Tahad üht kahekümnest Toyota GR Super Spordist? Siin on küsimustik

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aasta jooksul stardib uute reeglitega Le Mans’ Hüperautode klass ehk LMH, mis asendab senise LMP1 klassi. Homologeerimisreeglite kohaselt peab igast osalevast autost olema ka vähemalt 20 tänavaversiooni.

Homologeerimine on toonud arvukalt üliägedaid autosid – soovitan lugeda näiteks Porsche 911 GT1 Straßenversion’i kohta, et näha, kui vingeks homologeerimismudelid minna võivad. Ka laiatarbekaubaks saanud Mitsubishi Lancer Evolutionid ja Subaru Impreza WRX STI-d on just selle tulemus.

Toyota peab LMH klassis võistlemiseks homologeerima ka oma GR Super Spordi, mida toodetaksegi vaid 20 eksemplari. Võistlusmasin saab 680-hobujõulise hübriidajami, tänavaversiooni kohta veel täpsed andmed puuduvad. Nii mootori kui elektriajami maksimumvõimsus on kokku pea 1000 hj, kuid kogu rammu ei panda kunagi mängu. Suure tõenäosusega sellest piirangust tänavaversioonil aga loobutakse.

Toyota GR Super Sport Concept

Toyota GR Super Sport ideeauto, mis on nii võistlus- kui tänavamudeli eelkäijaks

Seega võib järeldada, et tegu on 680-986 hj hübriidajamiga hüperautoga, mille pakkumine jääb kindlasti allapoole nõudlust. Ilmselgelt ei saa sellist masinat iga soovija ning valiku tegemiseks on Toyota kokku pannud küsimustiku.

Näiteks tuleb paremuse järjestusse panna kõik endale kuuluvad sportautod ning öelda, palju nad aastas kilomeetreid ja rajaüritusi näevad. Ilmselgelt tuleb kasuks, kui potentsiaalsele GR Super Spordi ostjale on kuulunud või kuulub mõni Toyota “halo-autodest” nagu 2000GT (1967-1970, 337 eksemplari) või Lexus LFA (2010-2012, 500 eksemplari).

Lisaks soovitakse teada ka seda, kuidas potentsiaalne ostja on motospordiga seotud – vaatad telekast? Ei? Äkki omad hoopis võidusõidumeeskonda?

Huvitaval kombel on küsimustiku viimane küsimus “kui huvitatud oled uue GR Super Spordi ostmisest?” ning vastata saab ka “üldse mitte”. Ennustada võib, et internetitrollide kaasabil saab Toyota (sorteerimisalgoritm) palju tühja tööd teha…

Fotod: Toyota

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.