Taanlased on taas tõestanud oma innovaatilisust. Århusi linnas sai äsja valmis uus, ühiskondlikuks kasutamiseks mõeldud hoone, kus lisaks raamatukogule ja kultuurikeskusele on ka esimene automaatne neljarattaliste parkla. Jäta auto väravasse, maksa ja kõnni minema!
Auto parkimiseks tuleb sõita ühele kahekümnest parkimisruudust, maksta raha ja võtta piletiautomaadist parkimiskaart. Edasise eest hoolitseb nutikas automaatika, mis toimetab auto vabale parkimispaigale. Parkimiskohti on keskuses paar tuhat. Auto nõutamiseks tuleb sisestada automaati parkimiskaart ning oodata, kuni su auto sulle kenasti tõkkepuu äärde toimetatakse. Istu sisse ja sõida!

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Automaatsel autoparklal on mitmeid eeliseid: väheneb mõttetu närvi-ja ajakulu vaba parkimiskoha otsinguil; autosid saab parkida külg-külje kõrvale ja ruumikulu on väiksem; ressursikulu on samuti väiksem, sest pole vaja tööl pidada rügemendi jagu valvureid ja muid asjapulki, kes tavaliselt parkimismajades korda hoiavad.

Tänases paranoilises maailmas tõstatub tõenäoliselt turvalisuse küsimus – kust me teame, et mõni pahatahtlik inimene ei toimeta nõnda parkimismajja näiteks lõhkekeha või ei “pargi” muretult keelatud kaupade lasti?

Tõenäoliselt on nendele asjadele mõeldud ning need, kes edaspidi armsasse Taani ülikoolilinna Århusi autoga satuvad, võivad oma auto suurema piinlikustundeta automaatparklasse peita ning oma käike pedaalides jätkata. Nagu mujalgi Taanis, sõidavad inimesed Århusis pigem jalgratta kui autoga.

Allikas: Parkme

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.