Euroopa Aasta auto 2017 on valitud. Genfi autonäituse avamise eelõhtul toimunud pidulikul tseremoonial tehti teatavaks finalistide punktisummad ning selgus üldvõitja. Tänavu pälvis Car of the Year tiitli linnamaastur Peugeot 3008, mis edestas vaid 23 häälega ühte suursoosikut, Alfa Romeo Giuliat.

2016. aastal valisid Euroopa autoajakirjanikud 30 uustulnuka seast seitse finalisti. Asjatundjate soosingusse tõusid Alfa Romeo Giulia, Citroën C3, Nissan Micra, Mercedes-Benz E-klass, Peugeot 3008, Toyota C-HR ja Volvo S/V90. Tegu oli läbi aegade ühe kõvema kuuikuga, kus selget liidrit oli kuni viimase hetkeni keeruline ära arvata.

Finaalis pidasid kõva lõpuduelli kaks masinat: Alfa Romeo Giulia ja Peugeot 3008. Neist kahest tuli lõpuks 23 punktiga võitjaks Peugeot 3008, mis sai kokkuvõttes 319 punkti. Hõbemedalist Alfa Romeo Giulia kogus 296 punkti.

Pronksmedalile jõudis M-B E-klass, mis sai 197 punkti. Sellele järgnesid 172 punktiga Volvo S90/V90, Citroën C3 166, Toyota C-HR 165 ja Nissan Micra 135 punktiga.

Euroopa Aasta autot valisid tänavu 58 tunnustatud autoajakirjanikku 22 riigist. Meile lähim kohtunik on soomlane Velimatti Honkanen, ajakirja Tekniikan Maailma (Tehnikamaailm) peatoimetaja.

Euroopa Aasta auto tiitel anti välja juba 54. korda. Möödunud aastal võitis tiitli Opel Astra K. Olulisemaks valimiskriteeriumiks EAA-l on see, kui palju autot ostja oma raha eest saab, Peugeot 3008 linnamaasturi puhul on hinna-kvaliteedi suhe igati paigas.

Lisaks rahakotile vaatavad-hindavad autoajakirjanikud uudsete tehnoloogiate kasutamist, keskkonnasõbralikkust, ökonoomsust, turvalisust, disaini ning muidugi kasutajamugavust ja sõiduomadusi. Kõikide kohtunike punkte saab vaadata siit tabelist. Nagu ikka  – nii palju kui on hindajaid, on ka arvamusi.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Euroopa Aasta auto ajakirjanike valitud seltskonda pääsevad need, kelle emamaal on olemas selline asi nagu autotööstus ning need, kelle seljataga seisab tõsiseltvõetav, pikkade traditsioonidega (auto)väljaanne.

Eesti ajakirjanikke seni EAA kohtunikekogusse kutsutud ei ole, aga mine sa tea, ehk asjad kunagi muutuvad. Seni saame öelda, et meil on peaaegu oma mees paadis- nimelt on Velimatti Honkanen ja Eesti ajakirja Tehnikamaailm peatoimetaja Tõnu Ojala head kolleegid ning kamraadid ja eestikeelse Tehnikamaailma veergudelt leiab tihti soomlaste põhjalikke võrdlusteste.

Igal juhul soovime Peugeot’le palju õnne ning soovitame oma lugejatel 3008 “omal nahal” ära proovida. Tegu on ilmselgelt väga populaarse sõidukiga, sest hiljaaegu andis PSA teada, et 3008 tootmisliin on kolmes vahetuses käima lükatud ja klass suurema 5008 tootmisgraafikut paari kuu võrra nihutatud, et kõik soovijad oma 3008 kenasti kätte saaksid.

Loe Ylle proovisõidulugu EAA tiitlivõitjaga siit

Allikas: COTY

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.