AvtoVAZ alustas Togliatti tehases Lada XRAY Cross seeriatootmist

Pinterest LinkedIn Tumblr +
AvtoVAZ käivitas 11. oktoobril uue krossoveri Lada XRAY Cross seeriatootmise. Kõrgendatud luukpära saab peale 1,8-liitrise vabalthingava jõuallika ning nii käsi- kui robotkasti. Müügihind selgub lähiajal. Mudeli vastu on juba huvi tuntud välisturgudel.

XRAY on nimetatud Lada lipulaevaks ning selle krossover peab lisaks linnatänavatele tegema tegusid ka metsarajal ja maastikul. Tootja sõnul on tegu brutaalse, ent sõitjate jaoks imemugava stiiliautoga, mida on testitud Venemaa karmides tingimustes.

Enne seeriatootmisse jõudmist testiti Lada XRAY Cross autosid nii hiirte peal laboratooriumis kui ka päris teedel, muuhulgas Surgutis ja Sotšis. 80 autot lasti ribadeks, et veenduda nende sõiduvõimes, turvalisuses ja stabiilsuses.

Eelproduktsiooni käigus pöörati erilist rõhku mugavuslisade töökindlusele: kliimaseadet ja istmesoojendusi on vingutatud iga ilmaga ning raadio on saanud vatti nii, et vatid lendavad. Kere värvitud osi aga piinati tule, vee ja bensiiniga, et veenduda, mitte ühelgi juhul värv ise kooruma ei hakka.

Esimest korda näidati tootmisvalmis krossoverit tänavusel Moskva Autonäitusel. Lada XRAY Cross on kõrgendatud modifikatsioon Venemaal populaarsest XRAY-luukpärast. Auto kliirensit on kahe sentimeetri jagu tõstetud, 19,5 pealt 21,5 sentimeetrini.

Krossoverit on tuunitud pisut “seikluslikumaks” – erinevad on stanged ning uste serv ja rattakoobaste ülaserv on kaetud plastikuga. Autol on katusereelingud.

Sõitjateruumist leiab mõne värvilise detaili, täiustatud on meediasüsteemi. Esiistmed on mugavamad, need on kolmes suunas reguleeritavad ning soojendusega. Lisavarustusena saab tellida soojenduse ka tagaistmetele. Rool on multifunktsionaalne.

XRAY Cross on ehitatud kontserni B0 platvormile, mida on selle mudeli jaoks modifitseeritud. Esivedrustust on muudetud, hüdraulilise rooliülekande asemel on nüüd elektrooniline, tagumised trummelpidurid on asendatud ketaspiduritega jms.

AvtoVAZ on varasemalt kõrgendanud ära ka Vesta ning paljud insenertehnilised nõksud on läbi proovitud. Nii nagu mujal maailmas, on ka Venemaal kasvav nõudlus krossoverite ning muude maasturilaadsete toodete järele.

Uue sõiduki jõuallikaks on kontserni 1,8-liitrine, 122-hobujõuline vabalthingav bensiinimootor, mida saab valida kas koos käsikastiga või robotülekandega kastiga.

ACCELERISTA KOMM Selle viimase kohta ei oska öelda muud kui et “oh, hoia!” Oleme ilmselt sama kasti saanud omal nahal tunda Dacia varasemate mudelite peal. Tuleb lohutada tulevasi seiklusauto omanikke, võtke parem käsikast, see aeg kui jõuab kontserni automaatkast, ei saa enam mägede taga olla. Ja teil on teie vabalthingav-igikestev! Pidu!

Meedia: AvtoVAZ

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.