Lincoln esitleb uhiuut suurt linnamaasturit Navigator Concept, mis paneb luksuse tähendust ümber hindama ja pakub võimalust heita pilku margi tuntuima mudeli tulevikku. Ideeauto näeb välja rohkem nagu ulmeline kosmoselaev; sellel on muuhulgas sisse ehitatud garderoob ning trepp autosse tõusmiseks.

“Üleni uus Navigator Concept väljendab meie pühendumust pakkuda igale Lincolni omanikule midagi, mida me nimetame vaikseks luksuseks – sõidukid, mis on elegantsed, pingutamata võimsad ja häirimatud. Selline vaikne luksus eristab Lincolni. Nüüd näitame suurte linnamaasturite austajatele, kuidas ületame nende ootusi, olemata samas väljakutsuvad,” ütles Kumar Galhotra, Lincolni president.

Lincoln leiutas suure linnamaasturi 1997. aastal ning nüüd kujundatakse uus Navigator vastama moodsate autooomanike huvidele nagu parem sooritusvõime, rohkem ruumi ja täiendav rafineeritus.

interior

Lincolni disainimeeskond ammutas uut autot disainides inspiratsiooni luksuspurjekatest ja -jahtidest. See annab tunda kõiges alates puhastest, modernsetest joontest ja Storm Blue kerevärvist, mis imiteerib mere ja taeva halle ja siniseid toone, lõpetades tiikpuuviimistluse ja spetsiaalse garderoobi- ja pagasipaigutussüsteemiga salongis.

wardrobe

Navigator Concept on disainitud pakkuma juhtidele meelerahu. Sellel on üle 400-hobujõuline 3,5-liitrine kahe turboga V6 mootor, ning nutikad uued tehnoloogiad, mis peaksid auto erinevatel pinnastel ja muutuvates ilmatingimustes veel kindlamaks muutma.

Juht saab sõidu ja juhitavuse täiustamiseks ja tujuga sobitamiseks valida mitme sõidurežiimi vahel, mis mõjutavad roolisüsteemi, vedrustust ja mootori häält. Iga režiimiga käib kaasas ka vastav animatsioon.

rear

Navigator Concept pakub kõige ruumikamat salongi üldse koos konkurente ületava rafineeritusega. Kuus Lincolni patendiga Perfect Position Seat istet on 30 (jah, 30) erineval moel kohaldatavad, et sobituda maksimaalselt sõitjate erinevate kehatüüpidega. Juhiistmel on näiteks muuhulgas iseseisvad reietoed.

Lisaks on autos garderoobisüsteem ja Lincolni Revel helisüsteem, mis peaks olema seadistatud kõige parema kvaliteediga heliks. Sellele luksusele pääseb ligi läbi elektriliste kajakatiivauste ja spetsiaalsete astmete. Äärmiselt spetsiaalne on ka Lincolni signatuuromadus – valgusmäng, mis reisijaid iga sõidu alguses tervitab.

entry

Navigator Conceptil on jalakäijatuvastusega kokkupõrkeennetussüsteem, mis kasutab radareid ja kaameraid. Ohtu märgates annab süsteem juhile vastava signaali ja kui viimane ei suuda piisava aja jooksul reageerida, suudab auto ise pidurdada kuni seismajäämiseni, et kokkupõrke tõsidust vähendada või seda üldse vältida. Lincoln märgib, et jalakäijatuvastussüsteem aitab juhil jalakäijaid väiksematel kiirustel vältida, nii et imesid siiski ei lubata.

Parkimist lihtsustavad neljast kaamerast tulev 360-kraadine kaamerapilt ja kõrgetasemeline parkimisabisüsteem. Teel olles annab rajahoidmisabi märku, kui auto hakkab oma sõidurajalt kõrvale kalduma ning keerab õrnalt ka rooli vajalikus suunas.

Salongis pakuvad peatugedes paiknevad monitorid Wi-Fi-ühendust ja võimaldavad jagada nutiseadmetest muusikat ja muud meediat. Juhile kuvab infot suur ekraan ning seda saab keskkonsoolis paiknevalt digitaalselt puuteekraanilt endale meelepäraseks seadistada.

screens

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Naljahambad on ideeautot juba jõudnud võrrelda Star Treki kosmoselaevaga ja Manhattani korteriga – vaadake neid hiiglasuuri velgi – vähenõudlik njuujorklane võiks neisse tõepoolest elama mahtuda! Või need uhked kajakatiivad ja… V6 mootor! Samas ei ole tõelisest luksusest kunagi küllalt, eriti, kui see ka edasi liigub ja sõidetav on ning mis peamine – ideeautost tootmisliinini jõuab. Kui nii läheb ja sellest, mis meile New Yorgi autonäitusel näidati, jõuab midagi ka “päris auto” külge, on Lincolnil lootust. Jääme ootama hinnasilti!

Allikas ja fotod: Lincoln

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.