Reede, 2. juuni 2023
2020. aastal jõuab müügile uus täiselektriline Peugeot e-Expert, tarbesõiduk, mida kõrgelt hinnatakse ka sisepõlemismootoriga versioonis. Valikus on  50 kWh ja 75 kWh akupakid, millega saab vastavalt WLTP mõõtmistele sõita 200 ja 300 km ühe laadimisega.

Prantsuse autotootja Peugeot plaanib aastaks 2021 lisada kõikide mudelite valikusse täiselektrilise versiooni. Tarbesõidukite segmendis on seni olnud e-sõidukite valik küllalt kesine või pole olemasolevate sõiduraadius piisav pikemate sõitute tegemiseks.

Peugeot parandab selle vea, tuues turule järjekorras juba kolmanda tarbesõiduki: enne e-Experti on prantsuse tootja teatanud e-Partneri ja e-Boxeri tulekust.

 Uue Peugeot e-EXPERT´i tootmist alustatakse 2020. aasta teises pooles, eesmärgiga tugevdada Peugeot tarbesõidukite juhtpositsiooni ja Expert’i edulugu, mis sai alguse juba 2016. aastal, mil mudel turule tuli.

Enamus tarbesõidukeid sõidavad alla 300 km päevas, seega on täiselektriline Expert igati praktiline alternatiiv sisepõlemismootoriga versioonile.

Valikus saab olema kaks erineva aku mahutavusega versiooni: 50 kWh, mille sõiduulatus on 200 kilomeetrit ja 75 kWh, mille sõiduulatus on 300 kilomeetrit (WLTP mõõtemetoodika andmetel).

Enne elektrilist e-EXPERT´i jõuavad turule elektrifitseeritud Peugeot mudelid e-208, e-2008, pistikhübriidid 508 HYBRID ning 3008 HYBRID4, ning kaubikud e-Partner ja e-Boxer.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.