Esmaspäev, 25. september 2023
Jaguar tutvustab uhiuut XF’i sedaani ja Sportbrake’i, mille “peotrikiks” on mitmed uued sõitjateruumist leitavad tehnoloogiad.

 

Uus XF’i on ootuspäraselt eelkäijast luksuslikum ja vaiksem. Sõitjateruumi keskmes on 11,4-tolline kumera klaasi ja magneesiumsulamist ümbrisega HD-puuteekraan, mis juhib uut info- ja meelelahutussüsteemi Pivi Pro.

Uute viimistluselementide hulka kuuluvad näiteks lasersöövitatud kujustusega kõlarid ja Jaguar Drive Controli metallist pöördnupp. Sõidurežiimi valitsa ülemine osa on viimistletud topeltõmblustega ja alumine on valmistatud täppistöödeldud metallist, et tagada parem tunnetus.

Uued uksekorpused on mugavate käepidemetega ning panipaigaga joogipudelitele ja muudele esemetele. Uutel istmetel on laiem pehmendus, täiustatud massaažifunktsioonid ja parandatud on ka kliimaseadme efektiivsust.

Üks paljudest täiustatud autosisestest tehnoloogiatest on siseõhuionisaator, mis püüab Nanoe tehnoloogia abil kinni ülipeened osakesed ja parandab õhukvaliteeti, eemaldades allergeenid ja ebameeldivad lõhnad.

Kirju mootorivalik

Uuel Jaguar XF’il ja XF Sportbrake’il on lai valik neljasilindrilisi Ingeniumi bensiini- ja uue põlvkonna diiselmootoreid. Diiselmootorid on kombineeritud poolhübriidtehnoloogiaga (MHEV).

Nii 250 hj bensiinimootorit kui 204 hj poolhübriidmootorit saab nii taga- kui nelikveoga. Kõige võimsam, 300 hj bensiinimootor on saadaval ainult nelikveolisele mudelile. 240 hj diiselmootor toodab 430 Nm pöördemomenti ja tagaveoline XF’i sedaan kiirendab nullist sajani 7,6 sekundiga, eritades 130 g/km CO2 heitmeid ning kulutades keskmiselt 4,9 l kütust 100 km kohta. Nelikveolise XF Sportbrake samad näitajad on 8 sekundit, 137 g/km ja 5,2 l 100 km.

250 hj või 300 hj 2-liitrine neljasilindriline bensiinimootor pakub vastavalt 365 Nm või 400 Nm pöördemomenti. Mõlemad sisaldavad uusimat mootoritehnoloogiat, sealhulgas kaheks jaotatud kuumakojaga turbot ja muutuva klapiajastusega CVVL-süsteemi, mis kombineerib jõudluse ja efektiivsuse.

250 hj bensiinimootoriga tagaveolise mudeli kütusekulu on 8 l/100 km, CO2 heitmeid on 181 g/km ja kiirendus nullist sajani kestab 6,9 sekundit. Tagaveoline XF Sportbrake eritab CO2 heitmeid 188 g/km ja kütusekulu on 8,3 l/100 km.

300 hj mootoriga XF sedaan on saadaval ainult tagaveolisena ja see kiirendab nullist sajani vaid 6,1 sekundiga. Kõikidel mootoritel on 8-käiguline automaatkäigukast, mida saab soovi korral juhtida roolil olevate käiguvalitsate abil.

Täiustatud tehnoloogiad

Uusim info- ja meelelahutussüsteem Pivi Pro kasutab 11,4-tollist kumera klaasiga HD- puuteekraani. See ekraan on eelmisega võrreldes kolm korda eredam ja 48% suurem. Lihtsustatud menüü võimaldab juhil avaekraanilt kahe või vähema puudutusega kiiret ligipääsu tavapärastele ülesannetele.

Selleks, et parandada juhi juurdepääsu olulisele teabele, on XF varustatud uue 12,3-tollise interaktiivse juhiekraaniga, millel on täiustatud graafika ja kohandatav paigutus, mis võimaldab täisekraanil kuvada navigeerimist samm-sammuliste juhistega, digitaalvalikuid, meediat, kontaktandmeid või infot ja meelelahutust. Mudel on saadaval ka esiklaasinäidikuga.

Uue intuitiivse info- ja meelelahutussüsteemi standardvarustuses on Apple CarPlay® ja Android Auto™, mis võimaldab Bluetoothi kaudu ühendada samaaegselt kaks telefoni. Lisaks on autos nii juhtmevaba laadija kui telefonisignaali võimendi.

Pivi Pro ühenduvust pakub uusim sisseehitatud kahe SIM-kaardiga tehnoloogia ja tänu sellele saab samal ajal kasutada mitut funktsiooni ilma jõudluse vähenemiseta, nagu näiteks voogedastust ja SOTA-uuenduste alla laadimist. Süsteem kaitseb ka minimaalsete katkestuste eest, kui levi puudub ja otsitakse tugevama signaaliga võrguoperaatori ühendust.

Selle autosegmendi esimene aktiivne maanteemüra vähendamise tehnoloogia jälgib pidevalt teekattest tulevat vibratsiooni ja arvutab vastupidise faasilise helilaine, mis on vajalik kuuldava müra vähendamiseks, tagades niimoodi vaiksema sõitjateruumi.

Uhiuus XF on saadaval ClearSight tahavaatepeegliga. Kasutades taha suunatud lainurkkaamerat, edastab süsteem kõrglahutusega ekraanile tahavaatepeegli vaate olenemata takistustest, nagu näiteks pikka kasvu kaasreisijad tagaistmel, kehv valgustus või halvad ilmastikuolud.

XF’i juhiabisüsteemid on samuti läbinud uuenduse ja saanud lisasid nagu turvalise väljumise monitor, mis hoiatab autost nii esi- kui ka tagaistmelt väljudes lähenevate autode või jalgratturite eest, ja uusim 3D-täisvaatekaamera, mis kuvab rohkem detaile ja võimaldab manööverdamisel reaalajas vaadet.

Fotod: Jaguar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.