyota Proace City tippvarustuse hulka kuuluvad ka nutitelefoni juhtmevaba laadija, elektriline seisupidur, mis on selles klassis erandlik, ning väikebussiversioonil elektrilise kattega panoraamkatus ja parkimisabisüsteem.

proace city ja city verso

Allikas: Toyota

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.