Kolmapäev, 4. oktoober 2023
Aastal 2001 andis Škoda uue elu luksusmudelinimele Superb. Škoda lipulaeva ajalugu ulatub tagasi 1930-aastatesse. Tänaseks on toodetud ühtekokku 900 000 Škoda Superbi. Uusimal, kolmandal põlvkonnal täitus äsja saja tuhande eksemplari müüginumber.

Škoda suurte esindussõidukite ajalugu ulatub autotööstuse hällini. Aastal 1907 oli Laurin & Klement FF esimene 8-silindriline sõiduk Kesk-Euroopas. 1920-aastatel oli luksuslik Škoda Hispano-Suiza muuhulgas ka Tšehhoslovakkia esimese presidendi Tomás Garrique Masaryki esindusautoks.

Kaheksasilindriline Škoda 860 avaldas muljet 1930-aastate alguses. Škoda esindusmudel nimega Superb toodi esimest korda turule aastal 1934: täpsemaks mudelinimeks sai auto Škoda 640 Superb.

Nii nagu praegu, oli ka toona tegemist teedrajava tehnoloogiaga. 640 tugines samal platvormil tollase mudeliga Popular ja oli varustatud 2.5-liitrise 6 silindriga 55 hj mootoriga. Kasutusele võeti kardaanitoru, eesrindlik sõltumatu vedrustus. Uudse lahenduse tulemusel saavutati kere kõrgem väändejäikus. Neid sõidukeid toodeti ainult 200 eksemplari.

KLIKI PILDID SUUREMAKS
KOLM PÕLVKONDA UUT ŠKODA SUPERBI

Škoda Superb tähistab oma 15. sünnipäeva. Alates esimesest Superbist aastal 2001, on seda toodetud kolm mudelipõlvkonda ja 900 000 sõidukit. Praegust, kolmanda põlvkonna mudelit on alates 2015. aasta märtsikuust tänaseni müüdud enam kui 100 000 tükki.Nende numbritega on saavutatud kindel koht keskklassi sõidukite hulgas.

Väljendusrikka kujunduskeele ja innovatiivse tehnoloogiaga varustatud uus Škoda keskklassi sedaan juhatab sisse uue ajaloopeatüki. Julgejooneline välisdisain, kõige modernsemad turvalisus- ja mugavuslahendused, jõulised, kuid samas säästlikud mootorid, oma klassi ruumikaim salong ning rikkalikult ‘Simply Clever’ varustust – niisugusena on praeguse generatsiooni mudel saavutanud kindla koha kesklassi sõidukite hulgas.

Škoda Superb on pälvinud ‘Red Dot’ disainiauhinna ja mitmetes Euroopa riikides ka Aasta auto aunimetuse. Ka müüginumbrid kinnitavad edulugu: kolmanda põlvkonna mudelit on alates turuletulekust 2015. aasta märtsis müüdud enam kui 100 000 sõidukit. Kokku on toodetud ligemale 900 000 Škoda Superbi.

KLIKI PILDID SUUREMAKS

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap] Škoda troonib Eesti automüügi edetabelites juba aastaid. Neid, kes keskklassi sedaanide seast just Superbi eelistavad, on samuti järjest rohkem. Põhjust imestamiseks ju eriti ei ole – tegu on hea hinna-kvaliteedi suhtega autoga, mille järelmüügiga omanik päris kindlasti kuude kaupa tegelema ei pea, see auto on teise ringi alati oodatud.

Möödunud aastal valisid Eesti autoajakirjanikud Škoda Superbi 2016. aasta autoks. Esile toodi sõiduki head hinna-kvaliteedi suhet, rikkalikku turvalisus – ja mugavusvarustust, väga head sõidetavust ning hiiglaslikku sammu auto arengus, võrreldes teise generatsiooniga.

Soovime Superbile pikka iga ja loodame, et tasapisi avastavad tšehhide rahvusliku uhkuse – mida Škoda ju kahtlemata on – lisaks soomlastele, baltlastele, poolakatele jt. ka ameeriklased, hiinlased, araablased… Sest kui skandaalid VW ümber kuidagi vaibuda ei taha, siis peaks ju midagi vähemalt sama kvaliteetset (aga ausat!) asemele tulema. Miks mitte siis indiaaninäoga tšehh?

Allikas ja meedia: Škoda

Väikeste asjade suurekasvuline jumal Škoda Superb

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.