Neljapäev, 30. november 2023
Maailma Naiste Aasta Auto 2016 on Jaguar F-PACE, mis võttis üldvõidu tihedas konkurentsis, kus edestas napilt teist suurfavoriiti, Volvo noobelsedaani S90. Alates sellest aastast on WWCOTY Unistuste Auto kategooria nimeliselt pühendatud kohtunikule Holly Reichile, kes lahkus meie seast tänavu sügisel.

Maailma Naiste Aasta Auto kohtunikekogu liikmed andsid oma hääli parimatele sõiduautodele kuues eri kategoorias. Jaguar F-PACE tuli kuue finaalnimekirja jõudnud maasturi seas esikohale. Kõigi kuue kategooria võitjate vahel tuli kohtunikel veelkord valida Maailma Naiste Aasta Auto üldvõitja ning tänavu pälvis selle tiitli Jaguar F Pace.

“Meil on hea meel, et F-PACE ei võtnud üksnes kategooriavõitu, vaid saavutas ka üldvõidu ning võib nüüd uhkelt kanda Maailma Naiste Aasta Auto tiitlit,” ütles Fiona Pargeter, Jaguar Land Roveri rahvusvahelise avalike suhete osakonna juht.

“See väärikas tiitel on üks F-PACE eduloo kroonijuveele. Suurepärane disaini, igapäevase kasutusmugavuse ning unustamatu sõidukogemuse kombinatsioon tõstab F-PACE kõrgemale kõikidest konkurentidest ning toob kliente juurde kõikjalt maailmast.”

Jaguar F-PACE on tootja esimene luksusklassi linnamastur, mille maailma esmaesitlus toimus 2015. aastal Ameerika Ühendriikides, Põhja-Ameerika rahvusvahelisel autonäitusel Detroitis.

IMG_0076

MAAILMA NAISTE AASTA AUTO 2016 KATEGOORIATE VÕITJAD
 KATEGOORIA  VÕITJA
Aasta pereauto Honda Civic
Aasta rahakotisõbralik auto Honda Jazz
SUV/krossover Jaguar F-PACE
Aasta sportauto Ford Mustang
Aasta luksusauto Volvo S90
Aasta keskkonnasõbralik auto Toyota Prius
LOE TÄNAVUSTE FAVORIITIDE KOHTA LÄHEMALT

1. Uus Honda Civic
2. Maarja proovisõit Honda Jazz
3. Ylle ja Veli proovisõit Jaguar F-PACE
4. Veli proovisõit Ford Mustang
5. Andrese proovisõit Volvo S90
6. Ylle proovisõit Toyota Prius

WWCOTY kohtunikekogu juht Sandy Myhre tõdeb, et võitja valimine ei ole kunagi kerge ning eriti keeruline on otsustada, milline auto kuue finalisti seast võiks pälvida Maailma Naiste Aasta Auto uhke tiitli:

“Tänavu tekkis olukord, kus kohtunike saadetud hinnete põhjal moodustunud nimekirjas oli kahes kategoorias tasavägine võistlus. Kogu võistlus tervikuna oli tänavu erakordselt võrdne, vahed erinesid vaid protsendipunktide võrra. Just seetõttu võime Hondat õnnitleda erakordse saavutuse eest, sest selle tootja sõiduautod võitsid lausa kahes kategoorias – Honda Civic pälvis Aasta Pereauto tiitli ning Honda Jazz sai auhinnatud Rahakotisõbralike Autode kategoorias.”

WWCOTY kohtunikekogu hindab igal aastal autosid kindla süsteemiga: kõigepealt valib iga kohtunik oma lemmiku, seejärel valitakse kategooriate võitjad ning kõige viimasena tuleb kuue parima seast valida see üks ja ainus, mis võidab WWCOTY Aasta Auto tiitli.

Tänavu valis 17 kohtunikku 14 maailma riigist esimesse nimekirja koguni 294 autot, millest tuli kujundada kuue kategooria pingeread. Sellist autorohkust ning tasavägist heitlust ei ole WWCOTY ajaloos senini olnud. Seda hinnalisem on võit neile tootjatele, kelle mudelid lõpuks auhinnalisele kohale tulid.

Maailma Naiste Aasta Auto on ainus rahvusvaheline auhind, mida annavad välja üksnes naised ning mis valitakse üleilmsel salajasel hääletusel. Kõik finaalis antud hinded saadetakse otse sõltumatule rahvusvahelise audiitorfirma Grant Thronton Uus-Meremaa esindajale Aucklandis ning kohtunikud saavad võitjad teada alles siis, kui WWCOTY saadab välja ametliku pressiteate.

Seitse aastat on Maailma Naiste Aasta Auto valimist koordineerinud ja hinnanud audiitor Paul Kane, kes tõdeb, et 2016. aasta võitjate valimine on osutunud tavapärasest pingelisemaks ning seetõttu võtnud ka veidi kauem aega: “Iga kategooria võitja ning üldvõitja valimine on keeruline. Tänavu oli hääletus tavapärasest erinev, sest kahes kategoorias tuli žürii liikmetel langetada otsus rohkemate võrdselt hääli saanud mudelite vahel. Üldvõit tuli erakordselt napilt.”

Kane tõstab esile 2016. aasta sportautode kategooria võitja valimise protsessi: “Põhimõtteliselt ristasid tänavu omavahel mõõgad kaks Fordi, Mustang ja Focus RS – neid jäi lahutama vaid üks hääl! Samas Toyota võib rõõmu tunda, sest uus Prius võitis keskkonnasõbralike autode kategoorias teisi konkurente ülivõimsalt.”

HOLLY REICHI NIMELINE AASTA UNISTUSTE AUTO KATEGOORIA

Tänavu sügisel meie seast 6. oktoobril pärast rasket haigust lahkunud kohtunik Holly Reich oli üks WWCOTY algatajatest. Kohtunikekogu otsustas nüüd ja edaspidi Unistuste Auto kategooria tema auks ümber nimetada. Holly Reichi nimelise Unistuste Auto auhinna viib tänavu koju McLaren 570S.

Unistuste Auto on nn. vaba kategooria, kus iga kohtunik saab võimaluse nimetada oma unistuste auto – selle, millega sõitmisest ta kogu südamest unistab. Kuna kohtunikke on üle kogu maailma, varieeruvad sõidukid, mida unistuste auto auhinna kandidaadiks nimetatakse, seinast-seina.

Holly Reich, kelle mälestust maailma naised kalliks peavad, oli tõeline autoentusiast, kelle optimistlik meel nakatas viimati kõiki Göteborgi kohale jõudnud kolleege Aasta Auto 2015 auhinna üleandmisel: möödunud aastal pälvis üldvõidu Volvo XC90 luksusmaastur.

McLaren on juba avaldanud soovi korraldada eraldi tänuüritus ning võtta pidulikult vastu Aasta Unistuste Auto kategooria võidukarikas. Üldvõitja Jaguar Land Roveriga käivad läbirääkimised, millal ja kus Maailma Naiste Aasta Auto tiitel üle antakse.

YLLE RAJASAAR; WWCOTY KOHTUNIK EESTIST KOMMENTEERIB

“Mul on tõeliselt hea meel, et tänavune võistlus nii pingeliseks kujunes. 2016 on olnud suurepärane autoaasta ning valiku tegemine ei tohikski liiga kerge olla. Tõsi, ma tunnistan siinkohal, et lootsin üldvõitu vaikselt Volvo S90 õuele, sest see mudel on olnud minu absoluutne lemmik päevast, mil tegin oma esimese proovisõidu.

S90 on omas klassis kahtlemata suurepärane teenäitaja ning tõstab lati kõrgemale kõigi jaoks, pakkudes juba entry levelil rikkalikku mugavus- ja turvalisusvarustust mõistliku hinna eest.

Ka ei saa jätta mainimata kahte toredat sõidukit, mis minult ja mitmelt Euroopa kohtunikult pälvisid hääli, aga ei jõudnud pjedestaalikohale – Renault Mégane oleks väärinud Aasta Pereauto tiitlit, Peugeot 308 GTI aga võinuks jõuda sportautode seas kõrgele kohale.

Kuigi, tõsi, Ford Mustang, mis on müügitulemusega tõestanud oma üleilmset soosingut naiste hulgas, on sooritajate tiitli kuhjaga ära teeninud. Jällegi – mina andsin superfinaalis oma hääle Ford Focus RS-ile, millest nüüd teame, et see tuli n-ö hõbemedalile.

Kokkuvõttes peegeldab maailma naiste valik turul toimuvat. Maasturid on moes, Prius on vankumatult ökoautode tipus, rahakotisõbralike autode puhul hinnatakse ruumikust ning unistuste auto puhul on tõesti vabalt mõttel lennata lastud, sest 17 kohtuniku seast vaevalt et rohkem kui 1-2 McLareni roolis kunagi istunud on.”

IMG_0297

Allikas: WWCOTY, pildid: Veli V. Rajasaar, Eik E. Sikk

Maailma naised valivad aasta autot: WWCOTY tänavused finalistid teada

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.