Reede, 22. september 2023
Volkswagen Grupis ehitatakse üksteise järel supermaastureid, mis siis omakorda üksteiselt mõõtu võtma pannakse. Ju selleks, et oleks põnevust. Igatahes on Bentley Bentayga, liignimega Speed, võtnud Lamborghini Uruselt korraks maailma kiireima linnamaasturi tiitli.

Lamborghini Urus sai maailma kiireima linnamaasturi tiitli aupaistet nautida suhteliselt lühikest aega. VAG kontsernikaaslaste vahel on heitlus selle ihaldusväärse (?) tiitli pärast käinud juba mõnda aega.

Esmalt hoidis seda pikalt enda valduses Bentley Bentayga, siis tuli, nägi ja võitis Lamborghini Urus. Ja nüüd võtab Bentley Bentayga Speed revanši.

Nagu tippspordis sageli, lüüakse ka siin rekordit ülinapilt, kuid kindlalt: Lamborghini Uruse tippkiirus on 304 km/h, uuel Bentley Bentayga Speedil aga 305 km/h.

Uus Bentayga Speed on võrreldes tavalise 6-liitrise W12-mootoriga Bentaygaga mõnevõrra kiirem: tippkiirus on 3 km/h võrra suurem.

Speedi jõuallikal on võimsust 467 kW, mis on 20 kW tavamudelist rohkem, pöördemoment on aga mõlemal ühtviisi 900 Nm. Nullist sajani kiirendab Speed 3,9 sekundiga ehk 0,2 sekundit kiiremini kui tava-Bentayga.

Sõiduomadused Sport-režiimis on edasiarendatud, W12 ja 8-käiguline automaatkäigukast töötavad ülierksalt. Uuenduskuuri on saanud Dynamic Ride süsteem, samuti on vedrustust muudetud jäigemaks.

Tavamudelist eristavateks Bentayga Speedi tunnusteks on tumedad esituled, esivõre ja põrkeraua õhuavad, spetsiaalsed 22-tollised rattad ja võimas tagaspoiler.

Interjööris on kasutatud esmakordselt Alcantara ja naha kombinatsiooni, läveliistudel on aga valgustusega marginimetus Speed. Iseloomu lisab võimas väljalaskesüsteem.

Lisavarustuses on ka keraamilised pidurid, mis on seni mistahes Bentley mudelitel saadaolevatega võrreldes suuremad ja tõhusamad.

Uus rekordiomanik Bentley Bentayga Speed jõuab avalikkuse ette peatselt algaval Genfi autonäitusel. Loe lisaks siit.

Uudise tõlkis Lena Murd. Video ja kaanepilt: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.