Uuenenud Renault Kadjar on otsustanud, et kui maastur, siis olgu päriselt!2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Uue aasta alguses Eestis müügile jõudev uuenenud Renault Kadjar on sõsarmudeli Nissan X-Traili käest õppust võtnud ja otsustanud proovida, mis tunne on päriselt teedevabalt sõita. Põhjalik mudeliuuendus toob kaasa säästlikumad mootorid aga ka kõrgema kliirensi.

Renault Kadjari linnadžiipi tutvustati maailmale esmakordselt 2015. aastal. Nende aastate jooksul on üle ilma müüdud rohkem kui 450 000 Kadjarit. Tänavusel Pariisi autonäitusel sai näha värskendatud mudelit. Enamus tehtud muudatustest kõnelevad tootja soovist viia auto päriselt ka maastikule.

Eestis jõuab uuenenud Renault Kadjar müügile uue aasta alguses. Autol saab olema kolm varustustaset: Life, Zen ja Intens. Hinnad algavad vastavalt 17 990-, 20 190- ja 22 490 eurost.

Samm maastiku ja mugavuse suunas

Uuenenud Renault Kadjar on Nissani sõsarmudelilt X-Trail õppust võtnud ning täiendanud nelikveosüsteemi nii, et autoga saab senisest julgemalt ka teedevabal alal sõita. Mootorikatte alt leiab ka senisest säästlikumad diisel- ja bensiinimootorid.

Uuenduste välja töötamisel oli rõhk reisijate mugavusel, koostekvaliteedil ja ergonoomilisel kujustusel. Sõiduki interjöör on samuti ümber disainitud, et sõitjad tunneksid end kabiinis veelgi mõnusamalt.

2015. aastast alates on Kadjar olnud Renault mudelivalikus kesksel kohal. Enam kui 450 000 rahulolevat klienti rohkem kui viiekümnest riigist teeb sellest tõelise rahvusvahelise mudeli.

“Uustulnuk kinnitab seda positsiooni uuendatud ja stiilsema disainiga, täiustatud mugavusega ja parema kvaliteediga,“ ütleb Renault C-segmendi turundusdirektori asetäitja, Olivier Tschanhenz.

Tasemel nelikvedu

Kadjari nelikvedu on tänu Nissanilt saadud kogemusele senisest võimekam. Kadjar püsib lahtisel ja pehmel pinnasel kindlalt teel.

Lisaks pole ohtu, et auto peaks põhja peale kinni jääma, sest sel on kliirensit tervelt 200 mm jagu. Tõusu- ja laskumisnurgad on samuti maasturitele omased (vastavalt 17 ja 25 kraadi).

Kadjari nelikveol on kolm eri seadistust:

2WD ehk esivedu: jõud suunatakse ainult esiratastele. See võimaldab ökonoomsemat sõitu ning rahuldab kasutaja vajadused igapäevaolukorras.
Auto: elektroonika jagab pöördemomendi automaatselt mõlema telje vahel. Tagateljele suunatakse maksimaalselt 50%.
Lukustus: keskdiferentsiaal lukustatakse püsivale 50/50 jaotusele. Seda süsteemi kasutatakse ainult raskel maastikul. Tippkiirus ei kerki üle 40 km/h.

Esiveolisel Kadjaril rohkem pidamist

Esiveolistel mudelitele on facelifti faasis lisatud Extended Grip veojõukontrolli süsteem. See libisemisvastane funktsioon parandab pidavust, et sõit oleks raskesti läbitaval pinnasel lihtsam. Keskkonsoolil, käigukangi taga on rullik, mille abil saab valida kolme erineva taseme vahel.

Acceleristast saab peagi lugeda Lena Murdi proovisõitu uuenenud Kadjariga. Ajakirjanikud panid auto proovile Sardiinias.

Pildid ja video: tootja

Jaga

AVALDA ARVAMUST!