12. detsembril avalikustab Porsche rohkem detaile 911 GT3 rajaversiooni Cup kohta. Uus Cup põhineb 911 kaheksandal, 992 põlvkonnal ning jõuab radadele 2021.

Tegu on masinaga, mis ehitatud GT3 võistlusklassi reeglite kohaselt ning mille sihtgrupiks on võistlejad ja meeskonnad, kes otsivad “kalla ja talla” lahendust, mis on juba tehase uksest välja sõites võistlusteks valmis.

Auto arendus on käinud alates aastast 2018 ning esimene samm oli eelmiste Cup-autodega võistelnud meeskondadelt andmeid ja soovitusi koguda. Selle info põhjal tuvastati mõnisada komponenti ja sõlme, mis vajaks parandamist.

Lahenduseks oli eelnimetet osade otsast lõpuni arendamine, mitte üldises “varuosasalves” kõrgemale riiulile küünitamine. Esimesed prototüübid valmisid 2019 ning neid asuti testima tuuletunnelis ja kuulsatel radadel nagu Monza, Nürburgring, Lausitzring ja Weissach.

Lisaks tavapärasele testimisele – kuidas masin pikalt piiri peal sõites vastu peab – simuleeriti ka meeskonna perspektiivi, kui masin vajab hooldust ning kui asjad hakkavad katki minema.

Arenduse juht Christoph Werner selgitas: “Me soovisime läbi katsetada terve võidusõidunädalavahetuse kliendi perspektiivist – me tekitasime ise meelega probleeme juurde, tegime komponente katki, hooldasime pisut valesti ja selle käigus tuvastasime veelgi murekohti, mida lahendada.”

Nagu ülaltoodud galeriist näha, on masin (üpris andeka, maailma võidusõiduradade siluettidega) kamuflaažiga kaetud, kuid peita ei õnnestu ei suuri õhuvõtuavasid tagarataste juures ega pidurite jahutuskanaleid esipampris.

Uue 911 GT3 prototüübilt tuttav “luigekaela” abil kinnituv tiib on veelgi kasvanud kujul leidnud tee ka Cup-autole. Kuigi spekuleeritakse, et tänavaversiooni tiiva “volüümi” keeratakse tootmisse jõudes siiski maha, võiks Cup-auto nii agressiivseks jäädagi – tegu pole ilmselgelt nipsasjaga ning päris võistlusautole see sobib.

Martijn Meijs, Porsche tehniline juht lubab, et uus Cup on eelmistest parem kõiges: mootor, veermik, aerodünaamika, elektroonika, ergonoomika… Siinkirjutajal õnnestus mõned aastad tagasi Leipzigis GT3 Cupis sõita ja see oli üpris metsik masin – veelgi paremat on keeruline ette kujutada.

Porsche on alates GT3 Cup-ide müügi alustamisest aastal 1990 eri versioone müünud 4251 ning nõudlus polevat maha jahtunud. Nagu ikka, jõuavad mõned Cup-autol kasutatavad lahendused kasutusse ka tänavalegaalsel 911 GT3-l. Millised täpselt, selgub varsti.

Fotod: Porsche

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.