Reede, 29. september 2023
Nissan GT-R R35 on tootmises alates 2007. aastast, läbinud kaks “näovärskendust” ning sellest on lugematult erimudeleid – teisisõnu, tegu on paljude arvates vananenud mudeliga, mis lausa karjub täieliku värskenduse järele.

Nissan on seda ideed korduvalt õrritanud ning vahepeal käisid kõlakad hübriidajamist. Nüüd aga paistab, et nii see siiski ei ole.

Nissan Skyline mudeliperekonna ning GT-R teise “näokergituse” kohta saab pikemalt lugeda siin. Superautost, mis pakkus Porschedele ja Ferraridele palju vähema raha eest pädevat alternatiivi, oli juba 2017 saanud võrdväärse hinnaga masin, mis konkurentidega võrreldes stagneerunud.

Jaapani autoväljaanne BestCarWeb sai nüüd R36 kohta uut infot – väidetavalt on Nissan tänu oma muudele “elektriprojektidele” nii heas nimekirjas, et saavad uue Godzilla särtsuta jätta. Kapoti alla tuleb vana tuttav VR38 – kahe turboga 3,8-liitrine V6, millest seni võimsaimas konfiguratsioonis välja pigistatud 600 hj ning 652 Nm.

Eelnevalt teati, et R36 saab kineetilise energia taastesüsteemi nagu 2015. aasta Nissani Le Mans’ võistlusauto prototüübilgi. Kuivõrd aga Jaapanis 2022. aastal jõustuv CAFE heitmenorm võtab arvesse kogu tootja sõidukipargi keskmiseid heitmeid, võimaldavad Nissani ePower mudelid ning hübriidid toota ka vaid sisepõlemismootoriga sportautosid nagu R36 või uus Z.

R36 ning Z on paljuski sarnased – mõlemad masinad võtavad palju mehaanilist poolt oma eelkäijatelt üle ning vürtsitavad seda uue disainiga. Seega jääb õhku küsimus – kuigi tulemas on mudelivärskendus ning entusiastid võivad rõõmustada, siis kuiväga uus R36 tegelikult olema saab?

Foto: Nissan

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.