Reede, 29. märts 2024
Valikus üks bensiini- ja üks diiselmootor kolmes eri seades
Neli varustustaset ja ohtralt lisavõimalusi
Hind alates 13 900 eurost

Active Plus erimudeli hooajakampaaniaga kaasa ka talverehvid

Peugeot sisenes kõikjalsõitjate turule Mitsubishi toodangul baseerunud mudelitega 4008 ja 5008. Autod olid vastupidavad, kuid müüginumbrid jätsid soovida – ostjad eelistasid originaali koopiale. Nii saigi esimeseks „oma“ krossoveriks hoopis B-segmenti kuuluv 2008, sest eelmine 3008 oli pigem mahtuniversaal.

Autot toodetakse alates 2013 ning läbis mullu kerge iluravi. Muutusid pisidetailid, logo kolis kapotilt iluvõrele, ent auto tervikuna sai küpsema välimuse.

peugeot 2008

VÄLISKUJU

Peugeot 2008 maasturlik disain on ühtaegu jõuline ning samas soliidne, palju on kroomitud detaile nii sisemuses kui väljaspool. Massiivsed katuseraamid, käepidemed, isegi tagaspoiler on saanud kroomitud ehised.

Eest ja tagant on jälgitud Peugeot korporatiivset disaini, külgvaates püüab pilku katuses olev aste. See on efektne, kuid rahulik ja väljapeetud lahendus.

Tumeda plastiga ääristatud rattakoopad ning madal liist uste alaserval ei mõju robustselt, vaid harmoneeruvad autoga. Peeglid klapitakse kokku autost lahkumisel automaatselt, mis on kitsastel parkimiskohtadel kasulik lahendus.

JUHI TÖÖKOHT

Autosse sisenemisel sunnib aeglaselt tõusev katusejoon hoolega vaatama, et pead mitte ära lüüa. Maasturi ostjaile see kindlasti ei meeldi, aga kohti, kus mugavus on toodud ohvriks disainile, on teisigi.

Istmed pakuvad korralikku külgtuge, mis samas sisenemist-väljumist ei häiri. Puudub aga nimmetugi ning ka istmepadi pole parima kujuga.

Rool on väike ning näidikuid tuleb vaadata üle selle, mis on küll originaalne, aga ebamugav. Peenutsevalt i-Cocpitiks kutsutav plokk on väga efektse sinise äärisega (kõige meeldejäävam osa autost!), kuid spidomeetrinäit raskesti jälgitav.

Õnneks saab kuvada olulised numbrid digitaalselt keskele ning see võimaldab probleemideta hakkama saada. Peugeot, palun lõpeta see väikese rooli eksperiment!

MEEDIAKESKUS

Peugeot 2008 infolustisüsteem väärib kiidusõnu. Kuigi menüüd on pisut keerulised ja seal ekslemine võtab algul aega, toimib see hästi. Auto sidus mobiili ära esimesel katsel – otsis, leidis, ühendas.

Ka Lobjaka-testi läbis helisüsteem edukalt, kuna võimaldab seadistada end rockmuusika kuulamiseks sobivalt häälestuselt näiteks juturežiimile – see töötab tõesti hästi.

Tahavaatekaamera (lisana) on igati tasemel ning aitab linnas autot paigutada ka sinna, kuhu igaüks mõlke peljates parkida ei söandaks.

SISERUUM

PSA grupi väikeautole kohaselt on piisavalt ruumi kõrvalistujale ning tema ees mahukas kindalaegas. Juhi taha mahub keskmine meesterahvas ära, kuid laiutada seal ei saa..

Mõningane kokkuhoid on tuntav, näiteks puuduvad Peugeot 2008 tagauste kohal käepidemed. Kuid üldmulje on sisemuses soliidne ning kusagil ei häiri odav plastik. Palju on kroomitud detaile, ent head kohta mobiiltelefoni hoidmiseks kahjuks pole.

Täiesti arusaamatuks jäi laes olevate leedribade mõte. Tegu on efektse lahendusega, mis aga pole esiistmelt nähtav. Esimesel korral märkasid, imetlesid … ja unustasid. Samuti valgustab autosse sisenedes lambike põrandamatti, kuid meigipeeglile on valgustus panemata jäänud. Kumb on olulisem?

350-liitrine pagasiruum on praktilise kujuga, samas puuduvad seal konksud poekottide kinnitamiseks. Tagaluuk avaneb raskelt, kuid kõrgele, ühe veidrusena aga ei tõuse koos luugiga üles pagasiruumi kaas.

MOOTORID JA JÕUÜLEKANNE

Auto on ehitatud PSA PF1 platvormile nagu ka kontsernikaaslased Citroen C3 Picasso ja Opel Crossland X. Mootoreid on kaks: 1,2 l turbolaetud bensiinitarbija ning 1,5 l diisel, kumbki kolmes seades. Ehkki diiselmootor on selgelt ökonoomsem, on ta ostes oluliselt kallim.

Bensiinimootor on kaks korda tiitliga „Engine of the Year“ pärjatud jõuallikas, mis töötab vaikselt ning on üksnes kolmele silindrile vaatamata väga hästi tasakaalustatud.

Nõrgim mootor tuleb üksnes viiekäigulise manuaaliga, keskmisele saab aga soovi korral ka klassikalist kuuekäigulist automaati.

Kumbki kiidusõnu ei pälvi, manuaali pikad käigud on ebakonkreetsed ning automaatkast tihti koperdab ja puterdab. Parim valik on 6-käiguline manuaal.

Täpsemalt saab tutvuda Peugeot 2008 tehniliste omadustega siin

VARUSTUS

Varustustasemeid on neli. Baasmudel Active sisaldab kõike sõiduks vajalikku konditsioneerist püsikiirushoidjani. Kõrgeimal, Allure Plus tasemel on olemas ka mugavaks kulgemiseks tarvilikud lisad, kuid näiteks parkimisabilised ja käetugi tuleb tellida lisavarustusena.

Huvitava detailina on lisavarustuse loetelus kindalaekas asuv CD-mängija. Ka navi ja klaaskatus on vaid lisadena ning see asjaolu võimaldab auto hinda mõistlikul tasemel hoida.

SÕIDUOMADUSED

PSA PF1 platvormile on võimalik ehitada väga heade sõiduomadustega autosid ning Peugeot 2008 kinnitab seda. Auto püsib hästi teel, trotsib külgtuult ja on sirgel stabiilne nagu kaks klassi suurem sõiduk. Ehkki kurvides kere kaldub ja sportlik sõit ei sobi, siis see ju polegi eesmärk. Hea töö Peugeot’ inseneride poolt.

Suure puudusena häirib aga kohe sõidu algusest teemüra, mis püsib igal kiirusel. Ka on teravama kõrvaga inimesele suunatule märguanne algul liiga vali, kuid sellega harjub väga kiiresti. Veeremüra aga püsib.

Arusaadavalt pole tegu maastikuhundiga ja pikk autonina sunnib ettevaatusele. Kuigi 165 mm kliirens on väikese linnamaasturi kohta korralik ning lisatasu eest on võimalik soetada pisut parema haakumise tagava grip control’i (aga mitte nelikvedu!), soovitab auto olemus tal jääda ikka teele, mitte põllule.

This slideshow requires JavaScript.

HIND JA ÜLALPIDAMISKULUD

Proovisõiduauto (110 hj bensiinimootoriga Allure-varustuses automaatkastiga mudel) keskmiseks kütusekuluks lubab Peugeot 4,8 liitrit 100 km kohta. Tegelikult jäi enam kui poole tuhande kilomeetri läbimise järel 6,7 l/100 km tänu rahulikule maanteesõidule. Tehase kulunumbrid jäävad tavakasutuses aga kättesaamatuks.

Hinnad algavad bensiinimootori puhul 13 900 eurost, diiselauto baashind on 17700 € ning lõpevad 20 000 euro juures, mille eest saab väga hästi varustatud sõiduki, lisaks on kampaania käigus korralikke soodustusi.Garantii on 5 aastat ja 100 000 km, 300 lisaeuro eest saab kilometraaži kahekordistada.

Täpsemalt saab hinnakirjaga tutvuda siin

KOKKUVÕTTEKS

Peugeot on valmistanud väikese väga hea linnamaasturi, mis võiks olla lausa suurepärane, kui kokkuhoid ning liigne soov originaalitseda ei lõpeks mõnes kohas endale jalga tulistamisega. Konkurente on selles autoklassis palju ning neid tekib üha juurde.

Kuid Peugeot 2008 disain on soliidsem, kui Nissan Jukel ja sõidab paremini, kui kontsernikaaslane Opel Crossland X. Lisaks on sellele turule kohe saabumas Hyundai Kona, Seat Arona, Kia Stonic ning Citroën C3 Aircross.

Meie soovitus on kuuekäigulise manuaalkasti ja võimsaima mootoriga (see pole palju kallim!) mudel. Koos juba kiidusõnu pälvinud veermikuga on see väga hea kombinatsioon ka nõudlikumale tarbijale.

Lõpetuseks võib öelda, et tippversioonis on paarile tõsisele puudusele vaatamata tegu väikese autoga, mis sõidab nagu suur ning on varustatud pea kõige vajalikuga, mis klass-kaks suurematel autodel. Lisavarustuse nimekiri tuleb enne ostu siiski hoolega üle käia, et mõnisada kokku hoitud eurot hiljem häirima ei hakkaks.

PLUSSID
Sõiduomadused
Disain
Infolustisüsteem

MIINUSED:
Automaatkast
Rehvimüra
Ergonoomikaapsud

Pildid: Peugeot, Indrek Jakobson

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Peugeot 2008

69%
69%
Hea hinnaga väikemaastur
  • DISAIN
    6
  • RUUMIKUS
    7
  • JUHI TÖÖKOHT
    7
  • INFOLUST
    7
  • SÕIDETAVUS
    7
  • HIND
    8
  • ÜLALPIDAMISKULUD
    7
  • ACCELERISTA FAKTOR
    6
blank

Autoentusiast, kes võtab kirglikult kõike, mis liigub vähemalt neljal rattal. Hobiautoks on Volvo 960, mis aitab tunnetada auto kui tehnoloogilise ja kultuurilise nähtuse muutumist ajas.

KOMMENTEERI SIIN