Pilk peale, käsi külge: uus Peugeot 5008 käis korraks Eestis ja ütles oma hinna!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Peugeot uus, kuni 7-kohaline linnamaastur 5008 käis end korraks Eestis näitamas. Moodsa ja ruumika auto hinnad algavad 20 700 eurost. Ametlikult jõuab 5008 müügile tänavu märtsis, eeltellimusi võetakse vastu juba praegu. Olgugi lugejatele antud siinkohal lühiülevaade nähtust.

Peugeot 5008′, siiani mahtuniversaalide seas küllalt populaarne sõiduk, on tootja uues nägemuses ümber sündinud 7-kohaliseks, vaikimisi esiveoliseks ruumikaks linnamaasturiks.

Kel on olnud võimalus lähemalt katsuda või lausa proovisõitu teha uue 3008ga, siis sellele tunduvad 5008 disainikeel, sõitjateruumi ülesehitus, infolust ja tehnilised lahendused tuttavad. “Seda imet on meile juba näidatud,” tahaks siinkohal öelda.

AVAR JA KAASAEGNE

5008sse sisse istudes on korraks taas (3008) tunne nagu oleksid sattunud luksuslikku väikelennukisse: prantslased on kokpiti osa nutikalt lahendanud, pakkudes kahele eesistujale piisavalt privaatsust ja oma ruumi kohandamise võimalust.

Istmeid saab sõitjateruumis vajadusele vastavalt liigutada. Teises reas on kolm eraldi istet, mille seljatugede kallet saab eraldi reguleerida ja istmeid pikisuunas 150mm ulatuses liigutada. Teise rea istmete kokkuklappimisel tekib täiesti sileda põrandaga kaubaruum.

Teise rea istmed on nn. staadioniistmed, õhukesed, kerged, ergonoomilised. Kiire nügimine näitas, et kolm minusugust kõrvuti pole probleemi ära mahutada. Erinevalt mõne konkurendi staadionist, tundub iste tagapalede all meeldivalt pehme ning äärekohtadel moodustab autouks sõitja jaoks mõnusa toetuskoha.

Kõik 5008 versioonid on saadaval ka kolmanda istmereaga, kus on kaks eemaldatavat ja kokku klapitavat istet. Pakiruumi maht on 5-kohalisel autol 780 liitrit (VDA210 normi järgi), mis istmete kokkuklappimisega on võimalik kasvatada kuni 1940 liitrini (VDA214).

Kolmandasse ritta trügima ei hakanud, seega ei tea ka, kas ja palju on seal taga pea-ja jalaruumi. Küll oli püstiasendis istme taga natuke ruumi, et paigutada sinna näiteks reisikohver.

Kui aga sõitjaid on tõesti 7, siis osa pagasist tuleb ilmselt sõitjateruumi mahutada. Taas kord – kuniks pole kohvreid oma käega ladustanud, seni ka ei oska detailset hinnangut anda.

This slideshow requires JavaScript.

EELDATAVASTI SAMA SÕIDETAV KUI 3008

Hõbekarvane Peugeot 5008 seekord vaid poseeris uhkelt, sõitma temaga veel ei lubatud. Et olen kahel korral saanud pikemat tutvust teha 3008ga ning varasemalt süvenenud 5008 tehnilistesse lahendustesse, võin pea 100%se kindlusega loota/lubada, et uue linnamaasturi sõiduomadustes kahtlema ei pea.

Uus 5008 on 4.64 pikk ja selle teljevahe on 2.84 meetrit, mis peaks olema segmendi pikim. Autol on muljetavaldav 23.6- millimeetrine kliirens ning nelikveo asemel on sel peal maastikusõiduks ja mudamaadluseks kohandatud Grip Control veojõukontrollsüsteem.

Näiteks 3008 puhul tegi veojõukontroller mäest laskudes ja mudavallides ukerdades nii korraliku töö, et panigi õlgu kehitama, milleks meile edaspidi see elektrooniline nelikvedu? Lisame sellele eelpoolloetud kliirensi ning kamaluga sõiduabilisi ja tulemuseks on masin, mis iga suvila vahet saaliva linnavurle rõõmsasti naeratama paneb.

ÖKONOOMSED JÕUALLIKAD

Uus Peugeot 5008  tuleb müügile 2 erineva turbo-bensiinimootoriga (130 ja 165 hj) ning 4 erineva diiselmootoriga võimsusvahemikus 73 kW (100 hj) kuni 133 kW (180 hj) nii 6-käigulise manuaal- kui automaatkäigukastiga. Keskmise kütusekulu näidud algavad 4,0 liitrist 100km kohta.

Madala kütusekulu saavutamisel on tublisti kaasa aidanud ka uu EMP2 platvorm, mis võimaldas värske põlvkonna 5008 ehitada keskmiselt 95kg kergemana oma eelkäijast. Auto tühimass jääb sõltuvalt versioonist vahemikku 1310-1530kg.

This slideshow requires JavaScript.

MIKS SEITSE ON POP?

Prantslased ei hoidnud tagasi 3008ga, ja päris kindlasti ei tapa nad ideed luksuslikust linnasõidukist klass suurema 5008 puhul. Eriti olukorras, kus seitsmekohalised kõrged linnaautod tunduvad pigem trend kui eripära: olemas on 7-kohaline Nissan X-Trail, tuttuus Škoda Kodiaq, noobelmarkide maanteelaevadest rääkimata.

Milleks see seitse kohta hea on, kes teab? Võin vaid oletada, et tootjad püüavad rohkem meeldida neile, kel vajadus ühe auto ruum, sõiduomadused ja pakkimisvõimalused maksimaalselt ära kasutada.

Pisut on sel asjal Ameerika-maiku manu, sest sealsete pereemade seas on paljuistmelised luksuslikud kõikjalsõitjad väga moes. Lihtne lapsi (vajadusel mitmeid) ühest kohas teise liigutada. Eks see trend levib tasapisi ka Vanasse Maailma…

PEUGEOT 5008 VARUSTUS JA HINNAD

Kõige odavama, Access varustuses, 130hj bensiini- või 100hj diiselmootoriga 5008 hind algab 20 700st eurost.

Kõige kallim on 5008 GT, mille hind algab 35 700st eurost. Sellel kõikjalsõitjal on peal 180hj BlueHDi diiselmootor koos 6-käigulise automaatkastiga.

Ostjate paremaks sisseelamiseks on kohe alguses soodushinnaga saadaval Active Plus, Allure Plus ja GT-Line Plus eriversioonid, mille varustuse tase peaks Eesti autoostjale igati meele järele olema.

5008 Active Plus on saadaval tutvumishinnaga alates 24 200 eurot (130 hj PureTech bensiinimootor koos 6-käigulise manuaalkastiga), Allure Plus tuleb müügile hinnaga alates 27 600 eurot (130 hj PureTech bensiinimootor 6-käigulise automaatkastiga) ning GT-Line Plus hinnaga alates 29 000 eurot (130 hj PureTech bensiinimootor 6-käigulise automaatkastiga).

Kõikidele Peugeot sõiduautodele kehtib 5 aastane tehase pikendatud garantii. Peaks olema päris hea pakkumine, et see suur kõikjalsõitja oma silmaga üle vaadata.

Vaata lähemalt varustuse ja hindade kohta siit

Allikas ja meedia: Peugeot. Pildid: Ylle Rajasaar, Kerli Maro, tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.