Esmaspäev, 4. detsember 2023
Kui tasapisi hakkas tunduma, et Volvo S90/V90 saatuseks on tänavustel Aasta Auto konkurssidel olla igavene teine, siis soomlased valisid Volvo noobelsedaani/noobeluniversaali üksmeelselt oma 2017. aasta autoks. Palju õnne, Soome Aasta Auto 2017 on Volvo S90/V90!

Üksteist autoajakirjanikku valis S90/V90 kuue finalisti seast võitjaks ning vaid neli jättis ta tabelis punktideta, seega on tegu üksmeelse otsusega. Volvo “90-seeria” puhul tõsteti esile auto ruumikust ja sõidudünaamikat ning head hinna-kvaliteedi suhet: baasvarustuses ei ole konkurentidel suurt midagi samaväärset vastu panna. Põhimõtteliselt on olemas kõik turvaliseks ja mugavaks kasutamiseks vajalik.

Volvo sabatuules tõusis teisele kohale üllataja, Seati esimene linnamaastur Ateca. Hindajate sõnul on tegu justkui Soome turule loodud autoga – Ateca pakub sama raha eest rohkem autot ning Soome kliimasse sobivaid sõiduomadusi. Muuseas, Atecat hääletati võitjaks rohkematel kordadel kui S90/V90-t, aga kokkuvõttes lõi Volvo Seati siiski kolme punktiga.

Kuus punkti Seatist tagapool leiame Mercedes-Benz E-klassi. Kümme autoajakirjanikku Soomes hääletasid M-B võitjaks. Põhjenduseks toodi eelmise generatsiooniga võrreldes suurepärast tehnoloogilist edenemist.

Alfa Romeo Giulia, millest arvati alguses tõsist võidusoosikut, jäi kokkuvõttes neljandale kohale. Vahe M-B E-klassiga kärises lõpparvestuses seitsmeteistkümne punktini.

Kia Niro hübriid oli Soome Aasta Auto finaalkuuikus ainus hübriid ning saavutas lõpuks viienda koha. Niro lõi ajakirjanikud kahte lehte: koguni 12 neist andis talle võidupunktid, samal ajal kui üks osa hääletajatest jäi täiesti ükskõikseks ega andnud Nirole ühtki punkti. See saigi saatuslikuks, samas – olla kuue finalisti seas on ülikõva tulemus! Ning – hübriidide konkurentsis on Niro ju see üks ja ainus!

Peugeot 3008 tuttuus linnamaastur maandus Soome Aasta Auto superfinaalis kuuendale kohale. Ei mingit põdemist, sest ajakirjanikud olid üksmeelsed selle auto ruumikuse ja kaasaegsuse osas. Olla valitud kuue parema hulka on suur asi! Elagu lõvikutsikas!

SOOME AASTA AUTO LÕPLIK PUNKTITABEL
1. Volvo S90/V90 169
2. Seat Ateca 166
3. Mercedes-Benz E-sarja 160
4. Alfa Romeo Giulia 143
5. Kia Niro 135
6. Peugeot 3008 112

.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Taas kord saame öelda, et küll me oleme soomlastega ikka sarnased… Eesti Aasta Auto kuueses superfinaalis on nii S/V90 kui M-B E-klass. Ateca asemel on Tiguan ja Alfa asemel midagi muud, Peugeot 3008 tuleb Eestis arvestusse ilmselt järgmisel aastal ning Kia Niro puudumise lõppvõistluselt kompenseerivad Sportage ja Optima. Kui vaadata Tehnikamaailma rahvahääletust, siis praegu juhib seda võimsalt S/V90. Saab näha, kuidas läheb ta

Allikas: Vuoden Auto. Esimesena avaldas info Moottori

Eesti aasta auto 2017 kuus finalisti teada!

Volvo S90, sedaan, mis muudab noobelautode paradigmat

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.