Rootsi autotootja ei jõua veel ühest peost toibuda, kui juba tuleb hakata uut võitu tähistama: äsja valiti New Yorgi autonäitusel Maailma Aasta Autot. Tänavu pälvis selle tiitli Volvo XC60 keskklassi maastur.

Ilmselt kirjutatakse aastanumber 2018 Volvo ajalukku kuldsete tähtedega: üksteise järel on tulnud mitu väärikat tiitlit, mida aastaid on oodatud. Kui paar nädalat tagasi pärjati Volvo XC40 nunnumaastur Euroopa Aasta Auto tiitliga, siis täna valiti Volvo XC60 Maailma Aasta Autoks.

Sarnaselt COTY auhinnale on WCOTY Volvo jaoks esimene kõigi osalemisaastate jooksul. Nüüd on jää murdunud ning nagu paisu tagant pääsevad kõik tunnustused valla:

“Olen tõeliselt rahul, et meie investeeringud on vilja kandnud,” ütles Volvo Cars tegevjuht Håkan Samuelsson auhinda vastu võttes.

“Me oleme vastu pidanud kõvas konkurentsis kuid see auhind näitab, et XC60 on täpselt õige kombinatsioon disainist, ühenduvusest ja tuvalisusest, mida hindavad kasutajad üle kogu maailma.”

EURO NCAP TÄHT

Meenutagem, et Volvo XC60 pälvis 2017. aastal Euro NCAP testides maksimumilähedased punktid ja viis koju magusa kategooriavõidu. See tähendab, et XC60 kasuks otsutades ei eriti midagi viltu minna, kui siis ehk vaid värv, mille valib ostja.

Tippturvalisuse saavutamisele aitasid kaasa paljud uudsed juhiabisüsteemid, muuhulgas Volvo City Safety Autonomous Emergency Braking ehk ennetav hädapidurdussüsteem linnatingimustes, mida omakorda toetab roolisüsteem, mis reageerib ohule, ruleerides auto rahulikult takistusest mööda.

Volvo XC60 abisüsteemid suudavad ennetada nii laup- kui külgkokkupõrkeid ning tunnevad ära teele jooksnud looma või inimese ja sooritavad vajadusel nn. põdrapõike või turvalise pidurdamise kuni peatumiseni.

Ka annab auto juhile märku, kui ümberreastumisel tekib oht teise sõidukiga lähestikku sattuda. Kui see on aga siiski juhtumas, suudavad auto elektroonilised abid turvaliselt sõidutrajektoori muuta ja kokkupõrget vältida.

ÖKONOOMSED JÕUALLIKAD

Volvo XC60 jõuallikate valikus on kaasaegsed diisel- ja bensiinimootorid ning loomulikult on autost olemas ka võimas pistikhübriid T8. See suudab auto “nullist sajani” viia kõigest 5,3 sekundiga ning võimsust on sel suurepärasel kakskikajamil koguni 407 hobujõudu.

Loe uuesti Argo XC60 proovisõidulugu siit

Allikas: Volvo. Kaanepilt: Volvo

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.