Kõik tahavad just seda autot! Volvo laiendab XC40 nunnumaasturi tootmist

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Noobelautotootja Volvo Cars on uuele ja mitmeid auhindu võitnud väikemaasturile XC40 saanud juba ligemale 80 000 klienditellimust ning laiendab tootmist nii Euroopas kui ka Hiinas, et suure nõudlusega toime tulla.

Tootmisvõimsusi suurendatakse Ghenti tootmisüksuses Belgias, samuti hakatakse järgmise aasta algul uut XC40 nunnumaasturit tootma Luqiao tehases Hiinas. Euroopa Aasta auto 2018 populaarsus ei jäta ettevõttele muid variante kui tõmmata liinid suurema hooga käima.

TULEMAS NII V40 KUI SÄRTSUMUDEL

Rootsi autotootja on lubanud, et peatselt jõuavad avalikkuse ette uudismudelid, mis tuginevad CMA (Compact Modular Architecture) platvormile ning vahetavad välja praeguse, samuti populaarse kompaktuniversaali V40.

“XC40 edu on olnud suurem, kui me eales ootasime,” kinnitas Volvo Cars’i president ja tegevjuht Håkan Samuelsson. “Väikemaasturid on kõige kiiremini kasvav segment autotööstuses ja uute CMA-l põhinevate mudelitega loodame sellest kasvust osa saada.”

Volvo 40-seeria nunnumaasturi täiselektriline versioon peaks juba lähiajal jõudma müügile kõigil suurematel sihtturgudel üle maailma. Seni ei ole tootja jaganud auto kohta tehnilist teavet, ka pole avaldatud hübriidajamiga XC40 andmeid.

Volvo XC40 nunnumaasturit esitleti 2017. aasta lõpus ning see on esimene Euroopa Aasta auto tiitli pälvinud Volvo mudel. Ühtlasi on see esimene auto, mille aluseks on uudne CMA platvorm, mis tulevikus saab olema ka kompaktsete särtsusõidukite aluseks.

LYNK & Co, MILLAL SINA TULED?

CMA kompaktsõidukite arhitektuuriplatvorm on välja töötatud koostöös Geely Holding’uga ning seda kasutatakse ka sõsarmargi Lynk & Co sõidukite tootmiseks. Geely bränditakse Euroopas veel tänavu ning Ghenti tehases Belgias hakatakse paralleelselt Volvo kompaktautodega tootma ka Lynk & Co mudeleid.

Lynk & Co 01 kompaktmaastur, mida esitleti vahetult enne Volvo XC40 nunnukat, on Euroopa Aasta Auto tiitlivõitja sõsarmudel. Hiinas, kus 01 esimesena müügile jõudis, vallandus tõeline buum, esimese nädalaga telliti rohkem kui 20 000 autot.

Tänaseks on 01 üks nõutumaid mudeleid Hiinas, nõnda et emafirma peab tõsiselt mõtlema, kuidas tagada sujuvad tarned tuhandete klientideni. Populaarsuse üheks põhjuseks on kompaktmaasturi nutikas autojagamisskeem, mis võimaldab sõidukit kasutada mitmel inimesel just neile vajalikul ajal.

Loe Volvo XC40 kohta lähemalt siit

Allikas: Volvo. Tõlkis: Lena Murd

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.