Läheneva Pariisi autonäituse lainel on paslik heita põgus pilk sellele, mida uut toob lavalaudadele innovatsiooni ja praktilisuse lipulaev Toyota. Näituseala staarid on Toyota uue suuna tuumikmudel, kompaktne ja raju väljanägemisega C-HR linnamaastur, Priuse pistikversioon, ja sooritaja GT86. Lisaks sellele näitab Toyota mitut ulmelisemat sõidukit, sealhulgas kütuseelemendiga FCV Plus’i.
Toyota C-HR – värske vaade krossoveritele

Loodud silma paistma nii Toyota mudelivalikus kui terves oma segmendis, esindab täiesti uus C-HR (ehk Coupe High-Rider) Akio Toyoda pühendumust pakkuda suuremat stilistilist vabadust ja toetada inseneride loomingulisust, et saavutada pilkupüüdev disain ja suurem sõidumõnu.

Toyota C-HR jääb märgatavalt truuks 2014. aastal Pariisis ja 2015. aastal Frankfurtis nii palju tähelepanu pälvinud ideeauto põhiomadustele. Selle kupeelikud jooned on tunnistuseks disainerite sihile luua midagi, mis paistaks Toyota mudelivalikus välja ja annaks uue suuna keskmises suuruses krossoveritele.

2016_c_hr_side

Uus suund krossoverite segmendis

Täiesti uus Toyota C-HR toob kliendini eristuva disaini, mis lisab krossoverite turule taasleitud dünaamilisust ja sensuaalsust, kombineerides kupeeliku kere linnamaasturi võimsa põhjaga.

4 360 mm pikana, 1 795 mm laiana, 1 555 mm kõrgena (Hybrid) ja 2 640 mm teljevahega jääb tootmisse minev auto märkimisväärselt truuks ideeauto välimusele, mida esitleti esmalt 2014. aasta Pariisi autonäitusel ja mis sai sihtgrupilt äärmiselt head hinnangud.

http://www.accelerista.com/uudised/reportaaz/toyota-c-hr-salongi-sissevaade/

Prius Plug-in Hybrid pistikhübriid – uus teetähis kütusesäästlikkuses

Kombineerides täiesti uue täishübriidi TNGA (Toyota New Global Architecture)-platvormile ehitatud neljanda põlvkonna Priuse omadused oma klassi juhtiva täiselektrilise sõidurežiimi sõiduulatusega, ning esitledes mitmeid äärmiselt uuenduslikke tehnoloogiaid, debüteerib 2016. aasta Pariisi autonäitusel uus Priuse pistikhübriid.

Toyota oli esimene tootja, kes pakkus maailmale pistikhübriidi tehnoloogiat. Täna, teise põlvkonna Priuse pistikhübriidi lanseerimisega astutakse samm edasi kogu autopargi CO2-emissiooni 2050. aastaks 90% võrra vähendamise suunas.

Toyota Prius Plug-in

Täna, Priuse pistikhübriidi teise põlvkonna lanseerimisega astutakse samm edasi kogu autopargi 2050. aastaks  CO2-emissiooni 90% võrra vähendamise suunas, kasutades selleks hübriid- (Hybrid Vehicle, HV), pistikhübriid- (PHV), elektri- (Electric Vehicle, EV) ja kütuseelemenditehnoloogiaid (Fuel Cell Vehicle, FCV).

Võimsa vastusena esimese põlvkonna Priuse pistikhübriidile tulnud klienditagasisidele ei ole Toyota uus pistikhübriid mitte ainult eelmise Priuse märkimisväärne edasiarendus, vaid ka iseeneses tõeliselt unikaalne sõiduk.

Sellel on arvukalt keerulisi tehnoloogiaalaseid läbimurdeid, sealhulgas kaksikmootoriga elektrilise sõidu süsteem, aku hoiatussüsteem ja kaks maailma esimest – elektrilist sõiduulatust pikendava päikesepaneeliga katus ja gaasipihustiga soojuspumbaga automaatne konditsioneer.

Kahekordistunud elektrilise sõiduulatusega üle 50 km ja maksimaalse elektrilise sõiduulatusega, mis kasvas 85 km/h pealt 135 km/h-ni, demonstreerib uus Priuse pistikhübriid hiiglaslikku hüpet tõhususes, sõidujõudluses, innovatsioonis ja disainis, samal ajal jäädes truuks Toyota eesmärgile luua ülim ökoauto.

Tipptasemel pistikhübriiditehnoloogia, muljetavaldav elektrilise sõidu kogemus

Uue Prius Plug-in Hybrid-i südames on Toyota täiustatud PHV-tehnoloogia uusim põlvkond. See pakub klientidele justkui kaks autot ühes – veelgi täiustatum täishübriidne ajam ja päris ehtne täiselektriline sõidukogemus koos eelneva põlvkonna mudeliga võrreldes kahekordse sõiduulatusega.

Hübriidide Ema, Toyota Prius tuleb neljandat korda; moodsamalt kui eales varem

Uus Toyota GT86 – mõeldud tõelisele juhile!

GT86 on täiuslik näide tootja soovist lisada oma kaubamärgile kirge ja põnevust, ehitades autosid, millega sõita on tõepoolest lõbus ja rahuldustpakkuv. Kerge ja tundlik eesmootoriga tagaveoline kupee on otseselt inspireeritud Toyota heade sportautode pärandist ning on saanud kriitikute poolt oma nö juhi auto olemuse eest ohtralt kiita.

2017-toyota-gt-86-16

Täiustatud sõidudünaamika – seadistatud parema juhitavuse, stabiilsuse ja mugavuse jaoks

Fookus on veelgi paremal stabiilsusel, reaktsioonil ja sõidumugavusel, mille huvides on suurendatud kere jäikust, täiustatud vedrustuse komponente ja parandatud aerodünaamikat. Kupee säilitab oma unikaalse kombinatsiooni kompaktsest eesasetusega vabalthingavast 200 DIN hj boksermootorist ja tagaveost koos kuuekäigulise manuaal- või ECT-automaatkäigukastiga.

Välisdisain – võimas välimus koos paranenud aerodünaamikaga

Välismuutused sisaldavad uut, madalamat nina, muudetud esimesi ja tagumisi põrkeraudu ja strateegilisi “uimi” auto ees ja külgedel, et tagada sujuvamat õhu liikumist. Lisaks on ümber tehtud tuled, et luua tugevamat horisontaalset muljet ning lisatud on uued bi-leed pirnid. Suunatuled on ümber paigutatud, luues üksikute oranžide leed-tulede rea.

Toyota esitleb New Yorgi autonäitusel uuenenud GT86 sportkupeed

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tegelikult pole see kaugeltki kõik, sest meie meelest vaata et põnevaima uue Toyota – kütuseelemendiga FCV Plus’i jätsime nädala edenedes magustoiduks. Ja see on kindlasti seda väärt.

Allikas ja meedia: Tootja

Suur galerii: 2016. aasta Pariisi autonäituse paremad palad pildis ja sõnas

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.