See 1980. aasta BMW M1 kuulus AE Performance’i autokollektsiooni, mille omanikeks olid varalahkunud filmistaar Paul Walker ning tema võidusõitjast sõber Roger Rodas.

Tegu on tõenäoliselt vaid ühega kümnest M1-st, millele on oma Studie paketi lisanud Saksa BMW esindus AHG. Sest mida teha haruldusega, ühega neljasajast autost, mis on põhimõtteliselt tänavalegaalne võidusõiduauto? Muidugi kiiremaks ehitada!

AHG muudatuste hulka kuuluvad 3,5-liitrisest ridakuuest veel 75 hobuse välja mudimine (nüüd kokku umbes 350 hj), eritellimusel tehtud kerepaneelid, motospordist inspireeritud värvilahendus, nahkistmed, vähem piirav väljalase ning kolmeosalised BBS-i veljed. Mootoriga seotud muudatuste tõttu see auto rangete heitmenormidega California osariigis endale numbrimärki enam külge ei saaks.

Pakkumisega saab täpsemalt tutvuda siin, hetkel on pakutud 390 000 USD. Tõenäoliselt läheb see hind aga veelgi üles ainuüksi staariseose tõttu – Paul Walker, “Kiirete ja vihaste” filmiseeria staar oli paadunud autofänn, keda autokommuun kõrgelt hindas ning keda kibedalt igatsetakse.

Nii Walker kui Rodas hukkusid aastal 2013, kui Rodase juhitud Porsche Carrera GT superauto sõitis vastu posti ning süttis põlema.

Fotod: Bringatrailer

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.