Aina enam tuleb suunata kiidusõnu nendele autotootjatele, kelle prioriteetide hulka on jäänud ka sportautode tootmine. Üks neist on Honda – nüüd on uudiseid nii uusima Civic Type R kui ka sosinaid  ühe teise legendi tagasituleku kohta…

Viimane, FK8 põlvkonna Civic Type R on täiesti suurepärane auto. Siin saad vaadata ja lugeda Maarja arvustust, siit saad aga lugeda, kuidas Type R Auto24ringil käitus ja kuidas oli lisaks ka uut NSX-i proovida.

Rõõm on kuulda, et esiteks ei kao Civic Type R kuhugi ning, mis põhiline, kuigi Honda liigub tootjana jõuliselt elektri suunas, saab uus Type R olema sisepõlemismootoriga.

Honda avalikustas hiljuti Civicu üheteistkümnenda mudelipõlvkonna prototüübi ning andis teada, et ka Type R versioon ei jää tulemata. Uue “taipu aru” testmuulasid nähti katsetamas juba pool aastat tagasi; müüki peaks masin jõudma aastal 2022.

Esimesena võib märgata seda, et FK8-ga võrreldes on gabariidid pisut paisunud ning teljevahe pikem. Sarnaselt tava-Civicule on ka uus Type R siledam ja “voolavamate” joontega, et auto sümpatiseeriks rohkematele vanusegruppidele ja turgudele – eelmise mudeli karjuvad aerodünaamilised lisad ja teravad jooned on autosõpru pigem kahte leeri jaotanud.

Nagu piltidel näha, on tagapamperis olemas väljalõige juba FK8-lt tuttavale kolmeraudsele väljalaskele. Suure tõenäosusega jõuab kapoti alla praeguse turbotatud 2-liitrise ridanelja edasiarendus, mis uue Golf R-iga võistlemiseks peaks kindlasti eelnevast 316 hobusest rohkem jõudu tootma.

Peaaegu kindel on ka see, et auto jääb esiveoliseks ning tuleb kuuekäigulise käsikastiga, mis on alati olnud Type R-i iseloomu defineerivad jooned – suurepärase juhitavusega esiveoline, mille käike on lust läbi lapata.

Honda Civic Type R

Tom Gardener, Honda Euroopa vanemasepresident sõnas Honda tulevikust rääkides, et kuigi Euroopas pakutavad “tavamudelid” plaanitakse aastaks 2022 elektrifitseerida, pole Type R osas seda otsust tehtud.

Gardener jäi autost rääkides krüptiliseks: “Me teame, et kliendid hindavad praegust Civic Type R-i väga kõrgelt ning selle mudeli tuleviku otsustamisel peame me väga sügavalt järele mõtlema.”

Kuid see pole veel kõik!

Järgnev on kõik pigem sosina tasandil, aga Forbes’i kohaselt on “Hondale lähedalseisev” linnuke neile siristanud, et firma kaalub tõsiselt aastaks 2024 tuua tagasi ka S2000.

Honda S2000 oli tagaveoline esikeskmootoriga kerge sportauto, mille tootmine lõpetati aastal 2009. Vast tähelepanuväärseim S2000 juures oli esimese, AP1 versiooni vabalthingav F20 mootor, mis karjus 9000 RPM piirikuni ja oli suurima liitrivõimsusega vabalthingav mootor maailmas (123,5 hj liitri kohta), kuni Ferrari 458 Italia selle tiitli aastal 2010 ühehobujõulise eelisega endale napsas.

Aasta 2024 langeks kokku Honda S2000 25nda sünnipäevaga. Kui tootmiseelne versioon avalikustada 2023. aastal, langeks see kokku Honda 75nda sünnipäevaga. S2000 20nda sünnipäeva puhul avalikustas Honda pildi autost uues, moodsas kuues – äkki näiteks selleks, et hinnata huvi mudeli taaselustamise vastu?

Honda S2000

Forbes’i sõnutsi soovitakse uue mudeli massiks saavutada vähem kui 1360 kg. Aastatega on heitmenormid kõvasti muutunud, seega ei tasu loota uut vabalthingavat ja kõrgele pöördesse käivat imemootorit – ka S2000 puhul jäädakse tõenäoliselt juba tuttava 2-liitrise turboga ridanelja juurde, kuid pisukest elektrilist abikätt välistatud ei ole.

Isegi kui uue S2000 plaan maha maetakse, oleme elamas Jaapani sportautode renessansi ajal – ära mainimist väärivad uus Subaru BRZ (ning varsti ka Toyota GR86), Nissan 400Z ning Toyota GR Yaris (mille arvustusvideo lähiajal üles paneme).

Fotod: Honda, Fifty Visual/Sten Ottep

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.