Genfi autonäitusel esitletud Toyota teine sportlik pereliige Corolla GR Sport saabus Eestisse ja sarnaselt varem esitletud Yaris GR Sport mudelile paistab ka uustulnuk silma välimuse ja heade sõiduomadustega. Luukpära- ning universaalkerega Corolla GR Sporti esitletakse üheaegselt kõigis kolmes Balti riigis.

Toyota GR Sport seeria annab igapäevastele autodele osakese võiduka Gazoo Racingu vaimust. Unikaalne sportlik välimus ja sisemus avaldavad muljet autofännidele, eksklusiivsed stiilielemendid püüavad tänaval iga inimese pilku.

“Corolla GR Sport ülemaailmse esitluse järel saime selle mudeli kohta ohtralt päringuid, mis näitab, et meie eestlased armastavad sportlikke autosid ja huvituvad Gazoo Racingu meeskondade saavutustest,“ rõõmustas Toyota Baltic AS turundusjuht Marek Maide.

Silmapaistev varustus

Uus Corolla GR Sport on saadaval kas 1,8- või 2-liitrise bensiinimootoriga hübriidajamiga. Need jõuallikad arendavad vastavalt 122 või 184 hobujõudu.

122-hobujõulise hübriidajamiga luukpära bensiinikulu on 4,9 l/100 km ja CO₂ heitmekogus on 111 g/km kohta (WLTP). Touring Sports universaali vastavad näitajad on keskmiselt 5 l/100 km ja 113 g/km.

184 hj luukpära bensiinikulu on keskmiselt 5,3 l/100 km ning CO₂ heitmekogus on 121 g/km (WLTP), universaali puhul on vastavad näitajad 5,4 l/100 km ja 122 g/km. Sportlikud mudelid kiirendavad nullist kuni 100 km/h vastavalt 7,9 ning 8,1 sekundiga.

GR Sport logo kandvatele Corolladele pakutakse kahte varustustaset: GR Sport ja GR Sport Plus. Mõlemad püüavad pilku stiilsete disainielementidega – kroomitud radiaatorivõred, eksklusiivsed liistud kaitseraual, läveliistud ja tagumine õhuhajuti.

Autod on varustatud 17- või 18-tolliste eridisainvelgedega, toonitud tagaklaasi, leed-esituledega ning värvitoonidest on valida spetsiaalselt GR Sport mudelitele mõeldud Dynamic Grey.

Corolla GR Sport varustusse kuuluvad spetsiaalselt selle mudeli jaoks loodud musta kanga ning nahka meenutavate detailidega kaetud sportlikud istmed. Ka mustad ja punased õmblused reisijateruumis näevad efektsed välja.

Mõlema varustustaseme nimekirjas on võtmevaba sisenemise ja käivitamise süsteem Smart Entry & Start System, soojendusega rool, tagurduskaamera, Toyota Touch 2 multimeediasüsteem 8-tollise puutetundliku ekraaniga, mis ühildub Apple CarPlay ja Android Autoga.

Juhi vaateväljas on 7-tolline TFT-ekraan, samuti on rohkelt uuenduslikke Toyota Safety Sense ohutustehnoloogiaid – jalakäijaid ja jalgrattureid tuvastav autonoomne hädapidurduse süsteem Pre-Collision System, kohanduv kiirushoidja, sõiduraja hoidmise abisüsteem, liiklusmärkide tuvastamise süsteem ja automaatsed kaugtuled.

GR Sport Plus varustuses on lisaks eesmised ja tagumised parkimisandurid, Simple Intelligent Parking Assist (SIPA) parkimisabiline, nutikas pikivahe andur Intelligence Clearance Sonar ning juhtmevaba telefonilaadija.

Touring Sports varustuse nimekiri on veel pikem – GR Sport Plusi pagasiruumi valgustab leedtuli, pagasiruumi põhja on paigaldatud alumiiniumrelsid, ning elektriliselt avaneval pagasiluugil on ka käed-vabad avamise funktsioon.

Gazoo Racing on võitja mitmel alal

Toyota Gazoo Racingu meeskonnad osalevad mainekatel võidusõitudel üle kogu maailma, sealhulgas Dakari rallil, Le Mans’ 24 tunni võidusõidul, autoralli maailmavõistlustel (WRC) ja kestvussõidu maailmameistrivõistlustel (WEC).

2019. aasta oli meeskondadele eriti edukas – Toyota Gazoo Racing võitis kõikjal, kus osaleti – nii võitis tänavu Dakari ralli tehasemeeskonda esindav Nasser Al-Attiyah Toyota Hiluxiga.

Ott Tänak võitis Yaris WRC-ga 2019. aastal autoralli maailmameistri tiitli ning Fernando Alonso, Sebastien Buemi ning Kazuki Nakajima tulid kestvussõidu maailmameistriteks ja Le Mans’ 24 tunni võidusõidu võitjateks.

Autospordis katsetatud ja täiustatud tehnoloogiad jõuavad seeriatootmisse. Toyota on juba esitlenud esimesi Gazoo Racingu autosid – uut, viienda põlvkonna Suprat ning kahte GR Sport mudelit – Yaris ja Corolla.

Uut Toyota Corolla GR Sporti võib juba suuremates Toyota Eesti esindustes proovida ja tellida. Corolla GR Sport hind algab 24 590 eurost.

Pildid: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.