Esmaspäev, 4. detsember 2023
VisionS on sellekevadise Genfi autonäituse üks oodatumaid uudised – esimest korda oma ajaloos on Škoda lisamas mudelivalikusse 7-kohalist maasturit. Äsja avaldas tootja ideeautost VisionS paar ilupilti. Õhus on põnevust, sest sportlik kõikjalsõitja peaks müügile jõudma juba 2017. aastal.

Škoda on Vision-liitelisi ideeautosid näidanud ennegi, viimati 2014. aastal Genfis, mil tootja tutvustas VisionC-nimelist suurt luksussedaani. “Vision” (e.k. visioon) on siinkohal igati asjakohane kontseptsiooni nimi, sest need sõidukid annavad aimu tootja tulevastest kujustussuundadest ning turule tulevate mudelite kohta vihjeid. VisionS on suure tõenäosusega eelmäng Škoda tulevasele 7-kohalisele luksusmaasturile, mis tootmisse jõudes hakkab kandma nime Kodiaq.

Škoda VisonS külgvaade

VisionS ehk Kodiaq on vaid mõtteliselt Škoda Yeti suurem veli, tegu on luksusliku kõikjalsõitjaga, mis oma kaasaegse joone ja tehnoloogiliste uuendustega jätkab tootja suuri samme helge tuleviku poole ning tuleb konkureerima segmendis, mis seni tootjal on olnud tühi.

Maasturite müügikasv jätkub kogu maailmas ning tootjad lisavad järjest valikusse ka seitsmekohalisi. Nii hakkab tulevane Kodiaq konkureerima näiteks Nissan X-Traili, Mazda CX-9ga, aga miks mitte ka klass luksuslikumas klassis sõitvate BMW X5, Volvo XC90 ja Audi Q7-ga.

Märtsi alguses Genfi näitusel tutvustatav ideeauto VisionS on 4,7 meetrit pikk ja 1,92 meetrit lai ning 1,68 meetrit kõrge. Kolmes istmereas mahub istuma kuus sõitjat. Kujustuses on sarnasusi Škoda VisionC-ga, jõulistele väliskoontele paneb uhke punkti lai ja silmapaistev iluvõre.

Leedtuled, suured kergveljed, laiad õhuvõtuavad ja detailsusteni lihvitud väljalasketorud lisavad autole nägusat sportlikkust ja lasevad arvata, et olenemata oma pereautolikust sisust on tegu tõsise sooritajaga.

VisionS põhineb VW grupi MQB platvormil ning tulevikus hakatakse Škoda SUV-d tootma paralleelselt täpselt samas mõõdus Volkswagen CrossBlue kõikjalsõitjaga. Ka jõuallikad on samad: mõlemad sõidukid saavad peale kas 4-silindrilise turbo-bensiinimootori või turbodiisli, plaanis on hakata tootma ka pistikübriidi. Ideeautost tõeluseks peaks sõsarmudelid saama 2017. aasta esimeses pooles.

Üksnes suure seitsmekohalise maasturiga Škoda plaanid ei piirdu. Škoda on kinnitanud, et pühendub järgnevatel aastatel SUV-de segmendi laiendamisele. Tulemas on konkurent BMW X6 kupeemaasturile ning nn. erikujuline väikemaastur, mis pakub konkurentsi näiteks Nissan Jukele.

VisionS esiosa

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Tehke, näidake, andke, sõidame! Škoda on olnud läbi aegade tšehhide rahvuslik uhkus, nüüd kisub vägisi VW grupi lemmiklapseks kätte ära. Isegi Saksamaa teedel on Škodade lisandumine iga aastaga üha rohkem välja paista; ja sakslased ometigi on eluaeg eelistanud “omasid” ehk VW ja Audi märgiga sõidukeid… Maailm muutub. Škodamaks. Meile see meeldib!

Allikas ja meedia: Škodda

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.