Škoda Kamiq: tulevane rahvamaastur, millest siinmail vaid unistada võib3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Škoda esitles enne tänavust Pekingi autonäitust ainult Hiina turule mõeldud kompaktset krossoverit. Škoda Kamiq on tšehhide salajane relv, et kinnitada kanda maailma kõige kiiremini kasvaval autoturul. Uus krossover oleks hitt ilmselt Euroopaski ent siin seda esialgu müüa ei plaanita.

Hiina mõju maailma autotööstusele on raske alahinnata. Üksteise järel püüavad suured tootjad siin oma tootmisüksusi avada ning ka hiinlased ise on huvitatud nii oma toodangu ekspordist kui mujal maailmas tuntud brändide impordist.

Tšehhi autotootja Škoda on Hiinas hästi hakkama saanud: möödunud aastal müüdi rekordilised 325 000 autot, aastaks 2020 peaks müüginumber ulatuma 600 000 ühikuni. Võrdluseks: Saksamaal müüs Škoda möödunud aastal 173 000 autot.

ŠKODA KAMIQ, VÄIKE ENT SÜDIKAS

Vahetult enne Pekingi autonäituse pressipäevi esitletud kompaktne Škoda Kamiq peab tšehhidele kindlustama hiinlaste igavese poolehoiu. Lootust on, sest Škoda Kodiaqi ja Karoqi väikeveli näeb tõsiselt lahe välja ning selle sõiduomadustes ja kvaliteedis pole vaja kahelda.

Karoqist veidi madalam ja nõks kitsam Kamiq täiendab Škoda Hiinas müügil olevat linnamaasturite rivi kenasti: algusest peale on auto disainitud hiinlaste soovidele vastavaks. Škoda disainerid on eriti uhked eriliste signatuurtulede üle.

Kamiq on ehitatud (sarnaselt Hiinas müügil olevale Škoda Rapidile) PQ-platvormile. Autot viib edasi 1.5-liitrine, 109-hobujõuline ja 150 Nm pöördemomendiga bensiinimootor. Sellega koos käib automaatkast, käsitsi käiguvahetust uuele krossoverile ei pakutagi.

Škoda Kamiq on 4.39 m pikk ja 1.78 m lai ning selle kõrgus on 1.59 m. Auto interjöörist leiab palju meilegi tuttavaid Škoda-elemente. Sõiduk mahutab kuni 5 inimest ning selle pakiruumi on nutikalt seatav.

MURDETUNDLIK TEHISINTELLEKT

Auto infolust on sündinud koostöös kohaliku IT-ettevõttega IFLYTEK. Škoda Kamiq on hääljuhitav ning selle tehisintellekt suudab tuvastada ka Hiina eri provintside murrakuid.

Hiinlased hindavad uute autode juures moodsaid ühenduvusvõimalusi rohkemgi kui Vana Maailma autokasutajad. Lisaks Apple CarPlay ja MirrorLink süsteemidele on infolustil ka Baidu Carlife tugi.

TULEVANE RAHVAMAASTUR

Kamiq on juba enne müügilejõudmist tituleeritud Hiina rahvamaasturiks. Eduloo juur on sama mis Euroopas: tšehhid suudavad valmistada normaalse hinnaga kvaliteetseid autosid.

Škoda Kamiqi hind jääb Hiina tänavamaasturite võrdluses odavama otsa poole. Lihtsus võidab südameid, sest alates esimestest esitlusejärgsetest tundidest pole eeltellijate voog hetkekski vaibunud.

KÜLL TULEKS EUROOPASSE KUI…

Škoda Kamiq pole ainus maasturiuudis, mida tšehhid hiinlastele presenteerivad. Üsna pea on kavas näidata Kodiaq GT – disainmaasturit, mis mängib hoogsate elementidega nagu kupeelik katusejoon ning süvasportlikust rõhutavad väljalasketorud, kroomitud iluliistud ja võimsad veljed.

Muidugi tahaksid tšehhid Kamiqi lisada ka Euroopa mudelivalikusse ent probleemiks on tootmise jõudlus: kui Hiina turg tahab aastas 100 000 ja rohkem kompaktmaasturit, siis muudele turgudele Škoda hitist palju üle ei jää.

Lootma aga peab, sest eurooplased pöörduvad üha enam pisemate maasturilaadsete poole. Ent selles loos oleme me küll vaeslapse osas, et mitte öelda, me oleme kolkas, kuhu kõik suurepärased autouudised ei pruugi kunagi jõuda. Go-go, Škoda!

Allikas ja pildid: Škoda, Auto Idnes

Jaga

AVALDA ARVAMUST!