Volvo tähistab mehaanilise nelikveo (AWD) 20 aasta täitumist, saates oma võimekamad autod end näitama Põhja-Rootsi Åre suusakuurorti ümbritsevatele külmunud järvedele. Neil valitutel, kes rooli pääsevad, on au ja õnn tähistada Volvo nelikveo kahekümnendat tähtpäeva “sõõrikute joonistamisega” ehk autodega jääl pööraselt lõbutseda! Framkomlighet!

Rootsi noobelautode tootja Volvo korraldab Åre järvedel oma juhtivate mehaaniliste ja uute elektrooniliste AWD-lahenduste näitliku talvekatse, kasutades selleks igale teele ja igaks ilmaks mõeldud XC90, V90 Cross Country ja V40 Cross Country mudeleid.

“Volvo autod on hästi tuntud selle poolest, mida me rootsi keeles nimetame “framkomlighet” – võime olenemata ilmast soovitud sihtkohta pärale jõuda. See on oluline osa meie pärandist ja selge peegeldus sellest, kes me oleme ja kust me pärineme. Meie tippmudelitele hiljuti lisandunud elektroonilise AWD-ga oleme veelgi lihvinud oma sooritust selles olulises valdkonnas,” selgitab Volvo R&D ala vanem-asepresident Henrik Green.

Arengud AWD-tehnoloogias tähendavad, et paranenud juhitavus, stabiilsus ja haarduvus jätkavad kindla, tundliku ja nauditava sõidukogemuse pakkumist, vähendades samal ajal kütusekulu. Autoomanik ootab nelikveoliselt peamiselt ühte: et turvaliselt igasuguste teeoludega sihtpunkti jõuda.

“Elektrifitseerimine toob AWD-sse veelgi rohkem paindlikkust. Esimesi märke sellest on näha meie XC90 T8 Twin Engine’i juures, kus tagarattaid on vedamas elektrooniline tagasillaajam. Liikudes täielikult akutoitel sõidukitele ja muudele ajami rakendamise viisidele, näeme suuremaid võimalusi juhtida iga ajamit ja ratast eraldi vastavalt siis kas teetingimustele või soovitud sõidustiilile,” räägib Henrik Green.

This slideshow requires JavaScript.

AWD-tehnoloogia arenedes on mehaaniliste süsteemide kaal vähenenud, kuid tõhusus kasvanud. Alates tõhusa Active On Demand-tehnoloogia juurutamisest on kõik neli ratast alati ühendatud, et võimaldada vajadusel kohest veojõu suunamist tagaratastele.

Seega töötab Volvo iga ratas sõitjate turvalise kohaleviimise heaks just sel ajahetkel, kui abi kõige rohkem vaja on! Reaalselt rakendatavat veojõudu kontrollitakse pidevalt, et pakkuda igal hetkel juhitavuse, stabiilsuse ja haarduvuse õiget kombinatsiooni. Volvo praegune mehaaniline AWD-süsteem on modulaarse ehitusega ning seda kasutatakse kõikidel Volvo mudelitel.

“Me mõistame Volvoga sõitjate vajadusi. Me mõistame vajadust paindliku nelikveolahenduse järele, mis kohandub kiiresti ja automaatselt erinevate päriselutingimustega olenemata ilmast. AWD on suures osas ohutusfunktsioon, kuna see on auto dünaamikasüsteem, ning me oleme pühendunud täielikku kontrollitunnet loova kindla, tasakaalus ja nauditava sõidukogemuse pakkumisele,” lisab Henrik Green.

Nelikveolised variandid moodustavad üle 50 protsendi Rootsi autotootja uute 90-seeria autode tellimustest. Terve Volvo mudelivaliku lõikes on see number üle 40 protsendi.

This slideshow requires JavaScript.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Mõnikord on hirmus kiire asjadest ette ruttamisega. Nimelt on Accelerista Ylle üks neid väheseid “väljavalituid”, kes suusakuurortis sõõrikuid joonistama lubatakse. Pikemalt saab muljetest lugeda Eesti Päevalehest ning loomulikult Acceleristast. Framkomlighet! Hõk!

Allikas ja meedia: tootja

Loe siit, kuidas Ylle tegi proovisõitu XC90 T8 hübriidajamiga ja hullus masina võimekuse peale

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.